sobota, 27 listopada 2021

Pamiątki PRL i lat 90'tych od polskich sprzedawców na shoppe

Tym razem produkty od polskich sprzedawców, tacy również oferują swoje produkty na portalu shopee a wysyłka jest dość szybka (prawie tak szybka jak na allegro). Polscy sprzedawcy oprócz standardowych produktów, oferują także te, które głównie związane są z polską, np. polskie flagi, flagi dla kibiców, a także ... pamiątki z PRL oraz lat 90'tych. Oto chyba te najbardziej znane przedmioty czyli pies Azor - dość popularny w latach 90'tych który sobie stał na deskach rozdzielczych polonezów, fiatów 126p czy innych samochodów polskiej produkcji.W naszej rodzinie mieliśmy malucha 126p i był on biały 😂

Aby wrócić do tych pięknych czasów i podróży po Polsce nie mogło zabraknąć w mojej gablocie, która o dziwo również pochodzi z PRL 😂 (ale jest odrestaurowana) naszego polskiego cudu motoryzacyjnego produkowanego w Bielskiej fabryce FSM (później włoski FIAT). 

Ten kto pamięta dobrze te lata, ten wie że dzieci pracowników tego zakładu mogły otrzymywać coroczne prezenty a w nich przede wszystkim były takie właśnie modele pojazdów, maluch, a w późniejszych czasach nawet inne nowsze samochody, pamiętam również modele cinquecento czy punto. To są dokładnie te same modele. 


Pies Azor natomiast to figurka która kiwa głową w rytm jadącego samochodu, 


jego konstrukcja jest bardzo prosta, bo zawiera duża śrubę która służy zza przeciwwagę.Czy to jest ten oryginalny pies, który posiadałem niegdyś? tego nie jestem w stanie stwierdzić czy został wyprodukowany w tamtych latach czy może jest całkiem nowym wyrobem, jednakże zakupiony przez shopee wygląda że dotknął go trochę czas, a więc może to być ORYGINALNY pies z tamtych lat z własną historią, nie zaś wyprodukowany dość niedawno.
Mimo wszystko widać że to używana rzecz, którą nadszarpnął czas (po przerysowaniach we wnętrzu oraz zarysowanej odznace na szyi) więc można uznać że wiek tego psa to minimum 20 lat 😂
Ocena 


Model malucha 126p

Zgodność z opisem: 10/10

Funkcjonalność: 5/10 (model do niczego nie służy, co prawda koła się obracają, można nim jeździć, drzwi również, niestety nie jest to model z otwieraną klapą silnika)
Jakość: 5/10 (dobra stalowa konstrukcja jednak malowanie tragiczne, nie jestem w stanie sobie przypomnieć czy modele samochodów z lat 90'tych również były robione aż tak tragicznie)
Cena: 25.00 zł


Figurka psa Azora

Zgodność z opisem: 10/10
Funkcjonalność: 7/10 (służy jedynie dla szpanu i fajnego wyglądu, pocieszny gdy kiwa głową)
Jakość: 7/10 (materiał z którego wykonana jest sierść to aksamit, jednakże ten model ma dziwne czarne plamy oraz pasek na grzbiecie, których nie przypominam sobie w oryginale, ale może to moja pamięć zawodzi lub były różne wersje lub ... ktoś go oszpecił)
Cena: 34.00 zł
Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy