[ads-post]


Poniższe zasady obowiązują na naszej grupie facebookowej, czacie discord, forum dyskusyjnym, dotyczy też zamieszczanych komentarzy na blogach, portalu oraz pod filmami w serwisie youtube.Uwaga!

Informujemy że w związku z falą hejtu oraz możliwymi sankcjami od władz portali społecznościowych, komentarze na youtube a także posty na grupie i forum dyskusyjnym wymagają zatwierdzenia przez któregoś z moderatorów (to znaczy że po napisaniu ich nie pojawiają się od razu publicznie).


Z kolei na discord obowiązuje "strefa bezpieczeństwa" to znaczy istnieje oddzielone środowisko gości (goście widzą tylko swoje wpisy w swoich pokojach) od zatwierdzonych użytkowników (widzą wszystko prócz postów w pokojach gości), więcej info tutaj: flesztech.blogspot.com/czat 


Dodatkowo na discord obowiązuje standardowa netykieta, w razie użycia przekleństw lub innych nadużyć (spam, caps lock, flood), sztuczna inteligencja może zareagować, skasować daną wypowiedź lub nałożyć karę wyciszenia czasowego.


Ostatnia aktualizacja:
18 listopada 2019
(zapoznaj się ze zmianami)

Wstęp:

Zawsze chcieliśmy aby nasza społeczność była przyjazna i by każdy mógł pisać swobodnie i bez obaw o drwiny, jesteśmy anty-elektrodą, nie jesteśmy nadgorliwymi moderatorami, jesteśmy zwykłymi ludźmi tak jak wy. Nie tworzymy jakichś "chorych zasad", po prostu chcemy aby społeczność zachowywała się po ludzku, obce są nam takie odzywki:Niestety tak jak wszędzie też i u nas mogą się pojawiać osoby chcące jednak nadużywać prawa oraz rozwalić porządek i ład, hejterzy czy osoby krytykanckie lub chcące tylko przeszkadzać, nie chcemy być drugą elektrodą by panowała tutaj atmosfera strachu czy poniżania tzw. "nowicjuszy" czy osób zadających nawet proste pytania, ale nie chcemy też aby dochodziło do ataków różnych "bojówek" i zorganizowanej chuliganerii.  Dbamy o dobro ogółu i segregujemy odpowiednio ludzi oraz wpisy.

Główne zasady oraz możliwe sankcje za ich złamanie
PUNKT 1: Działaj na rzecz pozytywnej rozbudowy grupy
&1 Aby być członkiem społeczności przede wszystkim musisz działać pozytywnie na rzecz jej rozwoju, pisać ciekawe i pożyteczne posty, pomagać innym.

&2 Zdarzają się przypadki że ktoś przychodzi tu tylko za innym użytkownikiem by go piętnować czy krytykować poglądy, dzielić ze względu na wygląd, rasę, wiek czy nawet problemy zdrowotne (niepełnosprawność) np. koledzy z klasy czy reala, jeśli od samego początku twój jedyny wkład to hejt, pośmiewiska i krytykanctwo kogokolwiek z użytkowników, moderatorów czy administratorów to musisz wiedzieć że nie potrzebujemy tu takich osób i będziemy stanowczo je wyrzucali.

&3 Nie akceptujemy postów, które są "w stylu jajcarskim" tzn. zdarzają się przypadki drwin z innych użytkowników odnośnie pisowni czy zadania prostych pytań i ich przedrzeźniania, takie zachowania będziemy stanowczo potępiali, pytania muszą być sensowne i mające na celu realną pomoc w ich rozwiązywaniu.

&4 Postaraj się pisać jeden konkretny temat na grupie o swoim problemie lub temacie oraz pisz i pytaj w komentarzach, nie zaśmiecaj grupy, nie staraj się za wszelką cenę zwracać na siebie uwagi, nie jesteś sam na grupie i nie tylko ty oczekujesz pomocy technicznej, zrozum że są także inne osoby, nie bądź egoistą.

&5 Staraj się pisać pełnymi zdaniami o co ci chodzi, postaraj się opisać swój problem ze szczegółami na tyle na ile cię stać (np. dokładny opis problemów, dokładne dane sprzętu), nie każdy musi cię znać lub pamiętać co pisałeś jakiś czas temu lub domyślać się o co ci chodzi lub jaki masz sprzęt, itp.

Sankcje podpunktów: posty takie mogą nie być zatwierdzane lub usuwane w przypadku wielokrotnego powodowania wyżej wymienionych problemów, w przypadkach rażących może być nałożone wyciszeniePUNKT 2: Nie siej fermentu w społeczności
&1 Jeśli ktoś usunie swoje posty lub usunie drzewo komentarzy na które inne osoby już odpowiedziały (usuniesz swój komentarz, który jest pierwszym i tworzy całe drzewo komentarzy innych osób, które ci odpowiedziały, przez co poniżej stracą swoje wypowiedzi, na których pisanie poświęcili swój cenny czas) będzie musiał się liczyć z tym że zostanie uznany za "szkodnika" oto przykład:
Sankcje podpunktu $1: Użytkownik , który tak postąpi w przypadku wielu komentarzy (w których inni stracili swój cenny czas na ich napisanie) lub wielokrotnych kasowań swoich postów w drzewie będzie musiał zostać wydalony z grupy w celu ochrony jej zawartości by nie powodował większych szkód, i może już nie zostać wpuszczony z tego samego konta!


&2 Wszelka działalność przeciwko grupie, jak podszywanie się, tworzenie fałszywych kopii naszych serwisów, podszywanie się pod moderatorów i administratorów, tworzenie fake kont z prześmiewczymi, przekręconymi nazwiskami moderatorów czy innych członków grupy, tworzenie serwisów alternatywnych i konkurencyjnych wobec elektrodynki, zwabianie tam naszych członków poprzez wysyłanie masowej korespondencji, buntowanie użytkowników, wysyłanie im spamu by dołączyli do konkurencyjnych grup, oczernianie moderacji lub administracji - wszystkie takie działania uważamy za rujnowanie ładu i porządku grupy i jej zawartości i wiążą się nawet dożywotnią blokadą konta.

&3 Zabrania się organizowania knowań i potajemnych konwersacji przeciwko społeczności i innych serwisów grupy elektrodynka.

&4a Zabrania się demonstrowania wszelkich niezadowoleń lub sprzeciwów wobec decyzji administracji poprzez system komentarzy, wszelkie skargi rozwiązujemy w specjalnym pokoju na czacie discord 
https://discord.gg/QnM5eP3 #konflikty i spory bądź dla gości bez konta, pokój: #zgłoś-problem.

&4b Nie przenosimy tych kłótni w inne miejsca (np. fanpage czy portal) i inne pokoje czatowe, każdy ma prawo do wyżalenia się i zaprezentowania swoich racji, jeśli jednak będzie trwało to dużej niż 24 godziny i będzie prowadziło do bezowocnych kłótni, osoba ta będzie także zablokowana na discordzie (pokój konflikty o spory)

&4c Osoba która niepoprzestanie na kłótniach i zacznie tworzyć multikonta będzie uznana za szczególnie niebezpieczną (chuligana i wandala).
Sankcje podpunktów od $2 do $4: dożywotni ban, w przypadku wykrycia multikonta kolejny ban


&5a Będziemy usuwali również reklamy i linki do takich miejsc (ww. w podpunkcie &2), zamieszczane np. przez byłych moderatorów czy współpracowników, które mają jedynie na celu wybicie się na czyichś plecach.

&5b Zabronione jest też zamieszczanie wszelkiego rodzaju reklam usług komercyjnych i pół-komercyjnych, masowego przeprowadzania beta testów czy innych próśb na członkach naszej grupy!


&6 Na czacie discord ranga "Gość" czyli osoba nie posiadająca zweryfikowanego przez nas konta (nie otrzymał rangi Użytkownik) ma prawo do pisania wyłącznie w 2 pokojach "#zgłoś-problem" oraz #rozmowy-gości. Ma także prawo do zadawania pytań w dziale "Wsparcie techniczne" wyłącznie w ramach niniejszego regulaminu i tylko w temacie elektroniki, elektryki i informatyki, niedozwolona jest dyskusja na inne tematy zwłaszcza wykłócania się.

Sankcje podpunktu $5 a i b i &6: usuwanie wpisów, usuwanie konta z czatu


PUNKT 3: Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
&1 To najprostsza zasada panująca w społeczeństwie. Nie "śmieszkuj" z innych członków grupy, moderatorów czy adminów, nie powoduj u nich zasmucenia czy złego samopoczucia z jakiegokolwiek powodu.
Sankcje podpunktu: Będziemy wyciszali na pewien okres czasu takie osoby by panowała dobra atmosfera w przypadku ponownych łamań tego punktu będą nakładane blokady.


&2 Nie ma u nas żadnych wytycznych odnośnie czcionki duża wielka mała czy drukowana, jednakże jeśli społeczność sobie tego nie życzy to prosimy się do tego dostosować by nie powodować większych zamętów.
Sankcje podpunktu: będziemy pouczali a w przypadku zignorowania pouczeń wyciszaliPUNKT 4: Jeśli coś nie jest zakazane to jest dozwolone?
&1 Nie omijaj na wszelkie możliwe sposoby regulaminu nie szukaj kruczków prawnych, tak zachowują się przestępcy, pamiętaj że regulamin jest przeciwko złym osobom, a nie dobrym.
Sankcje podpunktu: Wszelkie próby kombinatorstwa czy omijania regulaminu, szukania dziur w regulaminie i wykorzystywania tego by szkodzić będą surowo karane wydaleniem z grupy a nawet całkowitym zablokowaniem na zawsze bez możliwości powrotu!


PUNKT 5: Zachowuj się pozytywnie i przyjaźnie
&1 Chcemy aby społeczność była przyjazna i pozytywna, wzajemnie się budowała jak grono znajomych, jest ona dla początkujących więc nie chcemy tu chuliganów czy prześladowców kogokolwiek, ani też wyśmiewania i poniżania nawet tych, którzy mogą przejawiać różne formy niepełnosprawności, typu autyzm, dysleksja, itp.

&2 Nie akceptujemy zachowań rodem z elektrody (jesteśmy społecznością anty-elektrodową), nie krytykuj kogokolwiek za to że szuka pomocy lub odpowiedzi na swoje pytania w ten sam sposób jak na elektrodzie czyli m.in tak:


Nerdy z forum elektroda:
https://www.youtube.com/watch?v=mgmpKhP6eOUnie chcesz pomóc nie pomagaj wcale, niżbyś miał narzekać i dodawać kąśliwe uwagi; zrobi to ktoś inny bez żadnych pretensji i narzekań.

&3 Przestrzegamy przed piętnowaniem innych osób! Za takie postępowanie stanowiska stracili nawet niektórzy moderatorzy! Nie chcemy tu także widzieć różnego rodzaju dziwnych i sprośnych żartów czy słów powszechnie uznanych za wulgarne i używanie ich w celu humorystycznym (przykład, "siema stary chu*u") czy wyzywania kogoś dla żartów, nie każdy je może odbierać tak samo, niektórzy mogą czuć się urażeni.

Sankcje podpunktów: wyciszenia, usuwanie wpisów, natychmiastowe wydalenie z grupy, ban na konto i wykryte multikonta


Punkt 6: Przestrzegaj prawa powszechnego i zasad moralnych
&1 Nie tolerujemy jawnego łamania prawa, nie będziemy pomagali w sprawach, w których dochodzić może do złamania prawa polskiego, np. pomoc przy kradzionych lub cudzych sprzętach elektronicznych, np. telefonów i smartfonów.

&2 Nie akceptujemy wpisów z linkami do pirackich plików ponieważ wpisy te mogą narazić na odpowiedzialność karną zarówno autora wpisu jak i właściciela grupy za złamanie wytycznych portalu.

Sankcje podpunktów: Chcemy aby w miarę możliwości wszyscy byli uczeni na grupie nie tylko podstawowych nauk z zakresu elektroniki, elektryki i informatyki ale również zasad moralnych, nie będziemy od razu wyrzucali niektórych osób bo mogą być nawet nieświadome tego co czynią (np. ze względu na ich wiek) ale będziemy je ostrzegali i stanowczo się sprzeciwiali złemu postępowaniu! Lecz jeśli ktoś jawnie robi nam na złość to zostanie wyciszony i wydalony z grupy.


Punkt 7: Skargi i zażalenia
Każdy kto poczuł się niesprawiedliwe potraktowany, dostał karę, wyciszenie, blokadę, ma jakiś konflikt, nie może się z czymś pogodzić ma prawo głosu na naszym czacie discord na kanale #konflikty-i-spory (w przypadku użytkowników zatwierdzonych) albo w pokoju #skargi i zażalenia w przypadku gości na discordzie) może tam wejść nie rejestrując się i napisać "co mu leży na wątrobie", moderacja spokojnie wszystko wyjaśni i odpowie na pytania, jednak nie dłużej niż przez 24 godziny (czyli bez droczenia się i bezowocnych, jałowych dyskusji).Punkt 8: Nie przyjmujemy i nie akceptujemy wszystkich do grupy!
&1 Nie przyjmujemy osób do grupy na FB, które same do nas nie dołączyły ale ktoś je zaprosił, chcesz dołączyć do grupy musisz zrobić to samemu z własnej nieprzymuszonej woli klikając "Dołącz".

&2 Nie przyjmujemy do grupy osób podejrzanych o posiadanie multikonta (osób wcześniej zbanowanych).

&3 Nie przyjmujemy do grupy osób z wulgarnymi nickami lub wyrzucamy takie, które ten nick zmieniły w trakcie uczestnictwa na grupie.
&4 Możemy w pewnych przypadkach nie akceptować osób, które jedynie "żerują" na zawartości grupy, tzn. nic nie wnoszą od siebie, nie są aktywne, lub mogą wynosić wpisy na inne grupy (kradzież). 

&5 Możemy w pewnych przypadkach nie przyjąć osób do grupy jeśli zachodzi podejrzenie że są to fejk konta, mają wulgarne nicki lub mają na celu przekręcenie lub wyśmianie nicków innych użytkowników, konta które mogą służyć do hejtowania lub szkodzenia komukolwiek.

Punkt 9: Prowadzenie dyskusji
&1 Na naszej grupie dozwolone są dyskusje offtopic w komentarzach ponieważ mogą z nich wyniknąć owocne rozmowy na wiele ciekawych tematów

&2 Na grupie tematycznej: 
https://facebook.cojm/groups/flesztech rozmawiamy głównie na tematy elektroniczne, elektryczne, informatyczne, rozmawiać o polityce czy zwierzątkach i wszelkich innych tematach (hydepark) możemy na naszym czacie discord
Sankcje podpunktu: nie akceptujemy wpisów całkowicie nie na temat
&3 Możemy na grupie zamieszczać wszelkiego rodzaju ciekawostki, pytania (pomoc techniczna, informatyka, elektronika, elektryka), filmiki, czy reklamy własnych kanałów, filmików, albo ogłoszenia kupna sprzedaży z linkami z allegro, olx oczywiście mieszcząc się w tematyce grupy
Sankcje podpunktu: z wyjątkiem reklam komercyjnych usług i firm, jeśli ktoś prowadzi biznes na allegro, lub robi spam na grupie nie akceptujemy)
&4 Możemy na grupie zamieszczać różnego rodzaju śmieszne memy a także obrazki w komentarzach jednak zachowując umiar!
Sankcje podpunktu: jeśli będzie to spam bezsensownych obrazków w komentarzach będzie to usuwane, powtarzający się spam, będzie wyciszenie dla członka grupy
&5 Prosimy nie zamieszczać obrazków na grupie facebook nawet z bajek animowanych, na których prezentowane są takie treści/obrazki jak: swastyka, Hitler, krew, przemoc - za takie rzeczy karę od właściciela facebooka może dostać zarówno autor wpisów jak i sama grupa
Sankcje podpunktu: nie akceptujemy wpisów, usuwamy komentarze, w przypadku złośliwego zamieszczania takich wpisów wyciszamy lub banujemy w rażących przypadkach

&6 Przekleństwa, tolerujemy w niektórych przypadkach na przeklinanie i nie reagujemy (usuwając komentarzy czy wpisów) pod jednym warunkiem, jeśli wpis jest emocjonalny i ewentualne przekleństwo ma podkreślić daną kontrowersyjną sprawę, jeśli wpis będzie pełny bluzgów to niestety będziemy musieli go usunąć, lub jeśli ktoś nie potrafi powstrzymać swojego języka i jego przecinkiem jest np słowo kur.... co chwilę to nie akceptujemy takich wpisów i usuwamy, jeśli ktoś będzie nadużywał nadal takiej pisowni możemy nawet wyciszyć takiego członka

&7 W dziale Wsparcie techniczne, wyłącznie zadajemy pytania odnośnie pomocy w sprawach związanych z danym kanałem, wszelka inna dyskusja na zbędne tematy będzie natychmiast usuwana


Punkt 10: Korzystanie z jakiegokolwiek serwisu należącego do sieci www.paczaj.tk wymaga twojej akceptacji regulaminu
&1 Jeśli nie akceptujesz tych zasad, nie korzystaj z serwisów jako aktywny użytkownik


&2 Regulamin w każdej chwili może się zmienić w celu dostosowania go do nowych form "ataków" oraz występujących problemów. Akceptując regulamin (akceptujesz go w momencie aktywnego korzystania (umieszczasz swoje wpisy) z jakiegokolwiek serwisu należącego do sieci
www.paczaj.tk) zgadzasz się na wszystkie wyżej wymienione punkty i podpunkty w całości.
Dodatkowe poza regulaminowe informacje dla aktywnych użytkowników:


Natychmiastowe kary
Kara najostrzejsza, wydalenie z grupy bez możliwości powrotu (ban dożywotni) może być w przypadkach rażących nałożona natychmiast "bez zabaw w kotka i myszkę". Kary najostrzejsze mogą dostać osoby, które już na start wparowały na grupę i szkodzą społeczności lub jej administracji, próbują wywierać wpływ na moderatorów poprzez messenger lub inne formy kontaktu, lub próbują kogokolwiek zastraszać prywatnie lub publicznie we wpisach na grupie. Mogą je także dostawać osoby których jedynym zadaniem jest umieszczanie tutaj tak zwanych "gó*no postów" - czyli do niczego nieprzydatnych nikomu wpisów czy komentarzy. Albo w przypadku masowych aktów wandalizmu, ataków uniemożliwiających normalne funkcjonowanie naszych serwisów, pseudo-ddos'ów itp. W tym przypadku reagujemy błyskawicznie i bez żadnych odwołań!

Nie będziemy patrzyli przez palce na tych co próbują wyrolować kogokolwiek a zwłaszcza moderację, wpływać potajemnie na decyzję moderatorów, straszyć czy szantażować albo omijać prawo i regulamin na wszelkie możliwe sposoby, np. szukając różnych kruczków prawnych, kombinować i zgadywać się potajemnie przeciwko grupie czy jej administracji - u nas nie ma "ślepej temidy" i żaden zły człowiek nie ominie prawa, jak to bywa często w realu z wymiarem sprawiedliwości.

Wprowadziliśmy ten szczegółowy regulamin i kary za jego łamanie, tylko po to by strach odczuwały jedynie osoby postępujące nieodpowiednio. 😌☝️ A reszta społeczności czuła się tutaj wyśmienicie.


Istnieje odrębny regulamin dla moderatorów (do wglądu tylko dla moderatorów), ale także ten powyższy regulamin obowiązuje moderatora tak jak zwykłego użytkownika.

ZOBACZ KONIECZNIE:

FANKLUB tabletu Lark Ultimate WIN


Kompendium wiedzy oraz nieoficjalne wsparcie techniczne. Jest to jeden z najtańszych i najbardziej wydajny w swojej cenie tablet ostatnich miesięcy (rok 2015-2016) ale też nowinka techniczna, z którą trzeba postępować ostrożnie i odpowiedzialnie! Dlatego jeśli sobie z czymś nie radzisz, ten spis różnych tematów jest w sam raz dla ciebie, tutaj zdobędziesz zarówno wiedzę podstawową jak i tę bardziej zaawansowaną.

Flash News

[flashnews][carousel2]

Rozrywka

[rozrywka][slider1][#e74c3c]

Hydepark

[film][fbig1]
Obsługiwane przez usługę Blogger.