[ads-post]


Nasza grupa jest dla początkujących w dziedzinach informatyki, elektroniki oraz elektryki.
Jesteśmy "anty-elektrodą"
Nie ma u nas nadgorliwych moderatorów, wszystkich traktujemy na równi, nie prześladujemy i nie wyśmiewamy nikogo. Tutaj nie musisz się obawiać drwin czy braku pomocy z naszej strony, każde pytanie jest mile widziane.Jeśli jesteście u nas po raz pierwszy to zapoznajcie się z nami w tych oto filmikach prezentacyjnych:


Filmik reklamowy grupy elektrodynka, realizacja Krzysztof Lindner:
Filmik reklamowy zrealizowany w studio paczaj tv:


Grupa na facebooku https://facebook.com/groups/elektrodynka ma charakter zamknięty (na prośby członków), dbamy oto aby nikt nie próbował się z nikogo naśmiewać, dlatego starannie selekcjonujemy członków, usuwamy tych niegrzecznych i nie dopuszczamy do drwin "z zewnątrz" facebooka!

Elektrodynka to skrót od Elka, kursu dla początkujących, ręcznie malowane logo nawiązuje także do pomysłów D.I.Y. bo właśnie nasza grupa ma być przyjaznym miejscem, gdzie możemy zadawać nawet pytania, które wydają się bardzo proste a czasem wstydzimy się zapytać będąc posądzonym że jesteśmy głupi - u nas nie ma takiego traktowania. ☺️ Nikt z nikogo nie będzie się wyśmiewał, 🙄☝️ 
Chcemy być przeciwieństwem takich forów jak elektroda, nie chcemy by panowała tutaj atmosfera strachu czy kpin z kogokolwiek 😳 
Nie ma u nas też nadgorliwych moderatorów 😎 i nie chcemy nadużywać swojej władzy, ale też nie możemy dopuścić do totalnej samowolki. 😈 Musicie też uwzględnić że w naszej grupie nie ma granicy wieku 👶 <-> 🧓 dołączyć i pisać może każdy. 😀 Możecie też dzielić się z nami waszymi ciekawymi pomysłami elektronicznymi.

Elektrodynka nawiązuje także do naszej tematyki czyli głównie jest to: elektronika, elektryka, informatyka, projekty D.I.Y - zrób to sam, u nas znajdziecie ciekawostki i wydarzenia ze świata technologii, darmową pomoc oraz podstawową wiedzę, a wszystko to doprawione dawką humoru oraz memów by połączyć przyjemne z pożytecznym.

Chcemy by nasza grupa była przyjazna, dlatego musimy wszyscy razem współpracować i się szanować.
🙋‍♂️🙋‍♀️🙆‍♂️💁‍♂️💁‍♀️👫👬👭👨‍👨‍👧

Nie chcemy tworzyć jakichś obszernych regulaminów. 💣💥💬🗯️👮‍♂️🕵️‍♀️👩‍✈️
Liczymy na was i na to że potraficie docenić darmową pomoc oraz okazywać szacunek do innych osób w grupie.


REGULAMIN:

Możecie rozmawiać na inne tematy kompletnie nie związane z tematyką grupy na naszym czacie discord:
https://flesztech.blogspot.com/czat

Jeśli macie jakieś pytania do administratora grupy to kontaktujcie się po adres: flesztech@gmail.com ale bardzo proszę nie zadawajcie pytań odnośnie pomocy informatycznej lecz jedynie w sprawach technicznych serwisu czy różnych odwołań i zażaleń.


Dołączajcie już dziś i czujcie się jak u siebie   😊👊HISTORIA POWSTANIA PROJEKTU:Elektrodynka to projekt, który powstał w 2016 roku we wrześniu, miało to być średniej wielkości (w najlepszym momencie odwiedzała nas setka osób) forum dyskusyjne (przeciwieństwo elektrody) - miał to być dodatek i niejako kontynuacja ówczesnej PaCZaj TV, która była coraz popularniejsza: http://flesztech.blogspot.com/2018/01/cos-sie-konczy-cos-zaczyna-historia.html i coraz więcej ludzi zadawało różne pytania w komentarzach pod filmami, nie chcąc powtarzać tego setki razy każdemu z osobna, postanowiłem uruchomić dodatkowy serwis w postaci forum dyskusyjnego paczaj (później po re-brandingu znane jako forum elektrodynka).


Przyjazna grupa dla początkujących w tematyce informatyki, elektroniki czy ciekawych pomysłów. Miała być anty-elektrodą lecz nie w kwestii jakichkolwiek wojen z tym serwisem, bo wkład tego serwisu oraz wieloletnie doświadczenie jest nieocenione.

Pierwotnie logo nawiązywało do pojazdu nauki jazdy (tzw. ELKA) czyli miejsce gdzie początkujący uczą się podstaw.Grupa miała być całkowitym przeciwieństwem popularnego forum dyskusyjnego czyli elektroda pl - czyli miała być miejscem gdzie nowicjusze nie powinni się bać zadawania pytań.   Brak nadgorliwości w moderowaniu to podstawa, nie chcemy nadużywać swojej władzy,  nie jesteśmy jakimiś strasznymi administratorami czy moderatorami lecz zwykłymi ludźmi tak jak wy, którzy wam pomogą i udzielą konkretnych odpowiedzi, ale też nie możemy dopuścić do totalnej samowolki.Projekt forum elektrodynka pl które dostało płatny hosting oraz domenę, niestety upadł z powodu wielokrotnych ataków DDOS (milionowe wywołania) przez co nasz dostawca hostingu zablokował dostęp do serwera i nie pomógł mimo usług premium (najgorszy hosting cba.pl z najgorszą obsługą), mimo to forum nie poddało się, przenosiło się z serwera na serwer, zmieniało wielokrotnie wygląd, unowocześniało się, dostawało najnowsze rozwiązania w tym wygląd HTML5 responsywny oraz dostępność w aplikacjach mobilnych typu tapatalk czy czytnikach RSS.


Więcej informacji o naszym forum dyskusyjnym:
https://flesztech.blogspot.com/forumW tej chwili forum dyskusyjne ma nowoczesny responsywny wygląd w formie HTML5, posiada certyfikat bezpieczeństwa SSL i dostępne jest za pośrednictwem aplikacji mobilnej tapatalk oraz pod adresem:

Tematy najbardziej popularne:
Obejrzyj też starszy wygląd forum:


A tutaj z kolei już nowsza wersja forum, w pełni mobilna, responsywna HTML5, dostosowana w pełni do wszystkich urządzeń, pamięta ktoś jeszcze ten profesjonalny opłacony hosting i domenę i zero reklam? Ehh kiedyś to było:
https://www.youtube.com/watch?v=sZV7v4iE9rg

A tutaj pierwotny wygląd forum:
https://www.youtube.com/watch?v=ae1WbVAnNGc
Przez jakiś czas istniała malutka grupka (kilkanaście osób) na portalu Google + - niestety upadła ona przez politykę google'a - ban dla administratora za słowo PEDAŁ - w artykule (poradniku) o efektywnym pedałowaniu na rowerze (teraz google ma za swoje, bo usługę google+ likwidują).  
W lutym 2018 roku - czyli dość późno (ponieważ nigdy nie przepadałem za facebookiem) powstała w końcu grupa na facebooku, była ona "w trybie otwartym" - czyli każdy mógł ją czytać nawet nie będąc jej członkiem. Od 25 września grupa jest zamknięta, co oznacza że aby ją czytać i pisać trzeba do niej dołączyć.

 😏👉
Grupa ma charakter zamknięty (na prośby członków), bo jest ona dla początkujących w tej tematyce, dbamy oto aby nikt nie próbował się z nikogo naśmiewać, dlatego starannie selekcjonujemy członków, usuwamy tych niegrzecznych ! 

U nas nie ma prześladowania ani drwin z kogokolwiek, takich osób się pozbywamy od razu! Jeśli wstydzicie się o coś pytać w obawie że ktoś będzie się śmiał z was (np. koledzy z klasy) to nie obawiajcie się, u nas możecie się czuć bezpiecznie i przyjaźnie bo właśnie nasza grupa ma być przyjaznym miejscem (bez podziałów, biedny, bogaty, itp.), gdzie możemy zadawać pytania, które uważamy nawet za bardzo głupie i proste w rozwiązaniu.

Elektrodynka to skrót od Elka, czyli niejako od kursu dla początkujących Nazwa elektrodynka nawiązuje także do naszej tematyki czyli głównie jest to: elektronika, elektryka, informatyka, projekty D.I.Y - zrób to sam, (a nawet był pomysł by nawiązywała do "elektro dyńki" - głowy pełnej elektronicznych pomysłów) u nas znajdziecie ciekawostki i informacje ze świata technologii - komentujemy analizujemy, pytamy, udzielamy darmową pomoc oraz wiedzę, a wszystko to doprawione dawką humoru by połączyć przyjemne z pożytecznym.😀

Chcemy by nasza grupa była przyjazna, dlatego musimy wszyscy razem współpracować i się szanować.
🙋‍♂️🙋‍♀️🙆‍♂️💁‍♂️💁‍♀️👫👬👭👨‍👨‍👧

Nie chcemy tworzyć jakichś obszernych regulaminów. 💣💥💬🗯️👮‍♂️🕵️‍♀️👩‍✈️Liczymy na was i na to że potraficie docenić darmową pomoc oraz okazywać szacunek do innych osób w grupie. 😊

Jeśli się zgadzacie, dołączajcie już dziś. 


W 2019 roku elektrodynka przyjęła slogan, który nawiązywał do elektro dyńki czyli główki pełnej pomysłów:

PROBLEMY GRUPY NA FACEBOKU


W październiku 2019 oryginalna grupa została utajniona z powodu zawiści pewnych ludzi, którzy masowo zgłaszali grupę oraz jej wpisy, przez co dostała bana od algorytmów (botów) facebooka. Grupa od tego czasu jest tajna i dostępna tylko dla wybranych osób.

W miejsce dotychczasowej grupy weszła otwarta grupa informująca o zaprzestaniu świadczenia usług.
Koniec zawsze jest początkiem czegoś nowego, PaCZaJ TV oraz Elektrodynka to projekty, które powstały od serca, by ludzi uczyć oraz bawić, jednak wszystko ma swój koniec, trochę smutny koniec miała elektrodynka. No cóż, życie. ☺️✋

Ogromny dorobek grupy elektrodynka. 😲 Ponad 1600 zarejestrowanych tematów, ponad 1000 pozostałych postów (nieposegregowanych). Ponad 14 tysięcy komentarzy. Ponad 200 użytkowników (max). Z wiadomych powodów, grupa pozostanie tajna 😌 może przyjdą lepsze czasy na facebooku gdy pewni ludzie z zawiści nie będą zgłaszali postów by utracić ten cały dorobek przez bezmyślne algorytmy i boty FB, może będzie kiedyś lepszy system uniemożliwiający kasowanie przez użytkowników całych postów i drzew komentarzy. Na razie system jest dziurawy więc grupa oraz jej zawartość zabezpieczona i leży w bezpiecznym miejscu w archiwum do wglądu tylko dla wybranych osób. 😇

Elektrodynka, od paru lat była z wami, mimo że dziś zostało niewielu użytkowników, w czasach świetności stałych widzów było nawet kilkuset, regularnych komentarzy oraz wsparcia udzielało kilkudziesięciu widzów. A na forum maksymalnie mieliśmy ponad 100 użytkowników online, dziś kręci się w oku łezka ile na to wszystko zostało przeznaczone pracy.


Dzisiaj przeglądałem sobie archiwa, które zebrałem na swoim dysku w związku z całym projektem pod nazwą elektrodynka oraz paczaj, jest to około 100 gigabajtów (filmy, fotki, wpisy, screeny, pliki serwerowe)

Sam portal to przeogromna praca, kilkaset artykułów, mnóstwo sprzętów które prezentowałem, setki albo nawet tysiące komentarzy pod filmami na youtube w sprawie pomocy technicznej.

Niesamowita kilkuletnia praca, chyba największa przy filmach na youtube i artykułach na portalu. Sam wygląd na przestrzeni lat wiele razy się zmieniał.


Elektrodynka, serwis który uczył bawiąc, bawił ucząc, rozwijał samodzielne myślenie, pasje, oraz radzenie sobie z problemami samemu, konstruowanie i naprawienie sprzętów domowych na własną rękę. Po prostu: wiedza i rozrywka.
ARCHIWALNE WPISY GRUPY
(gdy była jeszcze jako publiczna):A oto zawartość naszej grupy (do dnia 25 września 2018):

MODUŁ 1
88 postów · 1532 komentarze

MODUŁ 2
51 postów · 221 komentarzy

MODUŁ 3
65 postów · 400 komentarzy

MODUŁ 4
57 postów · 267 komentarzy

MODUŁ 5
78 postów · 813 komentarzy

MODUŁ 6
37 postów · 382 komentarze

MODUŁ 7
11 postów · 45 komentarzy

MODUŁ 8
56 postów · 364 komentarze

MODUŁ 9
84 posty · 546 komentarzy

MODUŁ 10
38 postów · 166 komentarzy

MODUŁ 11
29 postów · 296 komentarzy

MODUŁ 12
60 postów · 427 komentarzy

MODUŁ 13
7 postów · 746 komentarzy

MODUŁ 14
26 postów · 341 komentarzy


Ze względu na to że nasza grupa zmieniła się w grupę zamkniętą (trzeba być jej członkiem oraz mieć konto na facebooku by ją przeglądać) przygotowaliśmy dla was wersję otwartą, czyli kopię wpisów z grupy (od 5 lutego do 25 września 2018), dostępną do wglądu dla każdego na naszym portalu, zapraszamy do przeglądania archiwalnych wpisów i ewentualnego dołączenia do istniejących bądź nowych dyskusji:


Dział informatyka:

Dział elektronika:

Dział elektryka:

Dział D.I.Y:

Dział sprzęt:

Dział android:

Dział wiedza:

Dział informacje:

Dział ciekawostki:

Dział przestrogi:

Dział gry:

Dział humor:A tutaj dodatkowo niektóre posty od 25 września do 13 października:
Prześlij komentarz

 1. Dzięki za uznanie, miło mi że mogłem pomóc ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. No cóż... Wiele to forum przeżyło - i mam nadzieję że jeszcze się podniesie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. forum pożerało ogromną część czasu, ciągłe kontrolowanie jego stanu technicznego oraz walka z usługodawcami hostingów to walka z wiatrakami, hostingi są coraz gorszej jakości, google z kolei nie akceptuje stron bez certyfikatu SSL, forum na siebie nie zarabiało, to był od początku amatorski projekt, dlatego ciężko było o profesjonalny hosting, po za tym wiele najciekawszych tematów zostało przeniesione na ten portal, chyba nie ma sensu przywracać starego forum, choć kopie baz danych MYSQL czekają w archiwum, ale ludzie wolą facebook i to tam się zbierają i rozmawiają, forum było już martwe tak jak większość starych tradycyjnych forów w internecie

   Usuń
 3. Dash:
  Chciałem odwiedzać forum, ale pod koniec działania nie mogłem się logować kontem, bo przenosiło mnie na Facebooka. Może dlatego nikt się nie logował? Coś mi działać nie chciało.

  OdpowiedzUsuń

ZOBACZ KONIECZNIE:

FANKLUB tabletu Lark Ultimate WIN


Kompendium wiedzy oraz nieoficjalne wsparcie techniczne. Jest to jeden z najtańszych i najbardziej wydajny w swojej cenie tablet ostatnich miesięcy (rok 2015-2016) ale też nowinka techniczna, z którą trzeba postępować ostrożnie i odpowiedzialnie! Dlatego jeśli sobie z czymś nie radzisz, ten spis różnych tematów jest w sam raz dla ciebie, tutaj zdobędziesz zarówno wiedzę podstawową jak i tę bardziej zaawansowaną.

Flash News

[flashnews][carousel2]

Rozrywka

[rozrywka][slider1][#e74c3c]

Hydepark

[film][fbig1]
Obsługiwane przez usługę Blogger.