wtorek, 29 października 2019

Elektryka prąd nie tyka ⚡ ⚡ ⚡ czyli wymiana gniazda pod napięciem 🔧 🔨 💡

Gniazdo natynkowe częściowo pod tynkiem. Można hejtować ten film czy metodę wymiany gniazdka i mówić "tak się nie robi" ale ... wolność Tomku w swoim domku, jeśli coś działa to znaczy że to musi być dobre.Gniazdo będzie mocowane na zaprawę klejową, która trzyma równie mocno albo i jeszcze mocniej niż typowa instalacja gniazdka gniazda w puszcze. Takie gniazdo naprawdę ciężko wyrwać a nawet wykuć ze ściany.Cała operacja będzie odbywała się pod napięciem, będzie to wyprucie starego gniazda spod tynku, zużytego już, zamocowanie nowego oraz prace tynkarskie i wykończeniowe.

NIGDY nie sugeruj się tym filmem, do takich zajęć trzeba mieć wieloletnie doświadczenie oraz praktykę a przypadkowe porażenie z przewodu fazowego może skończyć się źle.

Pamiętaj że tylko prawdziwego elektryka prąd nie tyka

Czasem takie prace trzeba jednak wykonać przy zachowaniu jak najmniejszych problemów czy przerw w dostawie prądu, np. nie chcemy rozmrażać lodówki.

Należy szczególnie uważać i zabezpieczyć przewód fazowy i dotykać go wyłącznie narzędziami izolowanymi.Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy