wtorek, 15 września 2020

Nowe moduły elektroniczne w moim warsztacie, co będę z nich robił? Jakie zaufane sklepy na allegro polecam?

 Po raz kolejny zaopatrzyłem się w kilkanaście bardzo ciekawych i przydatnych modułów elektronicznych, z których można wykonać dosłownie wszystko, jak z klocków lego.


Witajcie. Wracamy do tworzenia kolejnych projektów elektronicznych, ten film jest wstępem do nowej serii, w której pokażę wam kolejne ciekawe pomysły.
A tak przy okazji jak wam się podoba nowa jakość obrazu? Właśnie nasze studio zostało wyposażone w nową kamerę, jaką? niech to będzie słodka tajemnica, wolę unikać hejtowania czy zazdrości dlatego zachowam to w tajemnicy 😃

Powiem wam tylko tyle że jest to kamera nagrywająca w 4K 60 fps  (3840x2160 px) i nie jest to wcale xiaomi 😂


A już w tym tygodniu moje studio wyposażone zostanie również w dodatkowy super sprzęt także do nadawania super strimów. Co to będzie? Już wkrótce się dowiecie i was znów zaskoczę że bardzo tanio można mieć dosłownie cudeńka. 😁No dobra ale przejdźmy do tematu tego artykułuJak widzicie, mamy tutaj kilka ciekawych modułów, które zastosujemy sobie w kilku urządzeniach już niebawem.
Termostat z przekaźnikiem 230 volt

Pierwszym z nich jest moduł termostatu, można go wykorzystać do wielu ciekawych pomysłów, można zaprogramować odpowiednie zachowania przekaźnika przy danych temperaturach, dzięki przekaźnikowi na 230 volt, można go stosować na przykład jako wyłącznik przy zbyt wysokich temperaturach sprzętu, na przykład jakieś kotły, czy elektronika w komputerze, lub zbyt niskich, jak lodówki.


Cyfrowy termostat W1209 regulowany 12V -50C +110C

Cyfrowy termostat W1209 zasilany napięciem 12V z sondą działający w zakresie -50°-110°C. Nadaje się do sterowania urządzeniami grzewczymi, chłodniczymi itp o mocy maksymalnej 2300W.

Nasz produkt w pełni spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, patrząc przez pryzmat wyjątkowo niskiej ceny.

DANE TECHNICZNE:

 • STAN: NOWY
 • Napięcie zasilania: 12V
 • Regulacja temperatury w zakresie: -50°-110°C
 • Obciążenie wyjścia: max. 2300W (10A 230V)
 • Rozdzielczość: 0.1°C (-9,9°C - 99,9°C), 1°C (powyżej 100°C)

PROGRAMOWANIE:

MENU - wcisnąć przycisk SET i przytrzymać około 5 sekund wybór trybu programowania P0 - P6 przyciskami + oraz - wejście w wybrany tryb wciśnięciem przycisku SET zatwierdzenie wartości przyciskiem SET

TRYBY PROGRAMOWANIA P0 - P6

 • P0 - wybór C - chłodzenie lub H - grzanie
 • P1 - zakres zadziałania histerezy możliwość wyboru 0,5 do 15°C
 • P2 - górna granica temperatury: -45°C do 110°C (domyślnie 110°C)
 • P3 - dolna granica temperatury: -50°C do 110°C (domyślnie -50°C)
 • P4 - kalibracja termometru w zakresie -7°C do 7°C (korekta dla błędnych wskazań)
 • P5 - czas opóźnienia załączenia przekaźnika w zakresie 0 min do 10 min
 • P6 - alarm zbyt wysokiej temperatury możliwość ustawienia 0 do 110°C reset do ustawień fabrycznych: jednoczesne wciśnięcie przycisków + i - w momencie włączenia napięcia zasilania
Czujnik światła z przekaźnikiem 230 volt

Tutaj z kolei widzicie moduł przekaźnika, który reaguje na światło.  posiada wbudowany czujnik oświetlenia, ten z kolei moduł można użyć, na przykład do stworzenia automatycznego oświetlenia domu czy podwórka po zmierzchu, bądź na odwrót, do załączenia czegoś tylko w dzień.


Moduł przekaźnika 1 kanałowego z fototranzystorem - cewka 5V

Dane techniczne:

 • Napięcie zasilania: 5V
 • Zastosowany czujnik: fototranzystor
 • Zastosowany komparator: LM393
 • Max. obciążenie przekaźników: 10A/250V AC, 10A/30V DC
 • Diody LED sygnalizujące zasilanie oraz stan przekaźnika
 • Czułość regulowana za pomocą potencjometruProgramator czasowy z przekaźnikiem 230 volt

A tutaj mamy coś znakomitego, jest to programator czasowy, który można programować na wszelaki sposób. Można zadawać czas paru sekundowy lub nawet wielu godzin oraz zaprogramować reakcję przekaźnika na zadany czas. Ten z kolei moduł można wykorzystać na przykład przy załączaniu sekwencyjnemu jakichś sprzętów, na przykład klimatyzacji, wentylatorów, a nawet i komputerów o konkretnych godzinach, możemy też zrobić z tego czegoś budzik lub alarm. 

Moduł Przekaźnika Czasowego

 • Zasilanie: 6V - 30V lub micro USB 5.0V
 • Trigger (wyzwalacz) : 3,8V - 24V
 • Zakres czasu: 0--999 minut
 • Praca w przedziale temperatury: -40-85C
 • Wymiary: 62mm * 38mm * 19mm
 • Przekaźnik 10A 230V-AC 30V-DC


Funkcja 3.2 pozwala na działanie modułu bez Triggera, tzn. w momencie, gdy zasilimy moduł czasowy przez 5V gniazdo microUSB lub przez złącze 6.0-30.0V  zaczyna on odliczanie bez konieczności wyzwalania startu oraz pozwala na nieskończoną, lub określoną ilość cykli pracy przekaźnika.

Instrukcja:

 • Przycisk STOP włącz/wyłącz przekaźnik ( Odliczanie działa - przekaźnik jest wyłączony )
 • Przycisk SET trzymany długo- wybór jednej z funkcji oraz przejście do atrybutów funkcji
 • Przycisk SET trzymany krótko- wyświetlenie atrybutów funkcji
 • Procedura programowania modułu:
 • Naciśnij przycisk stop wybierając opcję ON.
 • Poczekaj, aż na wyświetlaczu pojawi się 000
 • Wciśnij długo SET -> Wybierz program przyciskami UP / DOWN
 • Wciśnij krótko SET -> Migające OP na wyświetlaczu ->  000. -> Wprowadź długość trwania atrybutu przyciskami UP / DOWN

Przyciskiem STOP wybierz jednostkę czasu :

000.->Sekunda

00.0 -> Dziesiąta część sekundy ( 05.5 = 5,5 sekundy )

0.0.0. -> Minuta ( 0.0.1. = 1 minuta)

 • Wciśnij długo SET -> Po zakończeniu migania numeru programu np. P1.1 procedura zostanie zakończona

Opis programów ( funkcji ) :

P1.1 – Po podaniu sygnału Triggera następuje włączenie przekaźnika oraz odliczanie czasu ustawionego jako atrybut funkcji OP, po czym przekaźnik się wyłącza ( podanie sygnału Triggera podczas odliczania nie powoduje odliczania od 0 )

P1.2 Po podaniu sygnału Triggera następuje włączenie przekaźnika oraz odliczanie czasu ustawionego jako atrybut funkcji OP, po czym przekaźnik się wyłącza ( podanie sygnału Triggera podczas odliczania powoduje odliczanie od 0 )

P1.3 Po podaniu sygnału Triggera następuje włączenie przekaźnika oraz odliczanie czasu ustawionego jako atrybut funkcji OP, po czym przekaźnik się wyłącza ( podanie sygnału Triggera podczas odliczania powoduje wyłączenie przekaźnika oraz resetuje odliczanie )

P-2 Po podaniu sygnału Triggera następuje odliczanie czasu ustawionego jako atrybut funkcji CL, następnie włączenie przekaźnika oraz odliczanie czasu ustawionego jako atrybut funkcji OP, po czym przekaźnik się wyłącza (podanie sygnału Triggera podczas odliczania nie powoduje odliczania od 0 )

P3.1 Po podaniu sygnału Triggera następuje włączenie przekaźnika oraz odliczanie czasu ustawionego jako atrybut funkcji OP, następnie wyłączenie przekaźnika oraz odliczanie czasu ustawionego jako atrybut funkcji CL, proces ( CYKL ) powtarzany jest określoną ilość razy wprowadzonych w atrybucie LOP ( --- w atrybucie LOP oznacza pętlę nieskończoną ) podanie sygnału Triggera podczas odliczania powoduje wyłączenie przekaźnika oraz resetuje odliczanie

P3.2 Po podłączeniu modułu do zasilania następuje automatyczne włączenie przekaźnika oraz odliczanie czasu ustawionego jako atrybut funkcji OP, następnie wyłączenie przekaźnika oraz odliczanie czasu ustawionego jako atrybut funkcji CL, proces ( CYKL ) powtarzany jest określoną ilość razy wprowadzonych w atrybucie LOP ( --- w atrybucie LOP oznacza pętlę nieskończoną )

P – 4 Po podaniu sygnału Triggera następuje włączenie przekaźnika, odliczanie czasu ustawionego jako atrybut funkcji OP zaczyna się od momentu „zniknięcia” Triggera ( przekaźnik jest włączony do momentu zakończenia odliczania ) Podanie sygnału Triggera podczas odliczania powoduje wyzerowanie licznika oraz kolejne oczekiwanie na „zniknięcie” Triggera ( przekaźnik jest przez cały czas włączony )

W zależności od dostawy w module dostępna jest opcja Uśpienia Wyświetlacza lub nie

Tryb Uśpienia Wyświetlacza  - Jeżeli przez 5 min Trigger nie zostanie podany wyświetlacz wyłączy się

Włącz Tryb Uśpienia Wyświetlacza : Przytrzymaj przez ok 3 sekundy przycisk STOP - Na wyświetlaczu pojawi się napis C - P

Wyłącz Tryb Uśpienia Wyświetlacza : Przytrzymaj przez ok 3 sekundy przycisk STOP - Na wyświetlaczu pojawi się napis 0 - d
Czujnik wilgotności z przekaźnikiem 230 volt

A tutaj widzicie moduł reagujący na wilgoć, możemy ustawiać jego czułość oraz zachowanie przekaźnika przy danym procencie zawilgocenia powietrza, w ten sposób na przykład możemy uruchamiać wywietrzniki klimatyzacji czy osuszanie pomieszczeń, przy zbyt wysokim zawilgoceniu, a przy spadku wilgotności, moduł sam się rozłączy.

Moduł Przekaźnika Czujnik Wilgotności 5V

DANE TECHNICZNE:

 • STAN: NOWY
 • Wykorzystany czujnik wysokiej jakości HR202
 • Potencjometr regulacji progu wilgotności
 • 4 otwory montażowe wygodna instalacja
 • Napięcie zasilania 5VPrzerywacz NE555

Ten z kolei moduł oparty na popularnym układzie NE 555, można zastosować jako przerywnik, na przykład jako migacz samochodowy czy jakaś lampa ostrzegawcza, jakie mogą być inne jeszcze jego zastosowania, o tym dowiecie się w kolejnych filmach.
Są także inne mniej znaczące moduły ale o tym opowiem w innych artykułach oraz filmach


To tylko wstęp, a już w tym miesiącu zobaczycie super projekt zbudowany z wielu innych modułów, będzie to coś co już widzieliście na naszym kanale oraz portalu, ale o wiele bardziej rozbudowane. Bądźcie z nami. 
Jakie sklepy z elektroniką na allegro polecam?

Oto moja lista sklepów, w których się zaopatruję w różne przyrządy, układy czy moduły elektroniczne lub podzespoły komputerowe, te sklepy polecam szczególnie ze względu na ich doświadczenie a także moje doświadczenie w kupowaniu u nich, a także za naprawdę niskie ceny, ekspresowe przesyłki, nieuszkodzone i dobrze zapakowane paczki. Można im zaufać, wydają paragony a niektóre z nich wydają także faktury VATpixel_gsm

https://allegro.pl/uzytkownik/pixel__gsm

części zastępcze i akcesoria do telefonów i smartfonów ale nie tylko


Hallogsm

https://allegro.pl/uzytkownik/Hallogsm

akcesoria do telefonów i smartfonów


flixsystem

https://allegro.pl/uzytkownik/flixsystem

moduły elektroniczne i wiele innych


OMEGA_ZONE

https://allegro.pl/uzytkownik/OMEGA_ZONE

moduły elektroniczne i wiele innych


Novis-Tech

https://allegro.pl/uzytkownik/Novis-Tech

podzespoły komputerowe w bardzo niskich cenach, sprawdzone i przetestowane po-leasingowe lub z demontażu firmowych kompów, bądź używane ale w super stanie, żaden chłamBronPL

https://allegro.pl/uzytkownik/BronPL

legalna broń i samoobrona, polecam


iSAT

https://allegro.pl/uzytkownik/iSAT

części elektroniczne, wtyczki, okablowanie, zaopatrzenie dla każdego elektronikaeltrox_pl

https://allegro.pl/uzytkownik/eltrox_pl

sklep głównie dla instalatorów odbioru z anten naziemnych i satelitarnych ale także dla indywidualnych odbiorców, elementy monitoringu itp.audax_net_pl

https://allegro.pl/uzytkownik/audax_net_pl

sklep głównie dla instalatorów odbioru z anten naziemnych i satelitarnych ale także dla indywidualnych odbiorców, elementy monitoringu itp.
kamami.pl

nettigo.pl

sklepy z modułami i całą gamą dodatków do arduino i rasberry i nie tylko
Zobacz więcej:

https://flesztech.blogspot.com/2019/02/sklepy-dla-elektronikow.html
Publikowanie komentarza

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy