sobota, 27 listopada 2021

SQ11 czy trafiłem na fejk?

Sprawdzamy kolejny produkt zakupiony poprzez platformę shopee.pl Tym razem jest to maluteńka kamerka nagrywająca na SD. Czy w końcu trafiłem na produkt z najniższa możliwą oceną? Przekonajmy się!
SQ11 - to miniaturowa kamerka, niestety są jej dwie wersje, oryginalna oraz fejkowa, w tym przypadku bardzo łatwo rozpoznać jest fejk po pierwsze po jej wyglądzie a po drugie po cenie, nie oszukujmy się ale w cenie do 20 zł na pewno będzie to fejk ja o tym doskonale wiedziałem, ale chciałem wam osobiście pokazać że faktycznie to podróbka, mimo wszystko kamerkę można użyć do bardzo ciekawych projektów zwłaszcza że jest mikroskopijnych rozmiarów a jeszcze mniejsza jeśli wyjmie się ją z obudowy, można ją dosłownie schować wszędzie. Na dodatek kamerka może funkcjonować jako internetowa kamerka przez USB także na smartonach co widać na poniższym filmie:Wnętrze kamerki:Przedni panel nie posiada nawet osłony obiektywu

Podświetlenie nocne IR to niestety perfidna atrapa imitująca diody LED


Mimo że instrukcja dołączona do kamerki ma obszerny opis funkcjonalności, tak naprawdę nie ma tu ani możliwości wyboru rozdzielczości nagrywania ani uruchomienia nocnego podświetlenia, ona prostu nagrywa i robi zdjęcia nic ponadto, zero ustawień. 

Mimo wszystko kamerka jak kamerka jest najtańszym urządzeniem miniaturowym mogącym nagrywać z ukrycia, a można ją ukryć dosłownie wszędzie. kwota 20 zł jest naprawdę odpowiednia patrząc na ceny w polskich sklepach gdzie żądają za nią nawet do 50 zł Zgodność z opisem: 3/10 (opis wprowadza w błąd, kamerka nie ma podświetlenia IR ani tym bardziej wifi a już na pewno nie ma szerokokątnego obiektywu oraz wykrywania ruchu)
Funkcjonalność: 9/10 (można ją wykorzystać do nagrań z ukrycia czy innych ciekawych projektów)
Jakość: 5/10 (ogólnie konstrukcja nawet całkiem niezła, natomiast nagrania z kamery przeciętne i nie są to nagrania fullHD ale zwykłe i w dodatku w 4:3 - kwadratowe)
Cena: 20.00 zł
Przykładowe nagrania oraz jak odróżnić fejk od oryginału?Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy