środa, 19 lutego 2020

Jak najprościej wykonać przejściówkę do zasilania i jednoczesnego podpinania urządzeń USB tabletu z Windows?

Przedstawiam wam najprostszy z możliwych poradnik jak wykonać sobie samodzielnie specjalna przejściówkę, która umożliwia jednocześnie zasilanie tabletu z windows (tablet lark) oraz podpinania urządzeń pod USB.Jak wiemy takie tablety posiadały tylko 1 gniazdo USB w dodatku jest to gniazdo microUSB w trybie OTG, które samo podaje napięcie wyjściowe do urządzeń gdy podepnie się specjalny 5 pinowy wtyk OTG


Przypominam, że omawialiśmy to już w tym temacie:


Problem z jednoczesnym zasilaniem urządzeń na USB i tabletu Lark Ultimate 7i WIN:
https://flesztech.blogspot.com/2016/09/problem-z-jednoczesnym-zasilaniem.html


chodzi o 4 i 5 pin na którym spowodowanie zwarcia uruchamia podawanie zasilania przez tablet

schemat łączeń przejściówki USB-OTG
A więc wetknięcie przejściówki USB-OTG, która wygląda tak:wiąże się automatycznie z podaniem napięcia przez tablet na gniazdo USB, co oznacza że możemy podpiąć urządzenia USB a nawet hub USB rozdzielający na kilka portów, lecz nie możemy zasilać i ładować baterii tabletu.

Taka opcja umożliwia jedynie wetknięcie standardowego kabla USB, który służy jedynie do ładowania czyli bez zetkniętych pinów 4 i 5 (lecz wtedy musimy podać napięcie z zasilacza/ładowarki)
lub standardowej ładowarki USB z wtykiem micro USBCo zrobić aby jednocześnie i ładować tablet i zasilać urządzenia USB?

To bardzo proste, musimy po prostu "oszukać" tablet.

Wystarczy że użyjemy standardowego kabla do ładowania micro USB (czyli taki, którym ładujemy wszystkie urządzenia USB typu smartfony, tablety i inne przenośne urządzenia)

a także ładowarki, która ma gniazdo USB
A pomiędzy je zastosować przejściówkę, która jest bardzo prosta w budowie i składa się zaledwie z 3 elementów:


  1. dwóch gniazd USB
  2. jednego wtyku USB
Koniecznie polecam aby by były to styki pozłacane, złoto bardzo dobrze przewodzi i nie powoduje żadnych zakłóceń dzięki czemu przejściówka taka będzie niezawodna, zalecam aby wszystkie elementy były pozłacane, także standardowy kabel USB oraz gniazdo w ładowarce.
Oto schemat połączeń:
po prostu wszystko łączymy w całość bez zbędnych kombinacjiNa filmie pokazuję wyraźnie jak lutuję tę przejściówkę, oraz jak ją usztywniam, lutując (spawając) blaszaną konstrukcję do siebie grubymi lutami (zalecam aby także obudowę czyli masę tych gniazd i wtyczki zlutować ze sobą). Zapewniam że takie połączenie jest naprawdę mocne i nie do zniszczenia.

Potem dodatkowo zabezpieczam klejem na gorąco (głównie styki i luty przewodów) oraz owijam spożywczą folią aluminiową - dlaczego? aby jak najlepiej zabezpieczyć przejściówkę przez łapaniem zakłóceń (tzw. ekranowanie). Folia sprawdzi się idealnie.

Taka przejściówka tak usztywniona oraz za-ekranowana a także z dobrej jakości materiałów (pozłacanych) jest naprawdę wysokiej klasy i nigdy nie sprawi żadnych problemów, a co więcej pozłacane styki sprawią że będzie długowieczna, nie zalecam zwykłych blaszanych styków bo po pewnym czasie one po prostu nie przewodzą, brudzą się, czernieją i takie złącza powodują problemy z sygnałem USB co wiąże się z ciągłymi przerwami przy użytkowaniu urządzeń, a nawet ładowarka może nie ładować pełną mocą tabletu.Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy