piątek, 25 września 2015

Jak przywrócić funkcję klawisza backspace w chrome?


Taka sobie wtyczka do przywrócenia tej funkcji 😏

BLOG.DOBERT.PL
Nowy dodatek do Google Chrome przywraca klawisz BACKSPACE do dawnej świetności po tym jak twórcy Chrome postanowili, że od wersji 52 backspace przestanie cofać do poprzedniej strony. Funkcja na


Nowy dodatek do Google Chrome przywraca klawisz BACKSPACE do dawnej świetności po tym jak twórcy Chrome postanowili, że od wersji 52 backspace przestanie cofać do poprzedniej strony.
Funkcja nawigacyjna klawisza backspace została wyłączona po skargach ludzi, którzy podczas wypełniania internetowych formularzy tracili wpisane dane po odruchowym wciśnięciu backspace. Teraz, żeby się nie myliło, aby wrócić do strony poprzedniej  należy nacisnąć ALT i strzałkę w lewo. Nie do końca rozumiem dlaczego nie można tego włączać/wyłączać w ustawieniach Chrome, ale nie można (przynajmniej na razie).
Jak to naprawić? Naprawa polega na zainstalowaniu rozszerzenia do Chrome o nazwie „Go Back With Backspace”. Robi on dokładnie to, co wynika z jego nazwy i przywraca funkcję utraconą w najnowszej wersji Chrome czyniąc z backspace klawisz nawigacyjny.
Można go ściągnąć tutaj: Go Back With Backspace
Podobno na przestawienie się z używania backspace na nowy sposób wracania do poprzedniej strony (ALT + strzałka w lewo) potrzeba dwóch godzin. Jednak jak widać na stronie dodatku już ponad 10 tysięcy osób stwierdziło, że nie będzie się oduczać starych nawyków 🙂

Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy