czwartek, 5 listopada 2020

Super inteligentny dom! Takie maleństwo a tyle potrafi! Uniwersalny pilot IR na WIFI

Pamiętacie jak mówiłem wam o tym że przy modernizacji mojego studia, będzie bardzo dużo elementów sterowanym zdalnie czyli tzw. "internet rzeczy"? Oto jedna z kolejnych rzeczy, która do tego się przyczyni, gdyż to maleństwo będzie odpowiadało za większość czynności wykonywanych zdalnie.Czy uwierzycie w to że ten pilot uniwersalny sterowany smartfonem przez WIFI z dowolnego miejsca na ziemi potrafi wam włączyć i sterować wszelkimi urządzeniami w naszym domu? Telewizory, sprzęt audio, oświetlenie i klimatyzacja, a nawet ... wszelkie projekty oparte o arduino i odbiornik IR. Możecie zaprogramować także dowolną czynność zdalnie na podstawie aktualnej temperatury, pogody, wilgotności czy pory dnia. Możecie również oglądać z dowolnego miejsca na ziemi waszą telewizje satelitarną czy naziemną! Jak? Zobaczcie na filmie o tym także wspominam, jak to wykonać z pomocą innych dodatkowych rozwiązań. Co najlepsze ten pilot uniwersalny potrafi obsłużyć 100% urządzeń, gdyż oprócz gotowej bazy kodów wszelkich marek sprzętów, ma także wbudowany odbiornik IR do odbierania sygnału z naszych pilotów, które już posiadamy. Jeden wyśmienity pilot a wszystkim sterujemy z poziomu smartfona. Coś niesamowitego i naprawdę najtańszego na rynku.


Chcę wam pokazać kolejny element, będzie głównym sterownikiem wielu urządzeń, zdalnie sterowanych poprzez internet, oraz wcześniej zaprogramowane polecenia. Jest to uniwersalny pilot na podczerwień. Pilot ten ma wbudowany odbiornik podczerwieni, dzięki któremu możemy to urządzenie, nauczyć poleceń wszystkich naszych pilotów w domuJest to najtańsze takie urządzenie na rynku, bo za 50 zł mamy pełnoprawny pilot uniwersalny, pasujący do 100% urządzeń. W zestawie otrzymujemy jedynie samo urządzenie, oraz kabel USB, zasilacz 5 voltowy musimy już jakiś posiadać.Urządzenie to jest naprawdę niewielkich rozmiarów, jego waga to zaledwie 25 gram.

Obudowa jest wykonana z pięknego błyszczącego plastiku, a pod spodem posiada gumową nóżkę oraz przycisk zasilania, z boku jest umiejscowione gniazdo micro USB.

Do czego między innymi może służyć ten pilot? Jako pilot uniwersalny, przede wszystkim do sterowania dosłownie każdym urządzeniem na podczerwień w domu.


Aplikacja posiada ogromną bazę kodów pilotów, ale nawet jeśli nie znajdziemy odpowiedniego urządzenia i marki to posiada także opcję uczenia się innych pilotów, a więc ma wbudowany odbiornik kodów IR z wszelkich pilotów. można więc uznać że ten pilot uniwersalny współpracuje z 100% ilością urządzeń, jest po prostu do wszystkiego


Można nim sterować wszelkimi telewizorami, wieżami HI-FI czy innym sprzętem audio, odtwarzaczami DVD, tunerami sat i naziemnymi, a także wszelkimi innymi sprzętami z pilotem na podczerwień, takimi jak żarówki LED, klimatyzacje, wentylatory, a nawet wszelkie projekty oparte o arduino oraz czujnik IR.

Ale ten pilot przede wszystkim będzie uzupełnieniem przy sterowaniu także odbiornikiem telewizji naziemnej oraz satelitarnej. Zarówno do sterowania inteligentnym gniazdkiem jak i tym pilotem używam jednej i tej samej aplikacji na smartfona, Smart LIFE od TUYA, możemy też sterować przy pomocy google home czy Alexa


https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tuya.smartlife


Będąc po za domem, gdziekolwiek, mogę uruchomić gniazdko elektryczne 230 volt, a co za tym idzie komputer (skonfigurowany w bios na: wake on power up lub wake on LAN), po czym mogę włączyć program do przechwytywania obrazu i dźwięku z dekodera telewizyjnego (np. OBS studio), a samym dekoderem mogę sterować przy pomocy tego zdalnego pilota na podczerwień przez wifi z dowolnego miejsca na ziemi.

Prawda że super rozwiązanie? mogę oglądać telewizję z własnego mieszkania i własnej anteny gdziekolwiek jestem. Nie muszę być w domu aby korzystać z dobrodziejstw własnego mieszkania.Ale co najlepsze, aplikacja pozwala na automatyzację wielu zadań, na przykład mogę ustawić co ma się włączyć, lub przełączyć, o danej porze dnia, lub w czasie konkretnej pogody, temperatury czy wilgotności, W ten sposób mogę zaprogramować uruchamianie, oświetlenia domu, żarówek LED, czy klimatyzacji na pilota.

Polecam wam wszystkim takie urządzonko, naprawdę jest to znakomite rozwiązanie w każdym domu. Oglądajcie kolejne filmy, oceniajcie pozytywnie, a będę wam pokazywał jeszcze więcej ciekawych sprzętów i gadżetów.

Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy