niedziela, 24 czerwca 2018

Wiedza TV - co możesz tutaj obejrzeć?

Wiedza TV  to obszerna playlista filmów dokumentalnych, projekt, który ma za zadanie uświadomić nam w jakim świecie żyjemy. Wszystkie najlepsze światowe filmy dokumentalne, jakie kiedykolwiek się pojawiły w telewizjach takich jak: Discovery channel, National Geographic Channel, Viasat History, Fokus TV, BBC, Planete, TVP Historia i Kultura, ARTE.

Naprawdę warto obejrzeć wszystkie i analizować nasz świat. Wiedza to potęgi klucz. Im więcej się wie tym lepiej dla nas. Wiedza może odmienić twoje postrzeganie świata, uświadomi ci wiele kwestii i pozwoli zrozumieć wiele światowych problemów.

Telewizja komercyjna zalana jest wszechobecną głupotą i głupimi produkcjami, natomiast warto oglądać coś pożytecznego, to właśnie państwu oferujemy za pośrednictwem Wiedza TV
Zobacz ciekawe i pożyteczne strony:
Przejdź bezpośrednio na tę playlistę:

Przypominamy że portale takie jak youtube blokują filmy dokumentalne za prawa autorskie, dlatego pod sam koniec tego artykułu zamieszczamy pełną listę tytułów filmów, szukajcie filmów po tytułach, np. na takich portalach jak CDA.pl
FILMY DOKUMENTALNE I OPISY DO NICHTo trzeba zobaczyć! Poruszające i dające wiele do myślenia filmy dokumentalne, światowych telewizji naukowych. W moich prywatnych zbiorach posiadam bardzo dużo filmów dokumentalnych, w tym spisie znajdziesz niektóre z nich, naprawdę polecam je obejrzeć dowiesz się o wielu niesamowitych rzeczach.
"Człowiek przejadł Ziemię" - czy postęp technologiczny zrujnował ziemię?
14 miliardów ton dwutlenku węgla uwięzionych w niskich warstwach atmosfery. Napalm, pestycydy, odpady radioaktywne, globalne ocieplenie. Człowiek „przejadł Ziemię”. Od holocenu, ery geologicznej, która rozpoczęła się 11 700 lat temu, przechodzimy do tego, co naukowcy nazywają „antropocenem”, epoką człowieka. Jak to tego doszło?
Patrząc z kosmosu, nasza Ziemia jest biało-niebieska. Kontynenty i morza. Na dole - raj. Łagodne powietrze, zapach jodu i świeża woda.
A od 0 do 15 km n.p.m. na całej kuli ziemskiej 1400 mld ton dwutlenku węgla. CO2, który wyemitowaliśmy od początku industrializacji. Miliardy ton uwięzionych w niskich warstwach atmosfery.
Od dwóch wieków postęp jest naszą racją bytu. Znacznie udoskonalił nasz styl życia. Dał też nam napalm, pestycydy, odpady radioaktywne i ocieplenie klimatu. Nieodwracalnie zmieniliśmy naszą planetę. Dziś jest to widoczne w atmosferze, osadach, skałach i lodach. Od 40 lat naukowcy ostrzegają. Wpływ człowieka na przyrodę jest tak duży, że zainicjowaliśmy nową epokę w historii Ziemi. Nową epokę geologiczną. Nieczęsto się to zdarza.
Dotychczas żyliśmy w epoce holocenu, która rozpoczęła się pod koniec ostatniej epoki lodowcowej 11 700 lat temu. Ta nowa epoka stała się tematem tysięcy prac naukowych. Stratygrafowie z Międzynarodowej Unii Nauk Geologicznych wymyślili już dla niej nazwę. Antropocen, czyli epoka człowieka.
Obecnie przeżywamy więc nie tyle kryzys ekologiczny, ile rewolucję geologiczną spowodowaną przez człowieka. Które wydarzenia historyczne, naukowe, decyzje polityczne i przemysłowe doprowadziły do takiego przewrotu? Jak to tego doszło?
https://infowiedza.blogspot.com/2019/07/czowiek-przejadl-ziemie-czy-postep-zrujnowal-ziemie.htmlGŁUPOTA
Dokument poświęcony ludzkiej głupocie, trzeciej sile kształtującej losy świata. Rzeczy lub raczej zjawisku, którego cechą - jak twierdził Einstein - jest nieskończoność. Twórcy filmu badają kondycję intelektualną współcześnie żyjących ludzi. Zastanawiają się, czy nieograniczony dostęp do informacji, z jakim mają do czynienia, sprawia, że są choć odrobinę mądrzejsi od przedstawicieli poprzednich pokoleń. Dokumentaliści przyglądają się różnorodnym aspektom ludzkiej nieroztropności i analizują, czemu głupota cieszy się coraz większym uznaniem zwłaszcza w świecie rozrywki. Odpowiedzi poszukują w mediach, ale również w środowisku naukowców. Chcą dowiedzieć się, czy przyszłość przyniesie światu nowego, jeszcze bardziej otumanionego człowieka.Skradzione Dzieci Hiszpanii.
W 2011 r. w Hiszpanii zaczęto mówić o kradzieży i sprzedaży niemowląt. Od czasów wojny domowej dzieci zabierano rodzicom, mówiąc, że noworodki urodziły się martwe lub umarły po urodzeniu. Sprzedażą zajmowali się księża, zakonnice i lekarze. Prawdę o procederze ujawniła ekshumacja grobów. Tam, gdzie miały być pochowane noworodki, znajdowano kamienie, szczątki dorosłych lub cudzych dzieci. Dzięki bankowi DNA poszkodowani próbują odszukać krewnych. Filmowcy dotarli do ofiar, zarówno rodziców, jak i dzieci, które opowiedziały swoje historie. 
Kiedy w 1939 roku faszyści przejęli władzę, generał Franco wprowadził wojskową dyktaturę w państwie. Każdy kto się wyłamywał był eliminowany fizycznie lub społecznie. Tysiące osób stracono lub uwięziono. Ich dzieci umieszczano w prawicowych rodzinach katolickich albo w sierocińcach prowadzonych przez księży, gdzie wychowywano je w doktrynie faszystowskiej.Cuda natury, seria Richarda Hammonda
Koniecznie obejrzyj choć kilka odcinków filmów dokumentalnych z tego cyklu, zobacz odcinek 1 w którym przedstawiane są fakty za co piloci mogą być wdzięczni żyrafom lub my wszyscy dzięki dzięciołom oraz motylom. Jeżeli chodzi o kreatywność, naukowcy i wynalazcy wciąż pozostają daleko w tyle za Matką Naturą. Ta z kolei, na szczęście dla ludzkości, nie obwarowuje patentami swoich pomysłów. Naukowcy i wynalazcy mogą z nich korzystać do woli. I chętnie to robią. Richard Hammond, znany widzom z programu Top Gear, postanowił sprawdzić, co, jako ludzkość, zawdzięczamy pomysłowości przyrody. Jego reporterska ciekawość zawiedzie go do świata przyrody. Będzie tam szukał rozwiązań, które stały się inspiracją dla naukowców i wynalazców. Podróżując po całym świecie odkrywa genialne pomysły Matki Natury i sprawdza, w jaki sposób zainspirowali się nimi naukowcy i wynalazcy. 


(nowość 2015) Syria, legiony świętej wojny
https://www.youtube.com/watch?v=Lesh3TtQ1wo&list=PLyX-877B4GrO_ElmDXeAj26b2fE30blU0&index=304
Sytuacja jaka panuje w Syrii z samego centrum syryjskiego konfliktu. Zobaczymy jak zachowują się tzw. terroryści ich życie i nastawienie do tzw. "niewiernych", ale nie tylko. Film dokumentalny o sytuacji, jaka panuje w ogarniętej wojną Syrii. Od początku konfliktu w marcu 2011 roku, w Syrii zginęło 220 tysięcy ludzi, jedna trzecia z nich to cywile. 12 tysięcy to dzieci.


Czy świat oszalał? Wyrok śmierci na chrześcijaństwo!
(Film oraz dyskusja na ten temat)
Reporterka BBC, Jane Corbin, przemierza Bliski Wschód wzdłuż Ziemi Świętej, odkrywając śmiertelne zagrożenie, z którym mierzą się żyjący tam Chrześcijanie. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że dramat rozgrywa się na terenach uznawanych za kolebkę tej religii. Tymczasem setki tysięcy miejscowych Chrześcijan muszą uciekać przed islamskimi ekstremistami i prześladowaniami. 
Przemierzając Bliski Wschód – od równin Nineveh w Iraku po starożytne miasto Maaloula w Syrii –Jane Corbin dokumentuje dramatyczną sytuację miejscowych Chrześcijan. Duże obszary Iraku, na których jeszcze pięć lat temu żyli Chrześcijanie, teraz pozostają zupełnie wyludnione. Większość mieszkańców uciekła przed rosnącym w siłę Państwem Islamskim, reszta znalazła schronienie w klasztorach, stojących tu od VI wieku n.e. Ale tam również uciekinierzy nie mogą czuć się bezpiecznie – zza wysokich murów zgromadzeń dobrze widać granicę, wyznaczającą strefę opanowaną przez islamski Kalifat. 
Od wkraczających do okolicznych miejscowości bojowników ISIS Chrześcijanie otrzymują ten sam, jednoznaczny komunikat: „przejdźcie na Islam albo wyjedźcie”. Większość z nich ucieka już następnego dnia w obawie przed okrucieństwem i śmiercią. Mieszkają w prowizorycznych obozach dla uchodźców w kurdyjskiej enklawie, gdzie mają zapewnione bezpieczeństwo i wyżywienie. Tymczasem sytuacja w ich dawnych domach pogarsza się z miesiąca na miesiąc, nie pozostawiając nadziei na powrót. 
W Syrii, obróconej w gruzy po kilku latach wojny domowej, jedyną ochroną dla Chrześcijan jest sprzymierzenie się z pozostającym u władzy dyktatorem Baszarem al-Asadem. Wojska rządowe chronią uciekinierów przed atakami islamskich bojówkarzy. Al-Asad – poszukujący poparcia wśród mniejszości – paradoksalnie stał się jedynym gwarantem względnej normalności. 
Potęgujące się prześladowania na terenie Ziemi Świętej mają charakter systemowy i wg wielu ekspertów wynikają z porażki chrześcijańskich państw Zachodu w próbach ustabilizowania sytuacji na tych terenach po obaleniu Saddama Husseina. Miejscowi Chrześcijanie są utożsamiani z agresorami i siłami okupacyjnymi, a ich wyparcie jest dla ISIS jednym z głównym założeń świętej wojny. 
„Wyrok śmierci na chrześcijaństwo”, reż. Robin BarnwellDziewczyna, która pokonała śmierć (Dania 2012)
https://www.youtube.com/watch?v=vRRX_x-6E24&index=16&list=PLyX-877B4GrO_ElmDXeAj26b2fE30blU0
Historia Cariny, która została ciężko ranna w wypadku, zapadła w śpiączkę i żaden z lekarzy nie dawał jej szansy na przeżycie. Stwierdzono śmierć pnia mózgu. Rodzina zgodziła się na pobranie narządów do transplantacji. Przed odłączeniem aparatury medycznej rodzice i siostra poszli pożegnać dziewczynę. Nagle młoda kobieta zaczęła dawać oznaki życia. Wszystko to zostało zarejestrowane kamerą. Przypadek Cariny spowodował, że w Danii zmieniono procedury dotyczące pobierania organów do transplantacji.
Komentarze widzów:
Ktoś tu chciał zrobić interesik  na narządach młodej dziewczyny arogancja lekarzy przechodzi ludzkie pojęcie dostań się w ich łapy a ogołocą cię ze wszystkiego nawet z organów i jeszcze maja tupet żeby kazać sobie dziękować za "leczenie"

* lekarka już po 3 dniach stwierdziła ze umiera, coś śmierdzi wygląda na to ze albo lekarka jest beznadziejna ,albo miała cel dziewczynę uśmiercić.
ci ludzie co widzieli ten film nigdy nie pozwolą na pobranie narządów od swoich bliskich

* śmierć mózgowa to wymysł lekarzy aby dobrać się do organów....

* Chcieli mieć z głowy problem i podnieść statystyki przeszczepów....
* Bardzo dobry film, kontrowersyjny, budzący wielkie emocje - dziewczyna przeżyła nie dzięki opiece medycznej ale pomimo tejże opieki - została właściwie skazana (odłączenie drenu zmniejszającego ciśnienie wewnątrz czaszkowe, zaprzestanie podawania leków, odłączenie respiratora) a jednak się obudziła.Więźniowie konsumpcji
Przeciętny człowiek zdąży zobaczyć milion reklam, zanim skończy dwadzieścia lat. Jako dorosły wkroczy w świat, w którym jego status społeczny określać będzie liczba kupionych towarów. I nawet jeżeli uświadomi sobie, że nie potrzebuje większości z nich, prawdopodobnie nie wyrwie się już z błędnego koła konsumpcji. Żyjemy w czasach hiperkonsumpcji, w kulturze nadmiaru. Komunikaty reklamowe nakłaniają do kolejnych zakupów, a my sami - przekonani, że stan posiadania jest jedynym wyznacznikiem statusu - staramy się zaspokajać coraz wymyślne potrzeby. Jako jednostki i jako społeczeństwa żyjemy w rytmie wyznaczanym przez konsumpcję, poruszając się bardziej pomiędzy sklepowymi półkami niż w kręgu ludzi. "Nasze życie nigdy nie było bogatsze, a jednak potrzeba posiadania pozostaje niezaspokojona" - mówi reżyser Richard Heap. 
"Uzależnienia, depresja, problemy ze zdrowiem psychicznym stają się tematem codziennych rozmów. W pośpiechu tracimy samych siebie, z trudem utrzymując głowę na powierzchni". Z refleksji nad tym stanem rzeczy narodził się pomysł na ów film. Heap postanowił odnaleźć przyczyny współczesnej hiperkonsumpcji. Z pomocą naukowców doszukał się ich w psychologii ewolucyjnej. Wiadomo, iż człowiek od zawsze walczył o przeżycie, także poprzez zwiększenie posiadania. Dziś jednak nic nie zagraża jego przetrwaniu. Nawyki zdobywania i posiadania jednak pozostały. I trudniej je zaspokoić, niż kiedykolwiek wcześniej.


Apokalipsa: I oraz II wojna światowa w kolorze
Obejrzyj koniecznie unikalne filmy z czasów I wojny światowej, które zostały poddane obróbce i koloryzacji.
Zobacz kolejną serię programów z cyklu "Apokalipsa" National Geographic, tym razem "I wojna światowa"
Jak doszło do tak okrutnego i dalekosiężnego w skutkach konfliktu?
Jak ludziom udało się przetrwać cztery długie lata okrucieństwa? „Apokalipsa: I wojna światowa” to seria, która podejmuje próbę odpowiedzi na te pytania. 
Program został wyprodukowany z wykorzystaniem ponad 500 godzin archiwalnych nagrań oraz pierwszych w historii prywatnych, amatorskich zdjęć.


Oglądaj wszystkie 5 odcinków:

Odc. 1. Furia (przed wojną – sierpień 1914), czas: 51’59’’:
http://www.filmydokumentalne.eu/apokalipsa-i-wojna-swiatowa-furia
Odc. 2. Strach (sierpień 1914 – sierpień 1915), czas: 52’16’’:
http://www.filmydokumentalne.eu/apokalipsa-i-wojna-swiatowa-strach
Odc. 3. Piekło (wrzesień 1915  listopad 1916), czas: 52’21’’:
http://www.filmydokumentalne.eu/apokalipsa-i-wojna-swiatowa-pieklo
Odc. 4. Wściekłość (luty 1917 – wrzesień 1917), czas: 52’14’’:
http://www.filmydokumentalne.eu/apokalipsa-i-wojna-swiatowa-wscieklosc
Odc. 5. Wybawienie (październik 1917 – czerwiec 1919), czas: 52’, 20’’:
http://www.filmydokumentalne.eu/apokalipsa-i-wojna-swiatowa-wybawienie

Jeśli nie oglądałeś filmów z II wojny światowej, zobacz również i tę serię:

Odcinek 1:
http://www.filmydokumentalne.eu/apokalipsa-ii-wojna-swiatowa-inwazja-2/
Odcinek 2:
http://www.filmydokumentalne.eu/apokalipsa-ii-wojna-swiatowa-druzgocaca-kleska/
Odcinek 3:
http://www.filmydokumentalne.eu/apokalipsa-ii-wojna-swiatowa-szok/
Odcinek 4:
http://www.filmydokumentalne.eu/apokalipsa-ii-wojna-swiatowa-punkt-zwrotny/
Odcinek 5:
http://www.filmydokumentalne.eu/apokalipsa-ii-wojna-swiatowa-wielkie-ladowanie/
Odcinek 6:
http://www.filmydokumentalne.eu/apokalipsa-ii-wojna-swiatowa-koniec-koszmaru/
Prawdziwa cena twojej komórki
https://www.youtube.com/watch?v=C0Z2DO_JZZY&index=12&list=PLyX-877B4GrO_ElmDXeAj26b2fE30blU0
Twórcy filmu tropią z kamerą wstydliwe sekrety największych producentów, którzy dorobili się fortuny na sprzedaży telefonów. A wszystko to kosztem ludzi zatrudnianych do ich wyrobu: chińskich dzieci pracujących długie godziny w skandalicznych warunkach, afrykańskich robotników wydobywających niezbędne minerały, także szkód dla środowiska, jakie powoduje masowa produkcja telefonów. Zanim kupisz kolejny nowy model telefonu (zmieniając go jak rękawiczki) zastanów się. Dokument o potędze telefonu komórkowego. Okazuje się, że jest on sprzedawany na całym świecie średnio co 57 sekund, a liczba komórek w posiadaniu użytkowników jest większa niż... szczoteczek do zębów. 


Zielona mila (The green mile)
Zwiastun filmu:
https://www.youtube.com/watch?v=kRPhuj8f_3U&list=PLyX-877B4GrNGgOVVvJtuB-BV_zEIXqf1&index=30
Film lektor PL:
http://www.cda.pl/video/65917c6
lub:
http://www.youtube.com/watch?v=UVs6zcq_iRM
Amerykański film fabularny z 1999 roku, w reżyserii Franka Darabonta z Tomem Hanksem i Michaelem Duncanem w rolach głównych. Scenariusz filmu oparty jest na powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem.

Paul Edgecombe (Tom Hanks) przez 60 lat pracował jako szef strażników w celi śmierci więzienia Cold Mountain. Zajmował się nadzorem nad mordercami czekającymi na ostatni spacer "zieloną milą" - korytarzem z podłogą pokrytą zielonym linoleum, która prowadziła ich do sali z krzesłem elektrycznym. Latami Edgecombe przechodził tę milę z licznymi skazańcami. Nigdy jednak nie spotkał kogoś takiego jak John Coffey (Michael Clark Duncan), czarnoskóry olbrzym skazany za morderstwo na dziewięcioletnich siostrach. Coffey ma wystarczająco dużo siły, by kogoś zabić, ale jego delikatna natura bardzo kontrastuje z jego wyglądem. Co więcej, ten olbrzymi mężczyzna, panicznie bojący się ciemności, posiada cudowny dar. Edgecombe zaczyna zadawać sobie pytanie, czy Coffey naprawdę jest winny śmierci dziewczynek? Kraj gazem płynący
https://www.youtube.com/watch?v=6mp4ELXKv-w
W czasach walki o surowce energetyczne i boomu na ekologię hasło gaz łupkowy może brzmieć jak objawienie. Okazuje się, że Ameryka śpi na największych złożach gazu łupkowego na świecie i jednocześnie, śniąc o energetycznej potędze, nie widzi tego, co dzieje sięna jawie. Josh Fox, autor filmu, pewnie również żyłby w nieświadomości, gdyby pewnego pięknego dnia pewna firma energetyczna nie złożyła mu kuszącej propozycji - 100 tysięcy dolarów w zamian za tymczasowe wydzierżawienie jego ziemi pod wydobycie gazu łupkowego. 

Podobne oferty dostają mieszkańcy ze wszystkich części Ameryki. Dolary robiąswoje i ludzie bez zastanowienia godzą się na taki układ nie myśląc o tym, co to właściwie oznacza. Josh Fox postanawia zbadać sprawę, zanim skusi się na podpisanie papierów. Niepokojące doniesienia z różnych stron kraju zachęcają go do podróży dookoła Stanów, a wizja 100 tysięcy dolarów powoli zaczyna się oddalać.

Fox odwiedza rodziny, mieszkające na terenach, gdzie wydobywa się gaz łupkowy rzekomo ekologiczną metodą szczelinowania hydraulicznego. Daje głos ludziom, których lobby przemysłu energetycznego próbuje zagłuszyć lub zapłacić za ich milczenie. Jest cierpliwym słuchaczem, ale i zaciętym detektywem, zbierającym próbki wody do laboratoriów. Staje się świadkiem zjawisk co najmniej dziwacznych i niepokojących – w wielu mieszkaniach wodę z kranu można podpalić, ludzie cierpią na przewlekłe choroby, zwierzętom wypada sierść, kałuże bulgoczą, a woda ”pitna” wygląda jak z dna zanieczyszczonej rzeki.

Wszędzie powtarzają się te same historie i te same smutne spojrzenia zmęczonych ludzi. Krajobraz po katastrofie, atmosfera niesamowitości, towarzysząca lirycznym ujęciom coraz bardziej przypominają horror drogi niż film o ekologii.

"Auschwitz-Birkenau - Anatomia Zbrodni"
https://www.youtube.com/watch?v=f4m0276HmYs&index=142&list=PLyX-877B4GrO_ElmDXeAj26b2fE30blU0
Wznowienie przez Instytut Pamięci Narodowej w 2011 roku śledztwa w sprawie zbrodni dokonanych przez Niemców w obozie Auschwitz-Birkenau zrodziło wiele pytań związanych z przebiegiem tego najdłuższego w historii powojennej Polski dochodzenia.Dla części opinii publicznej nie jest jasne, dlaczego po blisko 70 latach prowadzi się drobiazgowe czynności dochodzeniowe w sprawie, która wydaje się absolutnie oczywista. Niejednokrotnie nieuświadamiany jest fakt, że komunizm w Polsce, mimo głoszenia antyfaszystowskich haseł, nie sprzyjał konsekwentnemu ściganiu zbrodni niemieckich. Tylko w pierwszych latach po wojnie skutecznie karano niemieckich zbrodniarzy. Tego oczekiwało polskie społeczeństwo. Skazano tylko część tych, którzy w okresie PRL stanęli przed sądem. Również w Republice Federalnej Niemiec postępowania przeciwko sprawcom zbrodni toczono bez nadmiernej determinacji w wymierzaniu sprawiedliwości. Wiele spraw umorzono w oparciu o błahe  uzasadnienia, w tym stronnicze zeznania sprawców. Nawet jeśli nie było żadnych wątpliwości co do ich udziału w zbrodniach. Niektórzy zbrodniarze spokojnie dożywali swoich lat – także na ważnych posadach państwowych i samorządowych. Niedostatek jasnych rozstrzygnięć sądowych w kolejnych dekadach sprzyjał manipulacji faktami i próbom relatywizowania zbrodni III Rzeszy – w tym umniejszaniu skali niemieckiej odpowiedzialności za zbrodnie popełnione na ziemiach okupowanej Polski.


"Droga do Guantanamo"
https://www.youtube.com/watch?v=hoXhbiDdMRY&index=137&list=PLyX-877B4GrO_ElmDXeAj26b2fE30blU0
Prawdziwa historia czterech brytyjskich muzułmanów, którzy zostają aresztowani, posądzeni o szerzenie terroryzmu i osadzeni w więzieniu na wyspie Guantanamo.  Czterech kolegów, muzułmanów żyjących w Wielkiej Brytanii jedzie na ślub swojego przyjaciela do Pakistanu. W trakcie podróży dowiadują się o ataku na World Trade Center. Tuż przed weselem zostają aresztowani przez okupacyjne, amerykańskie siły zbrojne i osadzeni w bazie wojskowej Guantanamo. Pada niejasne podejrzenie, że są członkami Al Kaidy. Tylko z tego powodu chłopcy przez trzy lata będą więzieni w nieludzkich warunkach, torturowani i poniżani w imię walki ze światowym terroryzmem.Chmury nad Bagdadem
Film analizuje działalność prezydenta Busha podczas działań wojennych w Iraku. Reżyser odkrywa przed nami różne sztuczki manipulujące opinią publiczną oraz przedstawia zarzuty amerykańskich władz w stosunku do Iraku, które do dziś nie zostały udowodnione.

Wojny w Iraku są trzy. Jedna toczy się na irackich ulicach i w wioskach, w chaosie i pogardzie dla ludzi i narodu. Giną w niej dzieci, kobiety, a ogromny dorobek kraju zamienia się w pył. Druga wojna toczy się w klimatyzowanych biurach w Waszyngtonie, gdzie wysocy rangą urzędnicy podejmują decyzje, które zmieniają los setek tysięcy ludzi. Trzecią wojnę znamy powierzchownie z mediów, w których stale powtarzanych jest kilkadziesiąt podobnych obrazków. Ta wojna w zasadzie nie istnieje.

Z ponad dwustu godzin materiału zdjęciowego z USA i Iraku, z kilkudziesięciu wywiadów z najlepiej zorientowanymi byłymi urzędnikami i oficerami amerykańskimi reżyser Charles Ferguson próbuje odtworzyć historię upadku Bagdadu w kwietniu 2003 roku i zrozumieć przyczyny irackiego kryzysu, który po kilku latach zdaje się nie mieć końca. Z wywiadów wyłania się przerażający obraz: strategiczne decyzje podejmowane były w sekrecie przez kilku ludzi, którzy nigdy nie byli w Iraku i nie znają się na problematyce Bliskiego Wschodu. Brzemienna w skutkach, tragiczna decyzja o demobilizacji i rozwiązaniu irackiej armii została podjęta w Waszyngtonie przez wysokiego urzędnika w drugim tygodniu jego pracy, bez konsultacji ze specjalistami, wojskiem i okupacyjnymi władzami w Iraku. 

Film z jednej strony demaskuje ignorancję i bezmyślność urzędniczego aparatu Busha, z drugiej ujawnia jego wyjątkowy cynizm. Na oczach przerażonych Irakijczyków ich dorobek kulturowy i cywilizacyjny jest systematycznie niszczony, gdyż jedyną instytucją, która doczekała się zapowiedzianej przez Armię Stanów Zjednoczonych ochrony jest ministerstwo odpowiedzialne za przemysł paliwowy. Największym przegranym irackiej wojny jest naród, który mamiony pięknie brzmiącymi hasłami i obietnicami uwierzył w lepsze amerykańskie jutro. Zamiast tego doczekał się wojny domowej, chaosu, masowych zabójstw i porwań. 

Zasłużenie nominowany do Oscara w 2008 roku "Chmury nad Bagdadem" to przejmujący dokument o prawdziwym obliczu wojny w Iraku, demaskujący niewygodną prawdę o największym partactwie politycznym ostatnich lat, o końcu złudzeń i nadziei. Oprócz nominacji do Oscara film zdobył Nagrodę Specjalną Jury na FF w Sundance 2007, wszedł do oficjalnej selekcji Silverdocs 2007 oraz był pokazywany na Festiwalu filmowym PLANETE DOC REVIEW w 2008 roku.

Chleb, ropa i korupcja


W styczniu 2004 roku iracki dziennik Al Mada wywołał poruszenie na całym świecie, publikując listę osób i przedsiębiorstw z całego świata, które w połowie lat 90-tych zanotowały niebotyczne zyski na wielkim szwindlu przeprowadzonym w porozumieniu z reżimem Saddama Husajna i urzędnikami ONZ. Rewelacje te były tym bardziej szokujące, że do afery doszło pod płaszczykiem programu pomocy humanitarnej dla ekonomicznie wyniszczonego przez embarga Irakowi.

W aferze uczestniczyły koncerny z 30 krajów, które w ramach zainicjowanego przez ONZ programu "Oil for Food" miały zapewnić Irakowi dostęp do żywności i lekarstw w zamian za możliwość obrotu iracką ropą. Oficjalnie sprzedano im surowiec o łącznej wartości 64 miliardów dolarów. Jak donosi jednak Al Mada, połowa kontrahentów prowadziła transakcje nielegalnie. Jednocześnie ponad trzy tysiące firm sprzedało ONZ towary z przeznaczeniem na pomoc humanitarną dla Iraku, a ogromna większość z nich płaciła łapówki urzędnikom organizacji! W rezultacie miliardy dolarów trafiły pokątnie do kas zamieszanych w aferę przedsiębiorstw, a niemałą sumę zagarnęła dla siebie także rodzina Saddama Husajna. Korupcyjny system stworzony przy okazji tego szwindlu rozciągał się od Dubaju, przez Genewę po Nowy Jork. Gdy zachodnie media pojęły ogrom nadużyć, uniosły się oburzeniem na "największy skandal w historii". Nie minęło jednak wiele czasu, a o sprawie wszyscy zapomnieli. Tak jakby nigdy się nie wydarzyła.

Ciesz się biedą


Sytuacja w Demokratycznej Republice Konga w przekazach prasowych bywa najczęściej określana jako piekło na ziemi. To słowa nie na wyrost - w toczącej się tam od 1996 roku wojnie domowej zginęło około 3 milionów ludzi. Kraj przez kilka lat był pogrążony w totalnej anarchii, walczyły ze sobą siły rządowe i lokalne partyzantki. Kongo było także regularnie atakowane przez sąsiadów mających apetyt na jego bogactwa naturalne. Walczący nie cofali się przed niczym - masowe gwałty, kanibalizm, tortury i porwania były na porządku dziennym. Ostatnie parę lat to próba przywrócenia kruchego pokoju, który wciąż wisi na włosku. W Kongu stacjonują dziś siły ONZ, które rozdzielają zwaśnione strony. Do takiego kraju na dwa lata trafił młody dziennikarz z Holandii Renzo Martens. Żył wśród lokalnej społeczności i rejestrował kamerą życie po konflikcie, którego potworność przerasta wszelkie wyobrażenia.  Młody idealista obserwował, jak w praktyce wygląda idea niesienia przez świat pomocy takim regionom. Szybko odkrył, że w interesie wielu organizacji, zarówno finansowych, jak i charytatywnych, jest... utrzymywanie tam biedy. Bank Światowy co prawda udziela Kongu pożyczki, ale pomoc uzależnia od zgody tamtejszego rządu na wydobywanie diamentów przez międzynarodowe korporacje. Zysk zostaje w kieszeniach przedsiębiorców z Europy. Organizacje humanitarne rozdają żywność, ale równocześnie utrzymują armię urzędników i mnożą koszty administracyjne: 70-90% ich budżetów pochłania samo organizowanie pomocy. Podobnie jest z siłami ONZ. Jaką rolę w środku afrykańskiej dżungli mogą spełniać niemówiący po angielsku Pakistańczycy? Biali farmerzy tworzą gigantyczne plantacje, gdzie robotnicy zarabiają pół dolara na trzy dni. Pracując ponad siły przez wiele lat, nie są w stanie zapewnić pożywienia swoim dzieciom, które umierają na ich oczach. Najbardziej szokująca jest postawa Lekarzy bez Granic - w filmie pada sugestia, że oni również czerpią materialne korzyści z pracy w regionie, gdzie życie ludzkie nie ma żadnej ceny. Zarabiają na tym także fotoreporterzy, a dzienniki z całego świata chętnie płacą za zdjęcia trupów lub zgwałconych kobiet. 


Czy świat oszalał? Chory świat!


„Chory świat” - wstrząsającą brytyjską dokumentalną opowieść o wojnie krajów rozwijających się z farmaceutycznymi monopolami, które dzięki wsparciu zachodnich rządów skutecznie blokowały biednemu Południu dostęp do tanich leków na HIV/AIDS - pokaże TVP2 w cyklu „Czy świat oszalał”.

Korporacyjna i polityczna propaganda zagłuszała wołania o pomoc z epicentrum katastrofy, która pochłaniała miliony istnień. Powołując się na prawo, przepisy patentowe i reguły rynku, monopole utrzymywały zawyżone, przewidziane na kieszeń zachodniego klienta ceny leków. Produkowane w Indiach tanie odpowiedniki długo nie były w stanie pokonać bariery czarnego PR-u i napomnień zdominowanej przez Europę i USA, Światowej Organizacji Handlu.

Brytyjski dokument z 2013 r. w reż. Dylana Mohana Gray’a opisując tte odrażające w swoim egoizmie i chciwości zachowania „wolnego świata”, pokazuje też przebieg niezwykłej kampanii przeciw polityce zachodnich koncernów, którą z niezwykłym uporem prowadzili długo lekarze, pielęgniarki, prawnicy, naukowcy i sami chorzy.

Paradoksalnie, ich sprzymierzeńcem okazał się neokonserwatywny prezydent George W. Bush, który w przeddzień wojny z Irakiem chciał sobie zjednać przychylność światowej opinii publicznej i – mimo sprzeciwu farmaceutycznych monopoli - zapowiedział program pomocy krajom dotkniętym epidemią HIV/AIDS. Nadal bez odpowiedzi pozostaje pytanie, co z lekami na inne choroby, które dziesiątkują ludność biednego Południa?


Boso przez świat (Wojciech Cejrowski) świątynia buddyzmu w Tajlandii
Bardzo ciekawy odcinek opowiadający o wierzeniach, np. modleniu się do figurek, okultystycznych symbolach, itp. (odcinek głośno komentowany przez wszystkich)


Boso przez świat (Wojciech Cejrowski) Poganiacz słoni
W odcinku tym możemy obejrzeć do jakiego stopnia można wytresować słonie, słonie to mądre jednak zwierzęta. ( ?° ?? ?°)


Moralność i etyka czasów kryzysu


Na przykładzie dwóch obrazów dokumentalnych: „Korporacja” ("The Corporation", reż. J.Abbott, M.Achbar) i „Yes-meni naprawiają świat” ("The Yes Man fix the world", reż. A.Bichlbaum, M.Bonanno) zastanowimy się, czym jest moralność korporacji oraz jaki jest jej wpływ na życie tysięcy ludzi. W popularnej opinii korporacje stają się dominującą instytucją życia publicznego, pojawiają się głosy, że urastają wręcz do rangi kościoła czy monarchii. Zastanowimy się, czy ukazane w filmach obrazy i relacje są przerysowane? Jakie są konsekwencje rosnącej potęgi korporacji dla człowieka i demokracji? Czy można znaleźć lekarstwo na bezwzględną pogoń za zyskiem? Ksiądz Kazimierz Sowa wraz z ekonomistą Andrzejem Klesykiem spróbuje docenić powiązania korporacji z problemami współczesności: globalnym kryzysem i niesprawiedliwością społeczną.

Korporacja
https://www.youtube.com/watch?v=vGvwFfd2r0s&index=110&list=PLyX-877B4GrO_ElmDXeAj26b2fE30blU0

Dokument ukazuje rozwój korporacji i ich wpływ na społeczeństwo
Yes-Meni naprawiają świat (2009)


Kiedy mężczyzna reprezentujący koncern Dow Chemical ogłosił na antenie BBC, że jego firma wypłaci odszkodowanie ofiarom spowodowanej przez siebie katastrofy ekologicznej, prowadzący program dziennikarz oniemiał ze zdumienia. Zrobimy to, co powinniśmy byli zrobić już dawno temu – zapewniał przedstawiciel koncernu. Po dwudziestu latach już mało kto liczył na to, że chemiczny gigant ukaże ludzkie oblicze. Euforia trwała jednak bardzo krótko. Firma szybko zdementowała informację, a BBC poprosiło o wyjaśnienia na antenie. Okazało się, że mężczyzna, który składał zaskakujące obietnice, nie ma z koncernem nic wspólnego. Chcieliśmy w ten sposób przypomnieć, że nikt dziś nie liczy się z ofiarami – wyjaśnił. „Czy można naprawić świat?” – proste, wręcz naiwne pytanie stało się kołem zamachowym działań dwóch alterglobalistów: Andy’ego Bichlbauma i Mike’a Bonanna. Duet wygłasza na przykład prowokacyjne przemówienie na konferencji firm naftowych, oferując nowy produkt – paliwo z… ludzkiego mięsa. Jako rzekomi przedstawiciele rządu USA, Yes-Meni obiecują oszukanym przez deweloperów mieszkańcom Nowego Orleanu uczciwe inwestycje. Zdemaskowani – wykorzystują zainteresowanie mediów do swoich celów. „Dokąd chciwość zaprowadzi ludzi?” – pytają. Po części dokument, po części mocumentary (fabularyzowany film dokumentalny) w stylu Michaela Moore'a, pełen humoru obraz ujmuje widza prostotą przekazu. Autorzy poruszają w nim najbardziej palące problemy współczesności: globalny kryzys, niesprawiedliwość społeczną, zagadnienia ochrony środowiska.

Kto rządzi w Unii Europejskiej


Ciekawy film pokazujący Unię Europejską od innej strony. Problem z którym świat się boryka od zamierzchłych czasów. Mianowicie ludzie, którzy lobbują. Wykorzystują swoje wpływy oraz pieniądze do kierowania polityką i gospodarką tak aby obowiązujące przepisy oraz różne ustawy sprzyjały pewnym indywidualnym interesom.

Znany problem już od czasów starożytnych: Kiedy władza na prawdę robi zmiany dla dobra ogółu obywateli a kiedy ogół obywateli traci na rzecz interesów ludzi, którzy mają wpływ na władzę.

Wódka - Technologia rozpijania ludzi

Film ten przedstawia w jaki sposób elity władzy przez wieki używały alkoholu do ogłupiania i wyzyskiwania społeczeństw. Legalny alkohol stał się głównym narzędziem do obniżania inteligencji u ludzi. Im ciemniejszy naród tym łatwiej się nim rządzi. 
Substancja ta robi nie tylko spustoszenie w umyśle konsumenta, ale także w całym organizmie, który po prostu w kontakcie z tą trucizną zaczyna gnić. Alkohol postrzegany jest u nas w kategoriach używki, mało kto postrzega go w kategorii twardego narkotyku jakim w rzeczywistości jest. Substancja ta wg. badań europejskiej agencji zdrowia zajmuje 3 miejsce na liście najniebezpieczniejszych narkotyków zaraz za heroiną. Samo słowo używka przeniknęło do świadomości społecznej za sprawą lobbingu korporacji oferujących alkohole, papierosy i kawę.
Patrząc na statystyki spożywania tej używki w formie wódki, wina, czy piwa nasuwa się myśl, że nasze społeczeństwo słabo jest zaznajomione z niebezpieczeństwem zdrowotnym, umysłowym i społecznym jakie niesie konsumowanie tego narkotyku.
Niestety politykom jest na rękę, abyśmy dalej go spożywali jednocześnie się degradując. Jeżeli chcemy się już napić to miejmy przynajmniej świadomość po jakiego rodzaju substancję sięgamy.Trucizna nasza powszednia


Według Światowej Organizacji Zdrowia od miliona do trzech milionów ludzi pada ofiarą zatrucia pestycydami, a około 200 tys. umiera z ich powodu. Autorka filmu, Marie-Monique Robin, zebrała informacje o szkodliwości tych substancji, o tym jak dostają się one na rynek, a także o instytucjach, które wydają na nie zezwolenia.

Welnness to megatrend, który ogarnia na świecie miliony ludzi, którzy zaczynają rozumieć, że brak energii w wieku 30 lat wcale nie jest normalny, że nie trzeba chorować na serce w wieku 40 lat, że nadwaga pomimo powszechności, wcale nie jest normalna, że w wieku 60 lat nie trzeba chodzić z apteczką leków, że w wieku 70 lat nie trzeba być niedołężnym.

Farmaceutyczne oszustwa


Firmy farmaceutyczne aby sprzedać lek muszą najpierw wyszukać a następnie rozreklamować chorobę. Według wielu badań, firmy farmaceutyczne fałszują dane dotyczące zwykłych chorób, by wywołać niepokój konsumentów i zwiększyć sprzedaż swoich produktów. Promuje się nieistniejące choroby, a zwykłe przeziębienie pokazuje się w histerycznym obrazie.

Finanse Watykanu, Przepych, Bogactwo, Obłuda


Jak powiedział święty Mateusz "Nie możecie służyć Bogu i mamonie". Jak te słowa odnoszą się do obecnej sytuacji w Watykanie? Księża oskarżeni o korupcję, darowizny będące w rzeczywistości zapłatą za seks, bankrutujące diecezje, pranie pieniędzy i przekręty finansowe Banku Watykanu. Fundamentami Stolicy Apostolskiej co chwila wstrząsają skandale. Jak walka o władzę doprowadziła do afery Vatileaks? Co spowodowało abdykacje Benedykta XVI? Z czym musi się zmierzyć jego następca papież Franciszek? Dokument Jesusa Garcésa Lamberta prześwietla finanse Kościoła katolickiego.

Droga Krzyżowa Papieża Benedykta, Kulisy Abdykacji


Kulisy abdykacji papieża Benedykta XVI, czyli co dokładnie dzieje się wewnątrz Watykanu.W 2009 roku włoski dziennikarz śledczy Gianluigi Nuzzi napisał książkę "Vaticano Spa", która wstrząsnęła Watykanem. Ujawnił w niej tajne dokumenty na temat podejrzanych operacji banku Watykanu. Książka stała się bestsellerem i została przetłumaczona na 14 języków. W 2012 roku ukazała się "Jego Świątobliwość: Sekrety Benedykta XVI" Nuzziego. Skandal, który książka wywołała nazwano "Vatileaks". Odejście na emeryturę papieża Benedykta XVI, mimo iż było to wydarzenie precedensowe, nie zaskoczyło jednak najbliższych współpracowników duchownego. Dokument Jesusa Garcésa Lamberta ujawnia kulisy abdykacji Benedykta XVI.Omega 3 Czyim kosztem?


Kapsułki z kwasem tłuszczowym omega-3 to bardzo popularny suplement, zażywany przez każdego, kto chce podnieść odporność organizmu lub walczyć ze stanami zapalnymi. Nic dziwnego, że ich produkcja stała się bardzo lukratywnym biznesem. Biznesem, który ukrywa przed konsumentami swe ciemne strony.

Tak kościół topił i gotował


Wikileaks odtajnione dokumenty USA


Tajemnice korporacji Ściemy wielkich marek


Film opisuje poczynania firm, polegające na "postarzaniu" swoich produktów aby nie wytrzymały zbyt długo i staraniach aby klienci nie mogli ich naprawić. Nazwano to zaplanowaną nieprzydatnością.

Żarówkowi ściemniacze, Spisek żarówkowy


Tajemnicza śmierć Jana Pawła I


Teorie spiskowe przed sądem w gruntowny sposób, przy użyciu nowoczesnych technik naukowych jak skanowanie MRI, badanie DNA czy rekonstrukcje komputerowe, poddają ocenie to, czego nie udało się do tej pory wyjaśnić.

Scheda po DarwinieKarol Darwin nie żyje od ponad 120 lat, ale dzieło jego życia - teoria ewolucji - bardziej niż kiedykolwiek rozpala dziś umysły. Na całym świecie nie brak ludzi, którzy widzą w niej herezję i zagrożenie dla religii, i zwierają szyki w walce z darwinizmem.

Publikując książkę "O pochodzeniu gatunków", w której wyłożył swoje poglądy na ewolucję, Karol Darwin nie tylko stworzył fundamenty dla dalszego rozwoju biologii, ale i podważył religijne dogmaty. Jego publikacje, tak bardzo prominentne w świecie nauki, stoją w sprzeczności ze świętymi tekstami największych religii świata. Nie powinno dziwić więc, iż poglądy brytyjskiego badacza są po dziś dzień solą w oku radykalnych grup wyznaniowych. Z pewnością dziwi jednak to, iż grupy te właśnie w XXI wieku stawiają wściekły odpór darwinizmowi, dobrowolnie pogrążając się w intelektualnym obskurantyzmie. 

W kilku protestanckich zborach w Szwecji spotykają się ludzie gotowi do obalenia teorii ewolucji. Ich ambicją jest wprowadzenie do szkół i uniwersytetów kreacjonizmu, poglądu karzącego w sposób dosłowny odczytywać biblijną antropogonię. 

Zacieklejszych wrogów ma jednak Darwin w USA. Tam działa m.in. pastor Michael Jackson, jedna z ważniejszych figur Kościoła Ewangelickiego, do którego należy trzydzieści milionów Amerykanów. Z inicjatywy Jacksona i jego zwolenników powstała m.in. wyznaniowa szkoła, w której uczniowie informowani są, iż świat powstał w ciągu sześciu dni, a współczesna nauka jest nie godnym zaufania bluźnierstwem. Nieoczekiwanych sojuszników w walce z darwinizmem protestanccy fundamentaliści znaleźć mogą w Turcji. Tam bowiem działa grupa bogatych muzułmanów, ze swych zasobnych kieszeni finansujących antydarwinistyczne publikacje. Ich przywódca Harun Yahay z pełnym przekonaniem twierdzi, że to właśnie na Darwinie spoczywa wina za powstanie faszyzmu i współczesny międzynarodowy terroryzm. 

Zrealizowany w dwusetną rocznicę urodzin angielskiego naukowca, dokument "Scheda po Darwinie" ukazuje rozgorzałą na nowo rywalizację o rząd dusz pomiędzy nauką a religią, toczącą się wokół teorii ewolucji. Twórcy filmu pozwalają wypowiedzieć się zarówno zwolennikom, jak i krytykom darwinizmu, ukazując tym samym wpływ, jaki wywarł on nie tylko na stan wiedzy ludzkości, ale i jej kondycję mentalną oraz duchową.

W poszukiwaniu EdenuHistoryk David Rohl od 25 lat poszukuje faktów historycznych ukrytych w największych starożytnych legendach, aby odnaleźć położenie Edenu, raju, który Bóg stworzył dla pierwszych ludzi. Księga Rodzaju podaje opis jego położenia geograficznego. Wyznaczają go rzeki Tygrys, Eufrat oraz Gichon i Piszon. Dwie ostatnie niezidentyfikowane do czasów obecnych rzeki stały się przyczyną problemów z umiejscowieniem Edenu na mapie świata. Studiując hebrajski tekst Starego Testamentu, David Rohl poszukuje tropów, które zaginęły w nowożytnych tłumaczeniach.
Bóg cudów (lektor PL)
Film „Bóg cudów” to zapierająca dech w piersiach podróż po widzialnych i niewidzialnych wspaniałościach Bożego stworzenia. Opowiada również o jednym z najwspanialszych Bożych cudów – darze zbawienia i odkupienia życia!

Richard Hammond i cuda natury / Richard Hammond's Miracles of Nature (2012) 
https://www.youtube.com/watch?v=E4r0IL7DWyo&index=20&list=PLyX-877B4GrO_ElmDXeAj26b2fE30blU0

Prowadzący Richard Hammond opowiada o tym, jak odkrycia z zakresu zoologii pomagają człowiekowi tworzyć różne niezwykłe wynalazki. Rozmawia z naukowcami i inżynierami, którzy omówią w szczegółach ich działanie i wskazują, jakie zwierzę i ich przypadłość stały się główną inspiracją dla urządzanie lub patentu. Richard i jego goście przyjrzą się m.in. sępom, żyrafie, dzięciołowi, itp.
Farmaceutyczne oszustwa


Firmy farmaceutyczne aby sprzedać lek muszą najpierw wyszukać a następnie rozreklamować chorobę. Według wielu badań, firmy farmaceutyczne fałszują dane dotyczące zwykłych chorób, by wywołać niepokój konsumentów i zwiększyć sprzedaż swoich produktów. Promuje się nieistniejące choroby, a zwykłe przeziębienie pokazuje się w histerycznym obrazie.

Tajemnice korporacji: Ściemy wielkich marek
Film opisuje poczynania dużych firm, polegające na "postarzaniu" swoich produktów aby nie wytrzymały zbyt długo i staraniach aby klienci nie mogli ich naprawić. Nazwano to zaplanowaną nieprzydatnością.Aniołowie i demony - Kto rządzi światem?


Nie tylko politycy z pierwszych stron gazet mają największy wpływ na losy świata. Za ich plecami są prawdziwi rządcy - nowa globalna elita, nowa superklasa. Wśród nich są prezesi największych firm, instytucji finansowych, nobliści, słynni profesorowie i odkrywcy, gwiazdy mediów i superfilantropi.

Święci i grzesznicy - Historia papieży

Dzieje papiestwa i papieży to pełna dramatycznych wydarzeń opowieść o dwóch tysiącach lat istnienia niezwykłej instytucji i ludziach, którzy ją tworzyli. To historia walki o szczytne idee religijne i bezpardonowych rozgrywek o władzę niegodnych następców świętego Piotra. Osoby zasiadające na papieskim tronie nie zawsze bowiem spełniały oczywiste dla nas kryteria...
Autor prowadzi nas od pierwszych wieków chrześcijaństwa, przez osobliwe czasy jednoczesnego współistnienia dwóch papieży, straszną inkwizycję, burzliwą reformację po Sobór Watykański II i początek pontyfikatu Benedykta XVI. Charakteryzuje sylwetki papieży i opowiada o owianych tajemnicą kulisach Watykanu

II wojna światowa Josef Mengele "Anioł śmierci" z Auchwitz
Josef Mengele, niemiecki lekarz, zbrodniarz wojenny, odpowiedzialny za okrutne eksperymenty medyczne i wysyłanie więźniów do komór gazowych w KL Auschwitz. Hauptsturmfuehrer SS Josef Mengele pełnił służbę w obozie przez ponad półtora roku, od maja 1943 r. Sprawował funkcję naczelnego lekarza w obozie familijnym w Auschwitz II-Birkenau, gdzie Niemcy mordowali Romów. Uczestniczył w selekcjach Żydów deportowanych na zagładę. Wśród przywiezionych do obozu wyszukiwał ofiary pseudomedycznych eksperymentów, w wyniku których zginęło tysiące więźniów, w tym dzieci. Na krótko przed zajęciem obozu przez Sowietów, udało mu się uciec. Dostał się do niewoli amerykańskiej, ale został zwolniony, gdyż nie miał tatuażu SS. Po zakończeniu II wojny światowej ukrywał się w Bawarii, potem we Włoszech, Argentynie, Paragwaju, a od 1960 r. w Brazylii. Ukrywał się przez 35 lat, a próba jego pojmania nigdy się nie powiodła. Nigdy też nie został ukarany za swoje zbrodnie. 

Świat na wojnie Dotknięcie Anioła 2015 Lektor polski 

Świadectwo chłopca (Henryk Schoenker) ocalałego z zagłady obozu Auschwitz-Birkenau. Był dzieckiem. Przeżył, by dać tym, którzy tego nie mogą pamiętać, świadectwo. Henryk Schoenker, syn ostatniego przewodniczącego Gminy Ży­dowskiej w Oświęcimiu, ujawnia historię szansy emigracji Żydów – o tym jest film „Dotknięcie Anioła”. To trzeba zobaczyć.

Hiroszima: Dzień Po

Dramatyczne wspomnienia świadków i materiały z archiwów amerykańskiej armii odsłaniają grozę zniszczeń po wybuchu bomby tomowej.

Zrzucenie w dniu 6 sierpnia 1945 roku bomby atomowej na Hiroszimę było wydarzeniem, które zmieniło oblicze świata. Odkryto wówczas najgłębsze tajniki natury - siła napędowa gwiazd została uwolniona i przekształcona w śmiertelną technologię. Obrazy zniszczenia spowodowanego uderzeniem bomby nazywanej Little Boys pojawiały się tak często, że wiele osób przestało na nie reagować. Nasz nowy program stara się to zmienić, przedstawiając historię pierwszej bomby atomowej z perspektywy dwóch osobistych i całkowicie różnych perspektyw: szczegółowego świadectwa osób ocalałych oraz pisemnych raportów amerykańskich naukowców i personelu wojskowego wysłanego do Hiroszimy w celu przeprowadzenia naocznej analizy siły działania nowej broni.
Czterej jeźdźcy apokalipsy

reżyser: Ross Ashcroft, Megan Ashcroft, film dokumentalny, Wlk. Brytania, 2012, 98 min.

Pokazywany na Festiwalu PLANETE+ DOC dokument, obok którego nie da się przejść obojętnie. Jego autorzy zgłębiają mechanizmy, które doprowadziły do światowego kryzysu ekonomicznego. Gospodarka światowa nieuchronnie zmierza do katastrofy - dlatego dziś wielu szuka sposobu na to, aby uniknąć najgorszego.

"Czterej Jeźdźcy Apokalipsy" to nie kolejny film, który straszy widza, doszukuje się teorii spiskowych, krytykuje polityków i banki. Jego twórcy przyglądają się systemowi, który wybraliśmy.

Naziści - Spisek okultystów

Liczne dokumenty potwierdzają, że nazizm nie był zwykłym ruchem politycznym, lecz okultystyczną religią. Adolf Hitler pełnił funkcję nowego mesjasza, najwyższym kapłanem był Heinrich Himmler, a duchowieństwem - żołnierze Dywizji Pancernej SS Totenkopf. Dokument przedstawia przerażającą prawdę o roli okultyzmu w Trzeciej Rzeszy. Tajemna wiedza miała pomóc Niemcom w wygraniu II wojny światowej. Istnieją źródła świadczące o odprawianiu mistycznych obrzędów w związku z podejmowaniem decyzji militarnych, szkoleniem oficerów SS, indoktrynacją niemieckiego społeczeństwa czy wywieraniem politycznego wpływu na aliantów. Fascynujący dokument, pokazujący w jaki sposób narodowi socjaliści zniekształcili tradycję mistycyzmu, aby wykorzystać ją do swych zbrodniczych celów.Rozbój w biały dzień - Przekręt w Iraku (TVN24)

Film ujawniający kulisy wielkiego przekrętu finansowego, do jakiego doszło podczas wojny w Iraku. Dziennikarze brytyjscy szukają odpowiedzi na pytanie, gdzie podziały się 23 biliony dolarów, które rząd amerykański przeznaczył na pomoc gospodarczą dla tego kraju. Okazuje się bowiem, że w rzeczywistości pieniądze te trafiały m.in. do działających w Iraku prywatnych firm amerykańskich. Film zrealizowano w niekonwencjonalnej formie, stylistyką nawiązującą do do westernów.

Czas nagli

Naukowcy twierdzą, że tempo życia zwiększyło się aż o 10% w ciągu minionej dekady. Tak drastyczna zmiana nie może pozostać bez wpływu na nas samych i społeczeństwo, w jakim żyjemy. Jaki wpływ wywiera zawrotna szybkość życia? Odpowiedzi na to pytanie Xavier Marquis szukał we Francji, Wielkiej Brytanii, Danii i USA. Na swej drodze spotykał zarówno ludzi biorących udział w obłędnym wyścigu donikąd, jak i wieszczów nowej "powolnej rewolucji", którzy w zmniejszeniu tempa życia widzą sposób na ponowne docenienie jego walorów. Tak powstał interesujący, nie pozbawiony humoru dokument, traktujący o szczególnej relacji człowieka z czasem.

Dokąd zmierza ten świat - biblijne przepowiednie


Tylko Biblia jest ponad czasem i przestrzenią. Żadna inna księga nie próbuje nawet dowieść swej prawdziwości poprzez przepowiadanie przyszłości Dokąd zmierza ten świat? Czy istnieje prawda absolutna? Jak Biblia odpowiada na te pytania? Występujący w filmie Bil Gallatin, Dave Hunt, Chuck Missler, Roger Oakland i Chuck Smith przedstawiają tę prowokującą do myślenia perspektywę na "Znaki Czasów". Obecnie setki biblijnych przepowiedni staje się rzeczywistością. Kaseta zawiera omówienie kilku wypełniających się na naszych oczach proroctw, dotyczących m.in.: środowiska, upadku moralności, technologii, Izraela, światowej religii.

Hitlerowskie UFO

Dziennikarze - utrzymują, że w czasie II wojny światowej niemieckim naukowcom udało się skonstruować latające talerze, których zamierzali użyć na polu walki. Podobno latające spodki ze swastykami wzbijały się w powietrze jeszcze przed końcem wojny, a po jej zakończeniu niezwykłe statki przejęli alianci.

Mózg w powodzi fal

Dziś gdy jesteśmy otoczeni z każdej strony elektroniką nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każde urządzenie wytwarza szkodliwe promieniowanie. Jedni naukowcy pracujący dla wielkich korporacji twierdzą że owo promieniowanie nie jest szkodliwe ale nie mówią nam całej prawdy z drugiej strony wypowiadają się niezależni naukowcy, którzy twierdzą że każde urządzenie elektryczne jest szkodliwe dla zdrowia, wywołuje różne choroby, bóle głowy, złe samopoczucie czy nawet raka. Niemal każdy posiada telefon komórkowy, nie każdy już jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż korzystając z niego wystawiony jest na działanie fal elektromagnetycznych. Ich wpływ na ludzki organizm stanowi zagadnienie, z którym wciąż mierzy się współczesna nauka. W miarę rozwoju nowoczesnej technologii bezprzewodowej wzmaga się także dyskusja nad negatywnym oddziaływaniem fal elektromagnetycznych. Międzynarodowe środowisko naukowe poszukuje wciąż odpowiedzi na pytanie o konsekwencje nadmiernego kontaktu z powszechnie stosowanymi urządzeniami. Dokument "Mózg w powodzi fal" przedstawia wyniki badań nad wpływem fal elektromagnetycznych na ludzki organizm. Dzięki umiejętnemu połączeniu wywiadów, materiałów archiwalnych i animacji trójwymiarowej film ukazuje medyczne niebezpieczeństwa ubocznych skutków uzależnienia od technologii oraz podejmuje temat rosnącej nieufności, jaką społeczeństwo żywi wobec rozwoju przemysłu. Twórcy stawiają także pytania o wyzwania stojące przed nauką, które mają na celu poprawę jakości życia.

Orwell przewraca się w grobie

W filmie odwołując się do powieści wykazywano, że rzeczywistość przegoniła Orwellowską fikcję, w której nad społeczeństwem sprawowano kontrolę myśli, a która teraz jest możliwa za pośrednictwem mediów. Według Joan Didion mass media nie relacjonują już wydarzeń (newsów), lecz zarządzają nimi, kształtując ich zawartość, decydując co znajdzie się na czołówkach, a co zostanie dogodnie zignorowane, ostatecznie definiując strukturę, na bazie której większość innych zagadnień jest dyskutowana przez społeczeństwo. Jako przykład podawane jest twierdzenie, że od początku późnych lat 80 istnieje agenda napędzana przez główne korporacje medialne dotycząca deregulacji rynku medialnego.

UFO i zimna wojna


Wiele "nadzwyczajnych zjawisk" to po prostu produkt zniekształconych informacji, ale wiele z nich to także prawdziwe sceny z tajnych prac nad konstrukcją nowego samolotu. Film opowiada o powiązaniach między obserwacjami UFO w Ameryce i Związku Radzieckim i o tym jak te supermocarstwa rozgrywały między sobą tę kartę zastraszania się nawzajem ewentualnością dominacji przez obcych a także, jak ten irracjonalny lęk przenosił się na całe narody w i tak już drażliwych czasach zimnej wojny.

Czy Darwin się mylił


Od 150 lat różnorodność życia na Ziemi tłumaczy teoria ewolucji Karola Darwina. Krytycy ewolucjonizmu uważają, że ta popularna koncepcja ma wiele niedostatków, które dowodzą istnienia Inteligentnego Twórcy. W programie biolodzy przyjrzą się jednej z najbardziej kontrowersyjnych gałęzi nauki i sprawdzą czy słynny przyrodnik się nie mylił.

Supermocarstwo


FILM DOKUMENTALNY (Superpower), USA, 2008 | USA | Dokumentalny, Reżyseria: Barbara-Anne Steegmuller. Ameryka zostaje po zakończeniu drugiej wojny światowej supermocarstwem. Postęp techniczny wywołuje boom gospodarczy w USA.

Rozbroić bombę nuklearną


Securing the Bomb / Kalte Krieger rüsten ab Der Kampf gegen neue Atomwaffen dokument - Niemcy 2008 | 58 minut W ostatnich latach w pojawił się w USA ruch pokojowy, którego celem jest wyeliminowanie posiadania broni nuklearnej na świecie. George Schultz, były sekretarz stanu, oraz Henry Kissinger, senator partii opozycyjnej, opublikowali apel na ten temat na łamach "The Wall Street Journal". Głos w tej sprawie zabrali również wybitni naukowcy, między innymi Richard Garwin, doradca prezydentów USA, konstruktor bomby wodorowej.

Fotograf na wojnie

Każdego dnia jesteśmy bombardowani zdjęciami z wojen i konfliktów rozgrywających się w różnych częściach świata. W ręku dobrego fotoreportera aparat jest świadkiem wydarzeń, ale też skuteczną bronią w walce o zachowanie naszego człowieczeństwa i kroniką prawdy na potrzeby historii. Bohaterowie filmu to kilku najwybitniejszych fotoreporterów, którzy byli lub nadal są świadkami różnych wojen. I choć oswojeni z ciemnymi stronami swojego zawodu, często z trudem wytrzymują psychicznie ogrom cierpień, z jakimi przychodzi im się stykać. Po powrocie do domu zastanawiają się, czy mogli coś więcej zrobić, pomóc, interweniować. Takie pytania dręczą ich do następnego wyjazdu. Trudno nie wierzyć, kiedy jeden z nich mówi, że żadnej wojny nie da się usprawiedliwić, że słuszne wojny nie istnieją. Pokazują że współczesna wojna jest zupełnie nieludzka, wyzuta z emocji.

Miasto aryjskich bliźniąt


Josef Mengele, "Anioł Śmierci" z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, stworzył miasto bliźniaków w Brazylii - zdaniem Jorge'a Camarasa, argentyńskiego historyka, który specjalizuje się w badaniu powojennych losów nazistowskich zbrodniarzy i w książce "Mengele. »Anioł Śmierci« w Ameryce Południowej" tropi ślady lekarza z Auschwitz, który dopuścił się zbrodni.

Odkrycie Arki Noego


Dokładne omówienie relacji naocznych świadków, którzy twierdzą, że widzieli arkę na zboczach Araratu, rekonstrukcja potopu i arki oraz fragmenty fabularyzowane. 

Kłopoty w raju


Seria przybliża oparte na faktach historie wakacyjnych, wymarzonych wyjazdów, które niespodziewanie zamieniły się w koszmar. W każdym z odcinków poznajemy losy kolejnej osoby, która po aresztowaniu trafiła do więzienia w obcym, często dalekim kraju. Są to m.in.: 18-latek, który próbował wywieźć heroinę z Bangladeszu, dziennikarz uprowadzony w Afganistanie przez członków Al-Kaidy, a także młode małżeństwo, które w Czeczenii chciało założyć ośrodek dla dzieci. Każda z tych historii napawa strachem i przerażeniem: od chwili aresztowania, poprzez rozprawy sądowe, aż do momentu osadzenia w więzieniu.

Lucjan Łągiewka - Geniusz z Kowar

Od wielu lat zajmuje się eksperymentami związanymi z energią w układach mechanicznych, a znany jest głównie jako twórca zderzaka, który wprowadzony na rynek ma go zrewolucjonizować i pchnąć w zupełnie nowym kierunku teorie rządzące fizyką. Zderzak jest urządzeniem, które zabezpiecza samochód przed skutkami zderzenia znacznie skuteczniej, niż powszechnie stosowane rozwiązania. Chyba wszyscy widzieli Fiata 126 P, który z prędkością 50 - 60 km/h uderzał w ścianę, przy czym - zamiast pogniecionej jak harmonia blachy - nic się nie działo, a kierowca spokojnie siedział, nie odczuwając uderzenia.

Sonderkommando Auschwitz-Birkenau

Po wyzwoleniu Auschwitz w styczniu 1945 roku w pobliżu krematorium znaleziono kilka manuskryptów. Ich treść okazała się najbardziej przerażającym opisem tego, jak w praktyce wyglądało ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej. Autorami zapisków okazali się członkowie Sonderkommando - silni i zdrowi więźniowie przymusowo pracujący w krematorium. Ich głównym zadaniem było wyciąganie zwłok z komory gazowej, przeszukiwanie ich z kosztowności, wyrywanie złotych zębów, a potem palenie ciał w krematorium lub na stosach spaleniskowych. Z zakreślonych przez członków Sonderkommando kartek wyłonił się wstrząsający obraz żniwa śmierci, jakie zgotowali Żydom naziści. Film ukazuje grozę Holocaustu, udokumentowaną w starych manuskryptach i zeznaniach ostatnich pozostających przy życiu członków Sonderkommando. 

Tajemica Trzech Króli - Viasat History

Tożsamość tajemniczych biblijnych postaci Trzech Króli na zawsze zawładnęła wyobraźnią ludzi. Program odsłania kryjące się w tej legendzie prawdziwe miejsca, prawdziwych ludzi i rzetelne fakty. Przy użyciu najlepszych materiałów filmowych z odwiedzanych miejsc i znakomicie zaprezentowanej fabularyzacji fragmentów, a także wywiadów ze znakomitymi znawcami Biblii poznajemy wspaniałą tajemnicę tego jednego z najsłynniejszych wydarzeń w historii chrześcijaństwa.

Tajemnicza rodzina Jezusa - Viasat History

Historia ludzkiej rodziny Bożego proroka Jezusa. Ukrywana przez ponad 2000 lat sięga wstecz do samych początków chrześcijaństwa. Robert Beckford opowiada o tym jak członkowie rodziny Jezusa przetrwali przez niemal 300 lat po jego śmierci i odegrali ogromną rolę w tworzeniu zrębów chrześcijaństwa. Robert Beckford odkrywa w Biblii mirror szyfrujący tam informacje na temat tego w jaki sposób rodzina Jezusa została wymazana przez Kościół z oficjalnej historii.Apokalipsa II wojna światowa w kolorze - 6 odcinków National Geographic

- Inwazja (Historia II wojny światowej. Inwazja Hitlera na Polskę

- Druzgocąca klęska (Wydarzenia z 1940 roku)

- Szok (Próba inwazji Niemiec na Moskwę w 1941 roku) 

- Punkt zwrotny (Wypowiedzenie wojny Japonii)

- Wielkie lądowanie (Wydarzenia prowadzące do zakończenia wojny)

- Koniec koszmaru (Wydarzenia z 1944 roku prowadzące do kapitulacji Niemiec)

Czy świat oszalał?: Elektroniczny przedmiot pożądania (2009)

Tytuł oryginalny: Upgrade Me, produkcja: Wielka Brytania, reżyseria: Jeremy Monblat
Rewolucja cyfrowała zasypała społeczeństwo gadżetami, bez których współczesny człowiek czułby się zagubiony. Brytyjski pisarz i poeta Simon Armitage przedstawia swoje refleksje na temat roli, jaką odgrywają one w naszym życiu. Zakrawa na ironię fakt, że twórca urodzony w hrabstwie Yorkshire - kolebce ruchu społecznego, który sprzeciwiał się rewolucji przemysłowej - sam stał się wyznawcą postępu technicznego. W Korei Południowej rewolucja cyfrowa osiągnęła niespotykane w innych krajach tempo. Film przedstawia między innymi siedzibę firmy Samsung, gdzie powstają najnowsze modele telefonów komórkowych. Rewolucja cyfrowa zasypała ludzkość przedmiotami, które stały się oznakami statusu społecznego, sukcesu i władzy. Brytyjski pisarz i poeta Simon Armitage przedstawia swoje refleksje na temat roli, jaką elektroniczne gadżety odgrywają w ludzkim życiu. Gadżety które często zastępują Boga. 

Zwierzęca intuicja - National Geographic


Czy zwierzęta potrafią przewidywać trzęsienia Ziemi, tsunami i inne klęski żywiołowe? Przez lata miliony ludzi opowiadały o niezwykłych zachowaniach zwierząt na krótko przed nadciągającą katastrofą. Jeśli tak jest rzeczywiście, to jak one to robią? Niektórzy twierdzą, że są w stanie komunikować się telepatycznie. Zbadamy tsunami, które niedawno miało miejsce w południowo-wschodniej Azji i usłyszymy o zwierzętach uciekających w panice na wzgórza, tuż przed nadchodzącymi falami. Wysłuchamy opowieści Ruperta Sheldrake'a o zwierzęcej intuicji oraz poznamy bardzo gadatliwą afrykańską papugę szarą, której właścicielka twierdzi, że ptak ma niezwykłą umiejętność przewidywania.

Kartel farmaceutyczny


W ostatnich latach okazało się, że przemysł farmaceutyczny jest przynoszącym wiele bilionów dolarów biznesem, polegającym na „robieniu interesów na chorobach, którego przyszłość jest uzależniona od dalszego istnienia i rozwoju chorób. 

Przemysł tytoniowy - Historia spisku

"Ta bezprecedensowa epidemia w historii ludzkości spowodowała w XX wieku śmierć 100 milionów mężczyzn i kobiet. W XXI wieku umrze kolejny miliard; ponad trzy lata śledztwa prowadzonego na całym świecie pozwoliło Nadii Collot rozszyfrować strategię działalności przemysłu tytoniowego, który z sukcesem umacnia swą potęgę kosztem zdrowia publicznego oraz, paradoksalnie, pomimo zdrowotnych kampanii profilaktycznych. Reżyserka z samego środka nikotynowego kartelu ujawnia taktykę, o której nikt nic nie mówił od ponad pół wieku. 


Nieczysta gra sieciówek
https://www.youtube.com/watch?v=lKRsVDJK4kg&list=PLyX-877B4GrO_ElmDXeAj26b2fE30blU0&index=236
Smutna prawda o wielkich sieciowych firmach, film ukazuje w jak nieludzki sposób traktuje się pracowników, którzy muszą pracować za kilkadziesiąt euro miesięcznie, w dodatku pracują w godzinach nadliczbowych a o ich bezpieczeństwo nikt się nie martwi. Oto prawda o współczesnych obozach pracy!
W tym filmie przedstawiona została firma H&M, która przez lata wyrosła na gigantyczną światową grupę. Na jej czele stoi rodzina Perssonów, najbogatsza dynastia Skandynawii. H&M oparło swój biznes o prosty i genialny pomysł: stworzyło modne, dobrej jakości ciuchy w przystępnej cenie. Za 2013 rok zysk H&M netto to 1 mld 92 miliony euro! H&M stworzyło wizerunek nowoczesnej firmy łączącej kapitalizm i moralność, dbającej o pracowników, przestrzegającej przepisy dotyczące płac, godzin pracy, ekologii itd. Francuska dziennikarka wraz z ekipą TV wyruszyła w 6-miesięczną podróż po Azji, Afryce i Europie, by zbadać, czy prawdziwe są doniesienia o nieetycznych praktykach biznesowych koncernu. Czy za tym przyjaznym, efektownym obliczem H&M nie skrywa drugiego, kontrowersyjnego? Słyszy się głosy, że H&M to skrót od „hańba i matactwo". Razem kamerą, najczęściej ukrytą, odwiedzimy fabryki w Bangladeszu, szyjące ciuchy dla H&M, porozmawiamy z pracownikami, dowiemy się, ile godzin spędzają w pracy, ile zarabiają. Poznamy ludzi, którzy walczą o nagłośnienie faktu, że budynki fabryk wznoszone są na najtańszych, często bagiennych terenach, bez pozwoleń lub ze sfałszowanymi pozwoleniami. Inspekcje i audyty w nich to fikcja. Budynki mają nadbudowane piętra, grożą zawaleniem. Kilkanaście miesięcy temu runęła Rana Plaza, fabryka w Dhace, grzebiąc ponad tysiąc osób. Czy tamto wydarzenie otwarło oczy urzędników, by polepszyć warunki pracy i los pracowników szyjących dla wielkich koncernów?
Koniecznie obejrzyj ten dokument, to nie musi być pojedynczy przypadek, tak może działać cały współczesny kapitalistyczny rynek!


Oto pełna lista filmów, które warto odnaleźć i obejrzeć:

Człowiek przejadł ziemię
1 wojna światowa w kolorze
2 wojna światowa w kolorze
Aniołowie i Demony - Kto rządzi światem
Cuda natury, Richard Hammond
Czas nagli
Elektroniczny przedmiot pożądania
Fahrenheit 9-11
Grubsi nie głupsi - polemika z obowiązującymi powszechnie poglądami na zdrowe odżywianie
Hitler - anioły i demony (SS a okultyzm)
Jedzenie ma znaczenie
Kartel farmaceutyczny
Katastrofa Kościuszki w Lesie Kabackim
Mózg w powodzi fal
Nocna zmiana
Odkrycie Arki Noego
Plusy dodatnie plusy ujemne
Podziemia III Rzeszy
Przemysł tytoniowy - Historia spisku
Rozbój w Biały Dzień - Przekręt w Iraku
Sensacje XX wieku
Siedem znaków Apokalipsy
Sonda (program naukowy TVP)
Sowiecka historia
Świat bez tajemnic - Yes - Meni naprawiają świat
Święci i grzesznicy - Historia papieży
T.W. Bolek
Wigwamy
7 znaków Apokalipsy
10 okrutnych eksperymentów na ludziach
10 Tajemnic Starożytnego Egiptu
11 Września - Pytania bez odpowiedzi
30 Lat Wojny W Imię Boga film dokumentalny Lektor PL
1914-18 Triumf okrucieństwa i absurdu
Afganistan – Do piekła i z powrotem
Afganistan 1979 1989 Głos z gór 1986
Afgański Koszmar film dokumentalny Lektor PL
Anatomia Upadku (Smoleńsk)
Anatomia Upadku 2 (Smoleńsk)
Anonymous Ruch hakerów film dokumentalny cały film lektor PL
Apollo 17 Ostatni zdobywcy Księżyca (dokument) Lektor
Apple - Piekło Chińskich Fabryk. Dokument - wideo w cda.pl
Arabia Saudyjska za kurtyną
Archiwum X Kościola - Rewolucja francuska
Arka Noego – Historia prawdziwa
ARMAGEDDON a Max Kolonko documentary
Atak na Pearl Harbor cz 1 Dokumentalny Lektor PL
Atak na Pearl Harbor cz 2 Dokumentalny Lektor PL
ateizm państwowy holokaust Słowian Cały Film Dokument Lektor PL Ateizm Urojony
Auschwitz – Podróż do piekła
Auschwitz Birkenau Anatomia Zbrodni (Lektor Polski) HD
Auschwitz Zapomniane Dowody Zbrodni
Bank wszystkich banków [2013][Lektor PL]
Biblia Tajemnice o Marii Magdalenie i rodzinie Jezusa Chrystusa
Bitwa o Czarnobyl Lektor PL
Bogacze kontra reszta świata odc. 12 - wideo w cda.pl
Bogacze kontra reszta świata odc. 22 - wideo w cda.pl
Bogusław Wołoszański Tunele Wojny cz1
Bogusław Wołoszański Tunele Wojny cz2
Boso Przez Świat Tajlandia Buddyzm
Boso przez świat odc.79 Poganiacz słoni
Bóg cudów
Brudna Wojna o Cenne Kruszce [Dokumentalny]
Brutalna planeta (dokument) Lektor
Brutalny Czyngis Chan filmy dokumentalne po polsku Lektor PL
Budowa Imperium ~ 'Chiny'
Budowa Imperium ~ 'Rosja'
Budowa Imperium ~ 'Wielka Brytania' Dokument
Burze film dokumentalny Lektor PL
Cała Prawda o Firmach Farmaceutycznych [Film Dokumentalny] Lektor PL
Cała prawda o lądowaniu na księżycu
Cała prawda o rybach
Cała prawda o satelitach
Celowe postarzanie produktow
Chiny Ekonomiczna Inwazja na Europe [Dokumentalny]
Chiny Spojrzenie od środka Władza i ludzie PL
Chiny, republika korupcji
Chleb, ropa i korupcja
Chmury nad Bagdadem
Choroby Na Sprzedaż Dokument z Lektorem PL
CIA i kontrola umysłów
Ciemna strona Apple, We wnętrzu jabłka [Dokumentalny]
Ciemna Strona Red Bulla
Ciesz się biedą
Co Kryje Coca Cola
Cuda techniki - Roller coaster
Cuda współczesności odc6 'Titanic'
Cuda życia – Przepiękne formy życia
Cygańscy handlarze dziećmi film dokumentalny Lektor PL
Czarnobyl Triumf Natury
Czarnobyl 2
Czarnobyl
Czołowe zderzenie pod Otłoczynem film dokumentalny o katastrofie kolejowej z 19081980r
Czterej Jeźdźcy Apokalipsy Lektor PL dokument
Czy Chrześcijanie powinni obchodzić Boże Narodzenie
Czy świat oszalał Wyrok na chrześcijaństwo
Czy świat oszalał Manipulacje w sieci
Czy świat oszalał Państwo ISIS, ustrój terroryzm
Czy świat oszalał Śmiercionośny sekret Hitlera 2005 [Lektor PL][Film dokumentlny]
Czy świat oszalał - Państwo - ISIS, ustrój - terroryzm
Czy świat oszalał 2007 Swiat wedlug Gazpromu
Czy świat oszalał Chory świat
Czy świat oszalał, GPS, gwiezdne wojny
Czysta Nauka Tunguska Apokalipsa
Czysta nauka - Czy Darwin się mylił
Czysta nauka - Piramidy (National Geographic)
Dalej Niż Księżyc [Dokument]
Dar jasnowidzenia
Depresja - epidemia czy błąd systemu
DNA - Klucz do dziejów ludzkości film dokumentalny Lektor PL
Dogonić tornado
Dokąd zmierza ten świat - biblijne przepowiednie
Dokopać się do prawdy Złoto króla Salomona Film dokumentalny pl
Donald Trump i jego szalony świat HD [Film Dokumentalny] Lektor PL
Dopóki żyję cały film E Stankiewicz, J Pospieszalski
Dotknięcie Anioła 2015 Lektor polski
Dotyk Śmierci cały film dokumentalny polski lektor {PL}
Droga do Guantanamo 2006
Droga Krzyżowa Papieża Benedykta,Kulisy Abdykacji Watykan Film Dokumentalny lektor
Drony skrzydła śmierci
Dwie Prawdy Afganistan dokument
Dyktatura Bogaczy film dokumentalny Lektor PL
Dzieci złego państwa
Dziewczęta z Auschwitz
Dziewczyna, która pokonała śmierć (Dania 2012)
Dzika Polska odc.1 (Ryś) Fokus TV
Dzika Rosja Syberia
Dziwne czasy na naszej planecie część 1
Dziwne czasy na naszej planecie część 2
Dżihad Ludzie i Idee Al Ka'idy film dokumetalny Lektor PL
Egzekutorzy minusy pracy maszynisty
Egzekutorzy materiał o tym jak trudna bywa praca Maszynisty
Ekspres Saharyjski najdłuższy pociąg świata Dokumentalny Lektor PL
Epidemia nadwagi film dokumentalny Lektor PL
Epidemia pornografii
Ewolucja - Lot film dokumentalny Lektor PL
Ewolucja czy stwarzanie
Fabryka śmierci film dokumentalny II WŚ Lektor PL
Fahrenheit 9 11 DVDRip Lektor PL RMVB CD 2
Fałszywy świat Donalda Trumpa
Farmaceutyczne oszustwa
Finanse Watykanu,Przepych,Bogactwo Obłuda Film Dokumentalny Lektor
Fotograf na wojnie
Globalne marnotrawstwo
Głębia Kosmosu
Głębiny Pacyfiku Dokumentalny Lektor PL
Gniew przyrody
GPS Gwiezdne Wojny. Film dokumentalny - wideo w cda.pl
Grecki Kryzys HD [Film Dokumentalny] Lektor PL
Grizzly man - Człowiek niedźwiedź
Handel ludzkimi narządami cały film dokumentalny Lektor PL
Henryk VIII Umysl Tyrana
Hiroszima Dzień Po
Hitler vs Ameryka II WŚ Film dokumentalny Lektor PL
Hitlerowski plan zamachu na Nowy York II Wojna Światowa filmy dokumentalne PL cały film
Hitlerowskie Ufo Lektor PL
Homoseksualizm w Kościele
Igrzyska Putina
II WŚ Zdjęcia z albumu nazistów Obóz śmierci Auschwitz
Ile warte są nasze dane
Insha Allah Krew Męczenników
Inteligencja roślin
Inwazja wojsk USA na Paname 1989
Irak w kawałkach
Irak, kraj utracony [PREMIERA, Czy świat oszalał]
Jak działa wszechświat – Droga Mleczna
Jak Wałęsa zniszczył Solidarność
Jakub Brat Jezusa [Dokument]
Josef Mengele - Anioł śmierci z Auchwitz
Kanciarze z Wall Street 2010
Kaprysy dyktatorów
Kartagina Rzymski holocaust
Katar i inne choroby futbolu (sporttvppl)
Kim Dzong Un Droga do władzy
Klęski żywiołowe
Komórkowa Rewolucja - cały film lektor PL 1080p - wideo w cd
Koran U źródeł Księgi [Dokument]
Korporacja (2003)
Korporacyjna żywność
Kosmiczny teleskop Hubble'a
Kraj gazem płynący
Królik po berlińsku Lektor PL
Krucjaty – Zwycięstwo i klęska
Krucjaty część 1
Krucjaty część 2
Krucjaty część 3
Krucjaty część 4
Kryzys cywilizacji
Krzyżacy – Powstanie, potęga, upadek
Kto napisał Biblię część 1
Kto napisał Biblię część 2
Kto Rządzi w Unii Eurpoejskiej Film Dokumentalny Lektor PL
Kursk film dokumentalny
Lekarstwa nas powolnie zabijają
Lekarze Hitlera Aryjska Medycyna
List z Polski - cala prawda o Smoleńsku NIGDY nie wyswietlony w polskiej TV
Lo i stało się Zaduma nad światem w sieci [ Napisy PL ]
Lot 93 - Walka z terroryzmem
Lucjan Łągiewka
Ludobójstwo Ormian 100 Lat Później PL
Lump
Łowcy nazistów
Mamy na was oko, cyberinwigilacja
Marsjańskie roboty
Masakra w Madrycie cały film filmy dokumentalne lektor pl
Mayday, Mayday
Mgła (Smoleńsk)
Miasto aryjskich bliźniąt
Miasto, którego nie było na mapie przez pół wieku [Enigma]
Michael Moore Kapitalizm, moja miłość [część 12] napisy Pl
Michael Moore Kapitalizm, moja miłość [część 22] napisy Pl
Misja specjalna Oszustwo Magdalenki i okrągłego stołu
Mistrzowie Inzynierii Tunel Hallandsas [Lektor PL][Film Dokumentalny]
Moralność i etyka czasów kryzysu ' sezon 2 odc2 Czy światem rządzą korporacje
Mordy W Imię Boga
Mowa ciala, klucz do ludzkich emocji
Mózg, fascynujący automat Magia nieświadomości odc1
Na niebie na ziemi - W Wylatowie od wielu lat dzieją się rzeczy niezwykłe
Najbardziej Przerażające Loty film dokumentalny Lektor PL
Najpiękniejsze miejsca na ziemi
Największe obiekty we wszechświecie film dokumentalny Lektor PL
Najwyższy człowiek świata cały film dokumentalny polski Lektor PL
Napromieniowani - Tajne badania nuklearne Rosjan
Naród Hitlera
National Geographic - Ekipy rozbiórkowe
National Geographic - Tajemnice krzyża - Zaginiony grób Jezusa
National Geographic - Tajemnice krzyża Kto zabił Jezusa
Naukowe eksperymenty Hitlera dokument discovery lektor PL cały film
Naukowe eksperymenty Hitlera dokument discovery lektor PL cały film
Naukowe eksperymenty III Rzeszy
Nazistowska Ekspedycja
Naziści spisek okultystów dokument discovery lektor PL
Nieczysta gra sieciówek
Nieustraszona Planeta Dzieje Ziemi TVRip XviD [Lektor PL]
Niewyjaśnione historie Polowanie na nazistów [Lektor PL][Film dokumentlny]
Niezbite dowody Ucieczka nazistów Lektor PL
Nieznana twarz JFK Kennedy
Nieznane lata życia Jezusa Chrystusa
NIEZWYKŁE MIEJSCA NA ZIEMI seria Imax, cały film
Niezwykły świat pingwinów
NOWY JORK JAK POWSTAL lektor PL
Nuklearne gry
Objawienia Maryjne Pomoc od Maryi czy zwodzenie przez Szatana
Obraz Wojny 1939 40 w Kronikach Filmowych [E01] Dziwna Wojna (Dokumentalny)
Obraz Wojny 1939 40 w Kronikach Filmowych [E02] Klęska (Dokumentalny)
Od Edenu do Armagedonu Film Dokumentalny LektorHD
Odliczanie Do Wieczności Proroctwa Biblijne Film Dokumentalny Lektor
Ofiary mody
Omega 3 Czyim kosztem
Opętani przez złe moce
'Opowieści Żołnierzy' cały film lektor PL
Orwell przewraca się w grobie
Ostatnie spojrzenie na Czarnobyl Wkrótce elektrownia zostanie zamknięta w sarkofagu
Państwo Islamskie
Pioruny film dokumentalny Lektor PL
Pioruny kuliste
Piramida Cheopsa 2
Piramida Cheopsa
Planeta Ziemia – Dżungle
Planeta Ziemia – Góry
Planeta Ziemia – Jaskinie
Planeta Ziemia – Lasy klimatu umiarkowanego
Planeta Ziemia – Wielkie Równiny
Planowane postarzanie produktu
Podróż Do Wnętrza Ziemi Lektor PL
Podwodny wszechświat – Śmiertelne ciśnienie
Podziemia Wyspy Wielkanocnej
Podziemne miasta - Belgia Okopy Hitlera
Podziemne miasta - Belize Podziemie Majów
Polowanie Na Hitlerowskich Naukowców [Lektor PL][Film dokumentlny]
Pompeje – Tajemnica ludzi zastygłych w czasie
Powstanie Warszawskie (2014)
Powstanie Warszawskie w kolorze
Prawdziwa cena twojej komórki
Prawdziwe oblicze Putina
Prezydent Film o Lechu Kaczyńskim, reżyseria Joanna Lichocka i Jarosław Rybicki
Problem z Ateizmem - film dokumentalny Lektor PL
Programowanie ludzkiego umysłu film dokumentalny
Przejadanie Ziemi [Dokumentalny]
Przekręty londyńskiego City film dokumentalny Lektor PL
Przesądy we współczesnym świecie
Przez piekło do Europy emigranci
Przystanek Woodstock
Pseudo znajomi z facebooka%2C czyli prowokacja dziennikarska
Pułapki rozwoju
Rewolucji nie pokażą w telewizji Hugo Chavez Wenezuela
Rosja – Brunatna fala
Rozbroić bombę nuklearną
Rządy związane z kokainą film dokumentalny Lektor PL
Rzeźnik Putin Morderstwa i Zamachy FSB
Rzym bez tajemnic Supermocarstwo
Samobójstwa nastolatków
Scheda po Darwinie
Sci-trek - Pioruny
Sekrety i skarby III Rzeszy Zamek Czocha
Sekrety i skarby III Rzeszy Bursztynowa Komnata
Sekwoja - Anatomia olbrzyma
Siedem cudów świata film dokumentalny cały film lektor PL
Skarby Egiptu Film dokumentalny cały film lektor pl
Skarby z dna Nilu
Skradzione Dzieci Hiszpanii
Skradzione przez Hitlera [Lektor PL][Film dokumentlny]
Smoleńsk 2010 na własne oczy
Sonderkommando Auschwitz Birkenau
Stalin w kolorze
Starożytne Tajemnice Zaginiona Arka
STAROŻYTNI KOSMICI - ''Genialne umysły'' - wideo w cda.pl
Strażnicy pamięci Digitalizacja dóbr kultury
Stupidity Głupota (2003) Lektor PL
Supermocarstwo część 1
Supermocarstwo część 2
Syberyjska apokalipsa
Syria legiony świętej wojny
Szalona milosc Rosjanie i Putin
Szpiedzy w III Rzeszy cały film dokumentalny polski lektor PL
Sztuka Przesłuchiwania [Dokumentalny]
Śledztwo FBI Wódz nie zginął w 1945 roku
Śmierć w bunkrze – Ostatnie dni Hitlera
Śpiesz się powoli
ŚREDNIOWIECZE Ciemne Wieki Dokument [Lektor PL]
Świat bez Tajemnic Made in Moscow
Świat według Monsanto LEKTOR
Świnoujskie lasy pełne tajemnic, iswinoujscie odkrywa jeden z największych sekretów zimnej wojny
Tajemnica Trójkąta Bermudzkiego
Tajemnica Trzech Króli Boże Narodzenie Cały Film Dokument Lektor PL Ateizm Urojony
Tajemnice Biblii - Apokalipsa
Tajemnice Biblii - Księga wyjścia
Tajemnice Biblii - Zapomniani królowie Izraela
Tajemnice Biblii Zapomniane odkrycia starożytności
Tajemnice korporacji Ściemy wielkich marek
Tajemnice morskich głębin - Osuszanie oceanu - Dzięki zastosowaniu nowoczesnej grafiki komputerow
Tajemnice najtrudniejszych napraw - słupy energetyczne
Tajemnice piramid (Discovery)
Tajemnice scjentologii (2010)
Tajemnice Stalingradu 2010 Lektor PL
Tajemnice Ukladu Warszawskiego
Tajemnice wszechświata Na rubieżach kosmosu
Tajemnicza bron Hitlera [Lektor PL][Film dokumentlny]
Tajemnicza rodzina Jezusa - Niesamowita historia chrześcijaństwa
Tajemnicza śmierć Hitlera
Tajemnicza śmierć Jana Pawła I [13]
Tajemnicza śmierć Jana Pawła I [23]
Tajemnicza śmierć Jana Pawła I [33]
Tajemnicze bunkry Hitlera
Tajna stolica nazistów po wojnie Sensacyjne zdjęcia! [Enigma]
Tajne Wejscie Watykanu (dokument) Lektor
Tajne Wojny CIA Operacje Specjalne
Tak Papież Watykan I Kościół Katolicki Topił i Gotował Film Dokumentalny Historyczny Lektor
Tam gdzie da się żyć Polacy na emigracji w UK i w Irlandii
Tanio, taniej, najtaniej Kto da mniej
Taśmy pirata Lektor PL
Taśmy z Magdalenki
Teoria spisku CZY WYLĄDOWALIŚMY NA KSIĘŻYCU
Teorie spiskowe przed sądem - prawda o kodzie Leonarda da Vinci
Terakotowa Armia film dokumentalny Lektor PL
Terroryzm internetowy film dokumentalny Lektor PL
Tesla Niezrozumiany Wizjoner
Titanic po latach cały film dokumentalny Lektor PL
Toksyczne ubrania
Tour de France – Być królem Mont Ventoux
Travel channel - Podróże koleją
Trójkąt Bermudzki Badacze Tajemnic cały film dokumentalny lektor PL
Trucizna nasza powszednia Lektor PL
Trzęsienie ziemi w Chinach
Tunele I wojny światowej Odc. 1
Tunele I wojny światowej Odc. 2
Tunele I wojny światowej Odc. 3
Tunele I wojny światowej Odc. 4
Tunele I wojny światowej Odc. 5
Uciekająca lokomotywa' film dokumentalny o katastrofie kolejowej z 9 07 1977r
UFO i zimna wojna
Ukryta Fortuna Putina (2013)
Ukryte światy – Pingwiny z Patagonii
Ukryte życie Jezusa
Ultimatum Adolfa Hitlera Lektor PL [STREFA TAJEMNIC]
Ushuaia, czyli oblicza Ziemi – Największy ogród na świecie
Voyager – Ostatnia granica
W bunkrze Hitlera Dokumentalny Lektor PL
W Google nasza ufność
W ogniu wietnamskiej wojny - Historia wojny wietnamskiej
W poszukiwaniu Edenu
Walka Boga z Szatanem wizja przyszłości cały film dokumentalny lektor PL
Walka o pieniądze cały film dokumentalny lektor PL filmy dokumentalne PL
WAŁĘSA PREZYDENT, Reżyseria Ireneusz Engler
Wałęsa Człowiek z teczki, pierwszy agent PRL oczami Sławomira Cenckiewicza
Warto obejrzeć Ciemna Strona Apple'a
Waterloo 1815 Film dokumentalny Lektor pl
Watykan - Nurtujące pytania
Watykan od środka
We wnętrzu Titanica
Wewnątrz Wahadłowca
Wezwanie Do Przebudzenia
Wiek głupoty
Wielki konstrukcje III Rzeszy 1
Wielki Kanał Chiny oczami fotografa
Wielkie konstrukcje III Rzeszy 2
Wielkie konstrukcje III Rzeszy 3
Wielkie konstrukcje III Rzeszy 4
Wielkie konstrukcje III Rzeszy 5
Wielkie konstrukcje III Rzeszy 6
Wielkie wojny Indian Batalia o południowe równiny
Wierzyć nie wierzyć - Prawdawni astronauci
Wietnam - nieznany zapis wojny
Wietnam – Zaginione filmy
Więźniowie konsumpcji
WikiLeaks niebezpieczna prawda Lektor PLavi
Wikileaks odtajnione dokumenty USA film dokumentalny cały film lektor PL
Wilczy Szaniec Kwatera Hitlera cały film lektor PL Druga Wojna Światowa Dokument
Wojciech Cejrowski Teoria darwina kłamstwa w szkole Film dokument lektor pl na Ateizm Urojony
Wojna generałów Bitwa na łuku kurskim
Wojna Hitlera przeciwko Ameryce [Lektor PL][Film dokumentlny]
Wojna Hitlera z Ameryką
Wojny religijne Historia Kościoła katolickiego
Wódka technologia rozpijania ludzi
Wpuszczeni w korek Taken for a ride 1996) PL TVRip
Wrzucam, więc jestem
Wspaniałe podróże koleją - Północna Ameryka
Wszechświat Najdziwniejsze rzeczy Lektor PL
Wszechświat Przypadek czy ingerencja Boża
Wulkaniczny pył - Kulisy erupcji wulkanu na Islandii
Wybuch kontrolowany Biurowiec w Kentucky
Wyprawa na dno Trójkąta Bermudzkiego [2015]
Wyprawy Krzyżowe Półksiężyc i Krzyż Druga Krucjata Lektor PL
Wyprawy Krzyżowe Półksiężyc i Krzyż Pierwsza Krucjata Lektor PL
Wyprawy Krzyżowe Półksiężyc i Krzyż Trzecia Krucjata Lektor PL
Wyścig po skarb Hitlera
Wywiad z Ocalałymi z obozów w Auschwitz i Auschwitz Birkenau
Z misją na Marsa
Za kulisami – Korea Północna z ukrycia
Zabić Kennedy’ego
Zadziwiające fakty Piramid Dokument PL The amazing facts about the pyramids
Zagadka 65 Kilometra Dokument
Zakazane Obrzędy Ofiary z ludzi
Zamachy na Hitlera cz.1
Zamachy na Hitlera cz.2
Zamachy na Hitlera cz.3
Zamek Książ cz 2 Wołoszański mpg
Zamek Książ cz 1 Wołoszański mpg
Zapomniane Odkrycia Starożytności ~ 'Makabryczna Medycyna'
Zapomniane odkrycia starożytności ~ 'Narzędzia tortur'
Zaskakujący wszechświat film dokumentalny Lektor PL
Zatopione okręty USS Oriskany Dokumentalny Lektor PL
Zdumiewajacy Ludzki Organizm
Ziemia świadek stworzenia Cały Film Dokumentalny Lektor PL Ateizm Urojony
Złoto Hitlera (Discovery world)
Złoty Pociąg odnaleziony Wałbrzych Lektor PL [STREFA TAJEMNIC]
Zwierzęca intuicja
Żarówkowi ściemniacze, Spisek żarówkowy
Żegnajcie towarzysze odc 2 Groźba 1980 1985 (dokument)
Żurawie szlaki
Życie w ŚREDNIOWIECZU Ciemne Wieki Dokument

Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy