piątek, 10 grudnia 2021

PRODUKTY ZAKAZANE czyli czego nie wolno i nie da się kupić na shopee?

Niemiłe zaskoczenie może sprawić sytuacja, w której pewne towary zakupione na shopee nie będą mogły do nas dotrzeć. Co prawda pieniądze w takich przypadkach odzyskujemy bardzo szybko, lecz smutne jest to że niby normalne zakupy nie mogą dostać się do naszego kraju.

TOTALNA INWIGILACJA, SKANUJĄ WSZYSTKO!

Jaki produkt na pewno nie dostanie się do nas? Niestety akumulatory! Zakupiłem akumulator do drona, jest to dwucelowy akumulator 7,6 volt. Gdy za pierwszym razem go kupowałem zdziwiłem się bardzo komunikatem: "Dostawca usług kurierskich nie mógł obsłużyć przesyłki gdyż zawierała produkty niedozwolone"

Zdziwiło mnie to bardzo, pierwsza myśl jaka przyszła do głowy to skąd dostawca usług wie co jest w przesyłkach!!?!?!  Wychodzi na to że KAŻDA przesyłka jest skanowana rentgenem 


PRODUKT FAKTYCZNIE NIEBEZPIECZNY CZY POMYŁKA?

Po drugie dlaczego akurat ta przesyłka wydała się być podejrzana? Od razu przyszło mi na myśl że może pomylono kształt tego akumulatora z magazynkiem pistoletu?

Bardzo te obydwa produkty są zbliżone do siebieMoże coś pomylono? Dlaczego taka rzecz nie mogła przejść i dostać się na pokład samolotu?
Na pewno nie chodzi o cło czy podatki, bo te są opłacane za pośrednictwem platformy shopee w momencie zakupu (ich fizycznego odebrania i przekazania wpłaty sprzedającemu)
Dlaczego akumulatory jednak dostają się do Polski innymi drogami?

To jest pytanie najbardziej ciekawe, gdyby to było całkowicie zakazane (eksport akumulatorów z Chin) to dlaczego jednak takie akumulatory można kupić u polskich pośredników w naszym kraju np. na allegro? wychodzi na to że takie rzeczy jednak mogą przejść i przylecieć do kraju. Kolejna myśl jest taka że być może dostawca usług kurierskich nie jest zbyt dobrze opłacony i nie posiada ubezpieczenia co do produktów które mogłyby ulec zapłonowi na pokładzie samolotu, myć może są to najtańsze usługi kurierskie gdzie nie opłaca im się ryzykować i dlatego nie przyjmują takich rzeczy do załadunku na samoloty.Oto komunikat, podczas pierwszego zakupu, przesyłka dość długo leżała na sortowni (4 dni), być może była gdzieś cofnięta na dokładniejsze badania:

Sądząc że to jakaś pomyłka, niezwłocznie po przelaniu zwrotnym pieniędzy za zakup, ponowiłem zamówienie, myśląc że tym razem przejdzie, niestety paczka po raz kolejny zatrzymała się na sortowni, tym razem na jeszcze dłużej bo aż na 6 dni ! I kolejne rozczarowanie:Niestety ale nie liczcie na to że akumulatory takie jak ten przejdą przez sortownię, na pewno nie tą. Czy przeszłyby przez inne  sortownie? czy to problem konkretnej chińskiej sortowni, czy problem dostawcy (przelot samolotem) musiałby porobić dodatkowe testy, czyli np zamówić jeszcze u kogoś innego i aby przesyłka przeszła np. przez sortownie z innej części Chin, ale nie będę już tego robił.

Akumulatora niestety nie zakupię bo musiałbym dołożyć 50% marżę polskim złodziejom, którzy są zbyt bardzo pazerni na kasę, być może spróbuję zakupić go przez inne platformy, w końcu gdzieś musi on przejść, bo niemożliwe jest aby zwykły indywidualny klient nie mógł zakupić tak błahej rzeczy bez marż polskich przedsiębiorców.ps.
O dziwo przychodzą produkty zawierające akumulatorki czyli same akumulatory to nie problem, być może chodzi o większe akumulatory. Nie wiadomo tak do końca o co tu chodziPrześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy