środa, 23 września 2020

Prezentujemy kolejny wspaniały konwerter - smartfon jako telewizor (tv naziemna i satelitarna) lub monitor komputerowy

Xiaomi z windows 8? Smartfon jako telewizor (tv naziemna i satelitarna) lub monitor komputerowy? To wszystko możliwe dzięki kolejnemu konwerterowi prezentowanemu na łamach naszego serwisu. Nie płać 500 zł za videograbbery HDMI, zapłać parę groszy i miej to samo! 
Przy okazji zobacz w jakim stanie jest tablet lark ultimate 7i WIN w 2020 roku.


Chcielibyśmy wam pokazać coś innego, otóż co zrobić jeśli nasz tablet został rozbity? Nic trudnego, ma on wyjście HDMI, pod które możemy podłączyć nasz smartfon. Tak, smartfon i na nim oglądać obraz, tak jak zwykłym monitorze. 

W jaki sposób to zrobić? To bardzo proste. Wystarczy zaopatrzyć się w kolejną ciekawą przejściówkę, a raczej konwerter. Na naszym kanale widzieliśmy już prezentację najróżniejszych przejściówek, ta to już kolejna, ale naprawdę znakomita i bardzo przydatna.


Konwerter ten bardzo nam się przyda w przypadku gdy mamy stłuczony ekran naszego tabletu z windows, wówczas nadal możemy wykorzystać samą płytę główną, a obraz podpinać pod smartfon.Tak samo możemy podpiąć pod smartfon dowolny mini komputer z windows typu STICK, który nie posiada ekranu lecz samo wyjście HDMIMożemy także podłączać malinkę czyli raspberry PI


Dzięki tej przejściówce, możemy podpinać najróżniejsze sprzęty, z wyjściem obrazu po HDMI, możemy podpinać tunery naziemne i satelitarne, komputery czy nawet kamery (z opcją liveview) i aparaty.

Samą przejściówkę możemy wykorzystać np. w programie OBS:

https://obsproject.com

i streamować na youtube także strimy gamingowe, podpinając obraz z drugiego komputera lub konsoli do gier przez HDMI


Co więcej, nasz smartfon może posłużyć za telewizor lub monitor, możemy pod smartfon tak samo podłączyć tuner telewizyjny i oglądać obraz w jakości full HD.

Aby tak się stało, potrzebujemy zainstalować na smartfonie z androidem aplikację USB Camera

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shenyaocn.android.usbcamera

Program ten daje nam zarówno podgląd, jak i możliwość rejestracji na pamięć bądź strumieniowania odebranego sygnału po sieci

Zestaw smartfon oraz ten konwerter, śmiało może zastąpić videograbbery za ponad 500 zł, gdyż mamy pełnoprawny rejestrator obrazu i dźwięku HDMI.Konwerter ten, obsługuje rozdzielczości do 4k na wejściu, a na wyjściu podaje full HD w 30 klatkach lub HD ready 720 w 60 klatkach.


Jak widzicie, to kolejna fajna rzecz, prezentowana na naszym kanale, ale obiecuję że nie ostatnia. Bądźcie z nami, a nie przegapicie kolejnych fajnych gadżetów, przydatnych w życiu codziennym. Stream gamingowy nadawany przy pomocy tego videograbbera podłączonego pod oddzielny komputer do nadawania przez OBS


Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy