[ads-post]


Poniższe zasady obowiązują na naszym czacie discord, grupie facebookowej, forum dyskusyjnym, dotyczy też zamieszczanych komentarzy na blogach, portalu oraz pod filmami w serwisie youtube. 
.

Ostatnia aktualizacja: 17 sierpnia 2019

Wstęp:


Zawsze chcieliśmy aby nasza społeczność była przyjazna i by każdy mógł pisać swobodnie i bez obaw o drwiny, jesteśmy anty-elektrodą, nie jesteśmy nadgorliwymi moderatorami, dla których najistotniejsze jest prawo i nie odbija nam do głowy władza, jesteśmy zwykłymi ludźmi tak jak wy. Nie tworzymy jakichś udziwnionych regulaminów i "chorych zasad", po prostu chcemy aby społeczność zachowywała się po ludzku.
Tak jak wszędzie też i u nas mogą się pojawiać osoby chcące jednak nadużywać prawa oraz rozwalić porządek i ład, hejterzy czy osoby krytykanckie lub chcące tylko szkodzić, nie chcemy być drugą elektrodą by panowała tutaj atmosfera strachu czy poniżania tzw. nowicjuszy czy osób zadających nawet proste pytania, ale nie chcemy też aby dochodziło do buntu czy ataku różnych "bojówek" i zorganizowanej chuliganerii. Dbamy o dobro ogółu i segregujemy odpowiednio ludzi.

Główne zasady:


PUNKT 1: Działaj na rzecz pozytywnej rozbudowy grupy


&1 Aby być członkiem społeczności przede wszystkim musisz działać pozytywnie na rzecz jej rozwoju, pisać ciekawe i pożyteczne posty, pomagać innym.

&2 Zdarzają się przypadki że ktoś przychodzi tu tylko za innym użytkownikiem by go piętnować czy krytykować poglądy, dzielić ze względu na wygląd, rasę, wiek czy nawet problemy zdrowotne (niepełnosprawność) np. koledzy z klasy czy reala, jeśli od samego początku twój jedyny wkład to hejt, pośmiewiska i krytykanctwo kogokolwiek z użytkowników, moderatorów czy administratorów to musisz wiedzieć że nie potrzebujemy tu takich osób i będziemy stanowczo je wyrzucali.

$3 Nie akceptujemy postów, które są "w stylu jajcarskim" tzn. zdarzają się przypadki drwin z innych użytkowników odnośnie pisowni czy zadania prostych pytań i ich przedrzeźniania, takie zachowania będziemy stanowczo potępiali, pytania muszą być sensowne i mające na celu realną pomoc w ich rozwiązywaniu.PUNKT 2: Nie siej fermentu w społeczności


&1 Jeśli ktoś usunie swoje posty lub usunie drzewo komentarzy na które inne osoby już odpowiedziały (usuniesz swój komentarz, który jest pierwszym i tworzy całe drzewo komentarzy innych osób, które ci odpowiedziały, przez co poniżej stracą swoje wypowiedzi, na których pisanie poświęcili swój cenny czas) będzie musiał się liczyć z tym że zostanie uznany za "szkodnika" i będzie musiał zostać wydalony z grupy w celu ochrony jej zawartości i by nie powodował większych szkód! 

&2 Wszelka działalność przeciwko grupie, jak podszywanie się, tworzenie fałszywych kopii naszych serwisów, podszywanie się pod moderatorów i administratorów, tworzenie fake kont z prześmiewczymi, przekręconymi nazwiskami moderatorów czy innych członków grupy, tworzenie serwisów alternatywnych i konkurencyjnych wobec elektrodynki, zwabianie tam naszych członków poprzez wysyłanie masowej korespondencji - wszystkie takie działania uważamy za rujnowanie ładu i porządku grupy i jej zawartości i wiążą się nawet dożywotnią blokadą konta.


&3

Zabrania się organizowania knowań i potajemnych konwersacji przeciwko społeczności i innych serwisów grupy elektrodynka.

&4a Zabrania się demonstrowania wszelkich niezadowoleń lub sprzeciwów wobec decyzji administracji poprzez system komentarzy, wszelkie skargi rozwiązujemy w specjalnym pokoju na czacie discord https://discord.gg/kyD6tST #konflikty i spory.


&4b Nie przenosimy tych kłótni w inne miejsca (np fanpage czy portal) i inne pokoje czatowe, każdy ma prawo do wyżalenia się i zaprezentowania swoich racji, jeśli jednak będzie trwało to dużej niż 24 godziny i będzie prowadziło do bezowocnych kłótni, osoba ta będzie także zablokowana na discordzie (pokój konflikty o spory)

&4c Osoba która niepoprzestanie na kłótniach i zacznie tworzyć multikonta będzie musiała się wiązać z dożywotnią blokadą i będzie uznana za szczególnie niebezpieczną (chuligana i wandala).


&5a Będziemy usuwali również reklamy i linki do takich miejsc (ww. w podpunkcie &2), zamieszczane np. przez byłych moderatorów czy współpracowników, które mają jedynie na celu wybicie się na czyichś plecach. 

&5b Zabronione jest też zamieszczanie wszelkiego rodzaju reklam usług komercyjnych i pół-komercyjnych, masowego przeprowadzania beta testów czy innych próśb na członkach naszej grupy, takie posty będą natychmiast usuwane.


PUNKT 3: Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe


&1 To najprostsza zasada panująca w społeczeństwie. Nie "śmieszkuj" z innych członków grupy, moderatorów czy adminów, nie powoduj u nich zasmucenia czy złego samopoczucia z jakiegokolwiek powodu. Będziemy wyciszali na pewien okres czasu takie osoby by panowała dobra atmosfera.


&2 Nie ma u nas żadnych wytycznych odnośnie czcionki duża wielka mała czy drukowana, jednakże jeśli społeczność sobie tego nie życzy to prosimy się do tego dostosować by nie powodować większych zamętów.


PUNKT 4: Jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone?


&1 Nie omijaj na wszelkie możliwe sposoby regulaminu nie szukaj kruczków prawnych, tak zachowują się przestępcy, pamiętaj że regulamin jest przeciwko złym osobom, a nie dobrym.


&2 Wszelkie takie próby kombinatorstwa będą surowo karane wydaleniem z grupy a nawet całkowitym zablokowaniem na zawsze bez możliwości powrotu! 


&3 Regulamin w każdej chwili może się zmienić w celu dostosowania go do nowych form "ataków". Akceptując regulamin (akceptujesz go w momencie korzystania z jakiegokolwiek serwisu należącego do sieci www.paczaj.tk) zgadzasz się na wszystkie punkty i podpunkty tego regulaminu w całości. Jeśli się nie zgadasz, nie korzystaj jako aktywna osoba (komentująca) z żadnego serwisu.


PUNKT 5: Zachowuj się pozytywnie i przyjaźnie


&1 Chcemy aby społeczność była przyjazna i pozytywna, wzajemnie się budowała jak grono znajomych, jest ona dla początkujących więc nie chcemy tu chuliganów czy prześladowców kogokolwiek, ani też wyśmiewania i poniżania nawet tych, którzy mogą przejawiać różne formy niepełnosprawności, typu autyzm, dysleksja, itp.


&2 Nie akceptujemy zachowań rodem z elektrody, jeśli będziesz kogokolwiek krytykował za to że szuka pomocy lub odpowiedzi na swoje pytania w ten sam sposób jak na elektrodzie czyli m.in: 
jeśli więc nie chcesz pomóc nie pomagaj wcale, niżbyś miał narzekać i dodawać kąśliwe uwagi, zrobi to ktoś inny bez żadnych pretensji i narzekań.

&3 Przestrzegamy przed piętnowaniem innych osób! Za takie postępowanie stanowiska stracili nawet niektórzy moderatorzy! Nie chcemy tu także widzieć różnego rodzaju dziwnych i sprośnych żartów czy słów powszechnie uznanych za wulgarne i używanie ich w celu humorystycznym (przykład, "siema stary chu*u") czy wyzywania kogoś dla żartów, nie każdy je może odbierać tak samo, niektórzy mogą czuć się urażeni.


Punkt 6: Przestrzegaj prawa powszechnego i zasad moralnych


&1 Nie tolerujemy jawnego łamania prawa, nie będziemy pomagali w sprawach, w których dochodzić może do złamania prawa, np. pomoc przy kradzionych lub cudzych sprzętach elektronicznych, np. telefonów i smartfonów, chcemy aby w miarę możliwości wszyscy byli uczeni na grupie nie tylko podstawowych nauk z zakresu elektroniki, elektryki i informatyki ale również zasad moralnych, nie będziemy wyrzucali niektórych osób bo mogą być nawet nieświadome tego co czynią (np. ze względu na ich wiek) ale będziemy je ostrzegali i stanowczo się sprzeciwiali złemu postępowaniu!&2 Nie umieszczamy w postach i komentarzach linków do pirackich plików, ze względu na to że problemy z prawem może mieć sam autor tej grupy, dlatego wpisy takie będą od razu usuwane aby nie narazić nikogo na odpowiedzialność karną i złamanie wytycznych portalu.Dodatkowe informacje:* Nie przyjmujemy wszystkich do grupy!
Nie przyjmujemy osób do grupy na FB, które same do nas nie dołączyły ale ktoś je zaprosił, chcesz dołączyć do grupy musisz zrobić to samemu z własnej nieprzymuszonej woli klikając "Dołącz".


Nie przyjmujemy do grupy osób podejrzanych o posiadanie multikonta lub fejk konta (osób wcześniej zbanowanych).


* Skargi i zażalenia
Każdy kto poczuł się niesprawiedliwe potraktowany, dostał karę, wyciszenie, blokadę, ma jakiś konflikt, nie może się z czymś pogodzić ma prawo głosu na naszym czacie discord na kanale #konflikty-i-spory może tam wejść nie rejestrując się i napisać co mu leży na wątrobie, moderacja spokojnie wszystko wyjaśni, jednak nie dłużej niż przez 24 godziny.


* Natychmiastowe kary
Kara najostrzejsza, wydalenie z grupy bez możliwości powrotu (ban dożywotni) może być w przypadkach rażących nałożona natychmiast "bez zabaw w kotka i myszkę". Kary najostrzejsze mogą dostać osoby, które próbują wywierać wpływ na moderatorów poprzez messenger lub inne formy kontaktu, lub próbują kogokolwiek zastraszać prywatnie lub publicznie we wpisach na grupie. Mogą je także dostawać osoby których jedynym zadaniem jest umieszczanie tutaj tak zwanych "gó*no postów" - czyli do niczego nieprzydatnych nikomu wpisów czy komentarzy. Albo w przypadku masowych aktów wandalizmu, ataków uniemożliwiających normalne funkcjonowanie naszych serwisów, pseudo-ddos'ów itp. W tym przypadku reagujemy błyskawicznie i bez żadnych odwołań!

* Dyskusje odbiegające od głównej tematyki grupy?
Na grupie tematycznej: https://facebook.cojm/groups/elektrodynka rozmawiamy głównie na tematy elektroniczne, elektryczne, informatyczne, rozmawiać o polityce i wszelkich innych tematach (hydepark) możemy na naszym czacie discord:
https://discord.gg/kyD6tST* Co można?
Możecie na grupie zamieszczać wszelkiego rodzaju ciekawostki, pytania, filmiki, czy reklamy własnych kanałów, filmików, albo ogłoszenia kupna sprzedaży (z wyjątkiem reklam komercyjnych usług i firm) oczywiście mieszcząc się w tematyce grupy. Możecie pytać się nawet w prostych sprawach o wszystko co dotyczy głównej tematyki grupy, zezwalamy na offtopic oraz lekkie wychodzenie po za tematykę grupy w komentarzach bo czasem takie dyskusje również są budujące i przydatne albo poprawiają humor.

Podsumowanie:Główny administrator może osądzać każdy przypadek z osobna, dokładnie zapoznając się z sytuacją danej osoby. Na naszej grupie wszystko jest możliwe, były nawet przypadki przebaczenia (amnestia) tym co kiedyś postępowali źle ale poprawili się, jednak nie będziemy patrzyli przez palce na tych co próbują wyrolować kogokolwiek a zwłaszcza moderację, wpływać potajemnie na decyzję moderatorów, straszyć czy szantażować albo omijać prawo i regulamin na wszelkie możliwe sposoby, np. szukając różnych kruczków prawnych, kombinować i zgadywać się potajemnie przeciwko grupie czy jej administracji - u nas nie ma "ślepej temidy" i żaden zły człowiek nie ominie prawa, jak to bywa często w realu z wymiarem sprawiedliwości.Wprowadziliśmy ten szczegółowy regulamin i kary za jego łamanie, tylko po to by strach odczuwały jedynie osoby postępujące nieodpowiednio. 😌☝️ A reszta społeczności czuła się tutaj wyśmienicie.


ZOBACZ KONIECZNIE:

FANKLUB tabletu Lark Ultimate WIN


Kompendium wiedzy oraz nieoficjalne wsparcie techniczne. Jest to jeden z najtańszych i najbardziej wydajny w swojej cenie tablet ostatnich miesięcy (rok 2015-2016) ale też nowinka techniczna, z którą trzeba postępować ostrożnie i odpowiedzialnie! Dlatego jeśli sobie z czymś nie radzisz, ten spis różnych tematów jest w sam raz dla ciebie, tutaj zdobędziesz zarówno wiedzę podstawową jak i tę bardziej zaawansowaną.

Flash News

[flashnews][carousel2]

Rozrywka

[rozrywka][slider1][#e74c3c]

Hydepark

[film][fbig1]
Obsługiwane przez usługę Blogger.