piątek, 27 listopada 2020

Gniazdko 230 volt załączane pilotem IR - kolejna nagroda konkursowa dla widza

Oto kolejna nagroda dla widza, tym razem ze zwycięzcą ustaliliśmy że ma to być jakiś projekt oparty o arduino. Oczywiście nie ma sensu wkładać do projektu pełnowymiarowego arduino bo to by była zwykła strata zasobów. Dlatego wykorzystałem tutaj płytkę arduino nano, która nadawała się będzie idealnie!
Budowa projektu jest bardzo prosta, składa się z trzech elementów:


- zasilacza

- przekaźnika

- kontrolera arduino nano


A po za tym sterowanie odbywa się niewielkim pilotem poprzez odbiornik podczerwieni.


Program wgrany do arduino, to ten sam program, który omawialiśmy w jednym z wątków o arduino:


Uruchamianie Dowolnego Urządzenia, Dowolnym Pilotem IR

https://flesztech.blogspot.com/2019/09/uruchamianie-dowolnego-urzadzenia-dowolnym-pilotem.htmlW zestawie widz otrzymuje zarówno złożony projekt jak i pilot.


Zaciekawiony był również uniwersalnym pilotem WIFI, dlatego poinstruowałem gdzie taki można sobie zakupić i jak zaprogramować. Widz planował będzie zrobić sobie podobne rozwiązanie właśnie na bazie tego mojego projektu, dokupując sobie ten pilot wifi i programując go moim pilotem, który dołączam do zestawu.

To gniazdo będzie działało w ten sposób jak to pokazywałem na filmie, czyli będzie można nim kontrolować poprzez smartfona z dowolnego miejsca na ziemi:


Uniwersalny pilot WIFI:

https://flesztech.blogspot.com/2020/11/inteligenty-dom-pilot-ir-wifi.html


Zapraszam do oglądania filmu ze składania projektu:

Nagroda już prawie spakowana i przygotowana do wysłania, (widz nie chciał jako bonus opakowania po tablecie lark). Zarówno głośnik jak i to gniazdo zostało wysłane do zwycięzców poprzez system paczkomatów inpost.Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy