Grupa

Nasza grupa jest dla początkujących w dziedzinach informatyki, elektroniki oraz elektryki.
Jesteśmy "anty-elektrodą"Nie ma u nas nadgorliwych moderatorów, wszystkich traktujemy na równi, nie prześladujemy i nie wyśmiewamy nikogo. Tutaj nie musisz się obawiać drwin czy braku pomocy z naszej strony, każde pytanie jest mile widziane. Nie traktujemy ludzi tak jak traktują na elektrodzie:
Filmik reklamowy grupy elektrodynka, realizacja Krzysztof Lindner:Filmik reklamowy zrealizowany w studio paczaj tv:Witajcie na grupie FleszTECH 😀🖐 grupa jest rozszerzeniem naszego portalu a także kanału https://youtube.com/tvpaczaj

Po co ta grupa istnieje? 🤔
Jest wsparciem dla osób, które zaczynają przygodę z informatyką, elektroniką czy elektryką, u nas każdy nowicjusz nie musi się obawiać złego traktowania czy wyśmiewania się z zadawania prostych pytań. U nas uczymy się od podstaw. Grupa pomaga nie tylko w zdobyciu ryby (gotowych rozwiązań) ale ma też za zadanie rozwijać pasję i samodzielne myślenie (dawać wędkę).

Krótka historia 🕵️‍♂️
Działamy już od kilku lat. Najpierw jako przyjazne forum dyskusyjne elektrodynka dla początkujących w tematyce informatyki, elektroniki czy ciekawych pomysłów, (które na początku odwiedzane było przez max 100 osób). Potem jako grupa na portalu Google+ (kilkadziesiąt osób) a także jako czat na chatwee a potem na discord (ponad 100 osób) oraz jako grupa na facebooku (max było 250 osób), która obecnie ma nazwę taką jak nasz portal czyli "fleszTECH" oraz zresetowaną bazę użytkowników.

O nas 😏👉
Grupa jest przeciwieństwem takich forów jak elektroda, stąd nazwa elektrodynka, zmiękczenie tej nazwy by kojarzyła się z czymś miłym, nie doświadczysz tutaj nadgorliwości w moderowaniu ani złych moderatorów czyhających tylko na jakieś twoje przewinienia, jest to miejsce, w którym zawsze dostaniesz konkretne odpowiedzi i nikt nie będzie cię ignorował, obrażał czy wyśmiewał z powodu twoich próśb o pomoc. Nie jesteśmy jak "nerdy z elektrody": https://www.youtube.com/watch?v=mgmpKhP6eOU dzielimy się chętnie swoją wiedzą i pomysłami, nie udajemy przemądrzałych i wyższych w hierarchii od kogoś innego. Nie zniechęcamy nowicjuszy do tego by sami rozpoczęli przygodę i rozwijanie pasji do elektroniki czy informatyki. Nie traktujemy ich też jak jakichś przygłupów, którym nie wolno pomagać, wręcz przeciwnie, odpowiadamy i pomagamy nawet w najprostszych sprawach. U nas nikt nie będzie nikogo traktował źle, nawet ze względu na wiek, kolor skóry, status społeczny czy kolor włosów lub że jest "inny", byli u nas moderatorzy, którzy tak postępowali i dlatego stracili swoje stanowiska i mogą o naszej grupie źle się wypowiadać ale to normalne, każdy ma swoich wrogów.

Co u nas znajdziesz? 🤓
Interesujesz się tabletami, smartfonami, konstrukcjami DIY, czy nowinkami? Zajrzyj do nas, gdzie dostaniesz darmową pomoc techniczną na wysokim poziomie, ponieważ są u nas osoby, które zawsze ci pomogą i doradzą, zamieszczaj własne tematy, pochwal się swoimi wynalazkami czy sprzętem, sam zacznij pomagać innym. Znajdziesz też u nas mnóstwo wiedzy.

Dlaczego ta grupa jest wyjątkowa? 😍
Ponieważ sam administrator w miłej atmosferze zawsze ci odpowie, a nie tak jak na innych grupach gdzie użytkownicy są olewani, tutaj tego nie ma, a każdy post zostanie zauważony przez admina i na pewno zostanie udzielona odpowiedź. Było tak od zawsze. Ponadto grupa jak i cała reszta serwisów była tworzona z pasją oraz sercem, nie dla zysków i dlatego jest inna niż wszystkie, zaś pomoc jaką udziela administrator jest temu wyjątkowa bo nie pociska farmazonów i nie udaje że pomaga ale zawsze dokładnie zaznajamia się z danym problemem i szczegółowo chce pomagać.

Kto ci pomoże na tej grupie 👨‍🎓
Na grupie głównym administratorem jest "Flesztech" czyli Seba, autor portalu FleszTECH oraz kanału PaCZaJ TV na youtube. To osoba, która od początku najwięcej się udzielała i pomagała każdemu ZA DARMO nigdy nie chciała za to pieniędzy w przeciwieństwie do innych moderatorów, nie było tematu aby pozostał on zignorowany czy bez odpowiedzi, zawsze padały szczegółowe odpowiedzi, wraz ze schematami, obrazkami czy konkretnymi linkami pomocy, takiej pomocy nie uzyskasz nigdzie za darmo, na żadnej z grup FB czy forów w internecie. Mimo że często ta pomoc była nie doceniona lub nawet sam Seba był atakowany i obgadywany że jest tym złym, choć rozdawał nawet nagrody rzeczowe w konkursach na grupie, przeznaczał godziny prywatnego czasu na pomoc innym poprzez komentarze youtube, forum, fanpage, grupę a także prywatnie przez mail oraz messenger, pomagał też prywatnie byłym moderatorom i przyjaciołom a mimo to nie został doceniony i utracił tych niby "przyjaciół", ale Seba nigdy się nie poddawał i nadal pomaga mimo że niektórzy źle się o nim teraz wypowiadają, ale jak to się mówi "hejterów walić prądem" ich zawsze zżerała nienawiść że jest ktoś taki, kto wie dużo, pomaga innym i nie jest jak reszta tłumu bez serca i sumienia i z otwartym umysłem.

W jakich problemach ci pomożemy? 🙄
Na pewno jeśli chodzi o elektronikę i jej podstawy, np. naprawy urządzeń, a także elektrykę domową, instalacje czy dobór bezpieczników, oraz przy różnych projektach d.i.y, także jeśli chodzi o informatykę, głównie serwisowanie i naprawa komputerów PC, laptopów, tabletów oraz smartfonów a także oprogramowania windows oraz android, można też pytać w sprawach instalacji antenowych naziemnych i satelitarnych.

Jak się poruszać po grupie? 🧐
To bardzo proste, najciekawsze tematy na grupie zostały posegregowane i przydzielone do odpowiednich działów, starsze najciekawsze tematy znajdziesz w zakładce: "Moduły" (tam wleciały wszystkie tematy gdy grupa była jeszcze pod marką elektrodynka) zaś nowsze tematy zostały posegregowane według tagów:

Co ci wolno na grupie a czego nie? 😬
Mimo usilnych starań aby na grupie był ład i porządek, niestety jak wszędzie także i tutaj mogą prześlizgnąć się szkodnicy czy hejterzy, dlatego będziemy robili wszystko aby takich osób tutaj nie było i reszcie użytkowników miło się tutaj spędzało czas.

Czy można rozmawiać na wszelkie inne tematy? 😄
Jasne że tak ale żeby nie zaśmiecać tej grupy, został stworzony oddzielny czat na discordzie, https://discordapp.com/invite/sP993bv tam możemy rozmawiać dosłownie o wszystkim, także o polityce.

Nasza grupa uczy bawiąc, bawi ucząc. 🤗
Zapraszamy😊
HISTORIA POWSTANIA PROJEKTU:Elektrodynka to projekt, który powstał w 2016 roku we wrześniu, miało to być średniej wielkości (w najlepszym momencie odwiedzała nas setka osób) forum dyskusyjne (przeciwieństwo elektrody) - miał to być dodatek i niejako kontynuacja ówczesnej PaCZaj TV, która była coraz popularniejsza: http://flesztech.blogspot.com/2018/01/cos-sie-konczy-cos-zaczyna-historia.html i coraz więcej ludzi zadawało różne pytania w komentarzach pod filmami, nie chcąc powtarzać tego setki razy każdemu z osobna, postanowiłem uruchomić dodatkowy serwis w postaci forum dyskusyjnego paczaj (później po re-brandingu znane jako forum elektrodynka).


Przyjazna grupa dla początkujących w tematyce informatyki, elektroniki czy ciekawych pomysłów. Miała być anty-elektrodą lecz nie w kwestii jakichkolwiek wojen z tym serwisem, bo wkład tego serwisu oraz wieloletnie doświadczenie jest nieocenione.

Pierwotnie logo nawiązywało do pojazdu nauki jazdy (tzw. ELKA) czyli miejsce gdzie początkujący uczą się podstaw.Grupa miała być całkowitym przeciwieństwem popularnego forum dyskusyjnego czyli elektroda pl - czyli miała być miejscem gdzie nowicjusze nie powinni się bać zadawania pytań.   Brak nadgorliwości w moderowaniu to podstawa, nie chcemy nadużywać swojej władzy,  nie jesteśmy jakimiś strasznymi administratorami czy moderatorami lecz zwykłymi ludźmi tak jak wy, którzy wam pomogą i udzielą konkretnych odpowiedzi, ale też nie możemy dopuścić do totalnej samowolki.Projekt forum elektrodynka pl które dostało płatny hosting oraz domenę, niestety upadł z powodu wielokrotnych ataków DDOS (milionowe wywołania) przez co nasz dostawca hostingu zablokował dostęp do serwera i nie pomógł mimo usług premium (najgorszy hosting cba.pl z najgorszą obsługą), mimo to forum nie poddało się, przenosiło się z serwera na serwer, zmieniało wielokrotnie wygląd, unowocześniało się, dostawało najnowsze rozwiązania w tym wygląd HTML5 responsywny oraz dostępność w aplikacjach mobilnych typu tapatalk czy czytnikach RSS.

Tematy najbardziej popularne:
Obejrzyj też starszy wygląd forum:


A tutaj z kolei już nowsza wersja forum, w pełni mobilna, responsywna HTML5, dostosowana w pełni do wszystkich urządzeń, pamięta ktoś jeszcze ten profesjonalny opłacony hosting i domenę i zero reklam? Ehh kiedyś to było:
https://www.youtube.com/watch?v=sZV7v4iE9rg

A tutaj pierwotny wygląd forum:
https://www.youtube.com/watch?v=ae1WbVAnNGc


Przez jakiś czas istniała malutka grupka (kilkanaście osób) na portalu Google + - niestety upadła ona przez politykę google'a - ban dla administratora za słowo PEDAŁ - w artykule (poradniku) o efektywnym pedałowaniu na rowerze (teraz google ma za swoje, bo usługę google+ likwidują).  W lutym 2018 roku - czyli dość późno (ponieważ nigdy nie przepadałem za facebookiem) powstała w końcu grupa na facebooku, była ona "w trybie otwartym" - czyli każdy mógł ją czytać nawet nie będąc jej członkiem. Od 25 września grupa jest zamknięta, co oznacza że aby ją czytać i pisać trzeba do niej dołączyć.

 😏👉
Grupa ma charakter zamknięty (na prośby członków), bo jest ona dla początkujących w tej tematyce, dbamy oto aby nikt nie próbował się z nikogo naśmiewać, dlatego starannie selekcjonujemy członków, usuwamy tych niegrzecznych ! 

U nas nie ma prześladowania ani drwin z kogokolwiek, takich osób się pozbywamy od razu! Jeśli wstydzicie się o coś pytać w obawie że ktoś będzie się śmiał z was (np. koledzy z klasy) to nie obawiajcie się, u nas możecie się czuć bezpiecznie i przyjaźnie bo właśnie nasza grupa ma być przyjaznym miejscem (bez podziałów, biedny, bogaty, itp.), gdzie możemy zadawać pytania, które uważamy nawet za bardzo głupie i proste w rozwiązaniu.

Elektrodynka to skrót od Elka, czyli niejako od kursu dla początkujących Nazwa elektrodynka nawiązuje także do naszej tematyki czyli głównie jest to: elektronika, elektryka, informatyka, projekty D.I.Y - zrób to sam, (a nawet był pomysł by nawiązywała do "elektro dyńki" - głowy pełnej elektronicznych pomysłów) u nas znajdziecie ciekawostki i informacje ze świata technologii - komentujemy analizujemy, pytamy, udzielamy darmową pomoc oraz wiedzę, a wszystko to doprawione dawką humoru by połączyć przyjemne z pożytecznym.😀

Chcemy by nasza grupa była przyjazna, dlatego musimy wszyscy razem współpracować i się szanować.
🙋‍♂️🙋‍♀️🙆‍♂️💁‍♂️💁‍♀️👫👬👭👨‍👨‍👧

Nie chcemy tworzyć jakichś obszernych regulaminów. 💣💥💬🗯️👮‍♂️🕵️‍♀️👩‍✈️Liczymy na was i na to że potraficie docenić darmową pomoc oraz okazywać szacunek do innych osób w grupie. 😊

Regulamin jednak jakiś tam jest ale tylko przeciwko złym osobom a nie dobrym:
https://flesztech.blogspot.com/regulamin

Jeśli się zgadzacie, dołączajcie już dziś. 

W 2019 roku elektrodynka przyjęła slogan, który nawiązywał do elektro dyńki czyli główki pełnej pomysłów:

PROBLEMY GRUPY NA FACEBOKU


W październiku 2019 oryginalna grupa została utajniona z powodu zawiści pewnych ludzi, którzy masowo zgłaszali grupę oraz jej wpisy, przez co dostała bana od algorytmów (botów) facebooka. Po ręcznym sprawdzeniu przez administrację, przywrócono nam setki usuniętych postów dzięki czemu grupa mogła znów funkcjonować bez zakłóceń


Elektrodynka, serwis który uczy bawiąc, bawi ucząc, rozwija samodzielne myślenie, pasje, oraz radzenie sobie z problemami samemu, konstruowanie i naprawienie sprzętów domowych na własną rękę. Po prostu: wiedza i rozrywka.


Od 28 listopada 2019 grupa powróciła jako otwarta i dostępna dla każdego, od roku 2020 po zmianach na facebooku grupa jest widoczna do czytania także dla osób nie posiadających zarejestrowanego konta FB.

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy