[ads-post]

Na portalu youtube zaprezentowałem film, w którym pokazałem przerobiony kabel USB - micro USB od tabletu lark ultimate, który pozwala na jednoczesne ładowanie/zasilanie tabletu jak i podłączanie urządzeń pod gniazdo USB (również poprzez HUB).


Różnica między zwykłym kablem USB a przejściówką USB-OTGTablet Lark Ultimate 7i WIN posiada jedno gniazdo USB służące zarówno do podłączania urządzeń jak i ładowania tabletu i to jest największa bolączka ale można to w prosty sposób ominąć.

Modyfikujemy taki kabelek (który jest dołączony do larka albo do innych urządzeń, smartfonów czy tabletów z androidem):


Kabelek po prostu rozpruwamy i na nowo łączymy według kolorów a potem lutujemy do niego gniazdo montażowe USB:Według tego schematu:


Należy pamiętać że przy nietypowych kablach czasem kolory przewodów mogą się różnić dlatego aby być na 100% pewnym najlepiej sprawdzić wszystko miernikiem.

Pamiętajcie musi to być zwykły kabel z USB na microUSB, kabel do przesyłu danych, jakim podłączamy smartfona, aparat lub inne urządzenia do komputera:
Żebyście przypadkiem nie przerabiali kabla USB OTG HOST czyli taki, bo ten nie zadziała:


Kable różnią się jednym pinem, w przypadku zwykłego kabla pin numer 4 jest pusty (niepodłączony) natomiast w kablu USB OTG HOST pin 4 jest połączony z masą, oznacza to że wtedy tablet uaktywnia swoje zasilanie i nie przyjmie zasilania, które mu podany na kablu z zasilacza. Dlatego musi to być zwykły kabel.Oczywiście nie musicie kombinować jeśli nie chcecie lub nie potraficie, ta metoda jest dla tych, którzy lubią zrobić coś samodzielnie z dostępnych obok siebie środków.

Zawsze można kupić gotowca za parę groszy:

Prześlij komentarz

ZOBACZ KONIECZNIE:

FANKLUB tabletu Lark Ultimate WIN


Kompendium wiedzy oraz nieoficjalne wsparcie techniczne. Jest to jeden z najtańszych i najbardziej wydajny w swojej cenie tablet ostatnich miesięcy (rok 2015-2016) ale też nowinka techniczna, z którą trzeba postępować ostrożnie i odpowiedzialnie! Dlatego jeśli sobie z czymś nie radzisz, ten spis różnych tematów jest w sam raz dla ciebie, tutaj zdobędziesz zarówno wiedzę podstawową jak i tę bardziej zaawansowaną.

Flash News

[flashnews][carousel2]

Rozrywka

[rozrywka][slider1][#e74c3c]

Hydepark

[film][fbig1]
Obsługiwane przez usługę Blogger.