niedziela, 11 września 2022

Wzmacniaczo-telewizor D.I.Y + mixer audio + VU meter

I kolejny sprzęcik, który został złożony na naszym warsztacie. Tym razem jest to zmodyfikowany a raczej przebudowany od nowa wzmacniacz audio, który obecnie jest multimedialnym centrum rozrywki z wbudowanym 4 calowym telewizorem z wejściem obrazu oraz odtwarzaczem MP5. 

Wzmacniacz ten pracuje oczywiście z wcześniej prezentowanym mixerem audio, a obydwa urządzenia mają wbudowane VU meter. Obydwa podzespoły łączy się standardowym kablem jack. Ich uniwersalność zastosowania jest tak szeroka że każde z urządzeń może działać całkowicie niezależnie od siebie i do innych celów może służyć. Dodatkowo sam mixer ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy.


Artykuł z budowy mixera znajdziecie tutaj:
Tutaj widzimy obraz z odbiornika DVB-T2/DVB-S2


Sam moduł ma liczne ustawienia dźwięku W projekcie zastosowano takie moduły jak między innymi:


- wzmacniacz 100 watowy na układzie TDA klasy AB- equalizer z bluetooth


- moduł VU meter, zestaw ATV 5678- moduł radia samochodowego model  SWM 7805 C z panelem dotykowym

Funkcje urządzenia:


* Odtwarzanie dźwięku A2DP Bluetooth i połączenia w trybie głośnomówiącym + klawiatura i sterowanie smartfonem

* Odbiornik stereo FM

* port USB 2.0, gniazdo TF/SD micro,

* Gniazdo AUX jack

* Ładowanie przez USB

* Obsługa formatu wideo: RMVB / RM / FLV / 3GP / AVI / MP4

* Obsługa formatu Audio: MP3 / WMA / APE / FLAC / WAV

* Obsługa wejścia wideo RCA

* Obsługa wyjścia wideo RCAJak to działa?


Urządzenie nie dość że jest naprawdę potężnym wzmacniaczem audio - podłączając dobrej jakości głośniki jest niesamowicie potężnym nagłośnieniem w mieszkaniu, na dodatek jest centrum multimedialnym, może służyć jako odtwarzacz audio-video a także jako telewizor - po podłączeniu dekodera DVB-T2 lub DVB-S2. Sam moduł  7805 C ma dość dobry procesor i szybko odczytuje nawet kilka tysięcy utworów mp3 lub teledysków z katalogu (max kilkanaście sekund).

Urządzenie uruchamiane jest pilotem na podczerwień, natomiast reszta modułów została podłączona do tzw wyjścia zasilania anteny i przez przekaźnik jest uruchamiana również pilotem.

Moduł radia samochodowego pełni tu rolę jedynie centrum multimedialnego, z panelem dotykowym oraz pilotem na podczerwień, natomiast za wzmacniacz służy tu moduł płytki wzmacniacza z potężnym układem TDA 100 wat x2

Dodatkowo sam dźwięk najpierw jest przepuszczany przez equalizer audio, który dość dobrze podnosi tony niskie i wysokie. Także sam moduł 7805C ma wbudowane polepszacze dźwięku dzięki czemu dźwięk wyjściowy naprawdę ma moc.

Całość dopełnia oczywiście 6 kanałowy mixer audio, dzięki czemu można podłączyć do 6 różnych urządzeń i sterować dźwiękiem przy pomocy pokręteł, u mnie podłączone do wejścia są:

  • odbiornik DVB-T/DVB-S 
  • komputer PC
  • zewnętrzny odtwarzacz CD
  • zewnętrzny tuner radiowy
  • android box
Nie muszę bawić się wtykanie w wejścia różnych przewodów, tylko wszystko jest podłączone i sterowanie odbywa się potencjometrami, dodatkowo mogę mixować dźwięk ze wszystkich tych urządzeń na raz.Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy