poniedziałek, 27 grudnia 2021

Szmelc zakupiony na shopee, będziecie zaskoczeni co wyszło z chińskich fabryk !!!

80% zakupów dokonanych na shopee uważam za dobre i wartościowe rzeczy, które działają poprawnie i są zgodne z opisem (będę je prezentował w kolejnych artykułach), niestety pozostałe 20% uważam za kompletnie zmarnowaną kasę i choć nie były to wielkie straty, bo koszt różnych rzeczy wynosił od 1 do kilku złotych to jednak nawet za darmo bym tego nie wziął. Będziecie zaskoczeni tak jak ja tym co wyszło z fabryk chińskich, pomysłowość jak tu ludzi oszukać nie zna po prostu granic !

ZOBACZ TEŻ:

Sprawdzamy 3 kolorowe lasery ze shopee, który najlepszy?

https://flesztech.blogspot.com/2021/12/sprawdzamy-3-kolorowe-lasery-ze-shopee.html

KAMERKA SQ11 TO PERFIDNY FEJK !!!


SQ11 czy trafiłem na fejk?

Czytaj cały artykuł: https://flesztech.blogspot.com/2021/11/sq11-czy-trafiem-na-fejk.html

Ta kamerka to perfidna atrapa i nic po za tym, mimo że jakoś działa to jednak nie smak pozostaje!


Kamerka WIFI IR ale bez podświetlenia IR


Kolejną wpadką jest kamerka WIFI, mimo że kosztowała około 30 zł to miała posiadać funkcję widoczności w nocy, co prawda jest ta opcja ale kamerka nie posiada wbudowanych diod IR

koszt 27 zł
Słuchawki z mikrofonem bez jednego kabla, szczyt chamstwa !!!

kolejny śmieć to słuchawki stereo z mikrofonem, co prawda posiadają czteropolowy wtyk jack 3,5 mm tyle że ... przewód w środku jest 3 żyłowy i lewy kanał nie jest w ogóle podłączony gdyż kabel ten idzie do styku odpowiedzialnego za mikrofon a nie lewą słuchawkę, natomiast lewa i prawa słuchawka jest podlutowana do styku prawego kanału i grają obydwie w mono. To naprawdę perfidne oszustwo i oszczędzanie na przewodach bo co szkodziło dorobić 4 przewód?

O jakości dźwięku ze słuchawek nawet nie ma co się wypowiadać, jest przytłumiony jakby miał zatkane uszy (są tylko niskie tony wysokich w ogóle brak).

koszt 1 zł


Obydwie słuchawki złączone w tryb mono na kanał prawy:Przewód główny 3 żyłowy zamiast 4 jak w przewodach z mikrofonem i wtykiem 4 polowym:

Ładowarka samochodowa tylko z nazwy

To kolejny niezły bubel, ładowarka samochodowa na 5 volt, która składa się dosłownie tylko z jednego elementu, nie byłoby by tu nic dziwnego gdyby tym elementem był układ scalony, ale ... to nie układ ale zwykły opornik (ograniczający prąd), który niestety już widać że się nieźle ze smażył i spalił
HUB USB "równoległy"


Kolejne jaja, tym razem hub USB, który hubem w ogóle nie jest, bo jest zwykłym, rozdzielaczem gniazda USB, może służyć jedynie do ładowania, podpięcie tutaj większej ilości urządzeń do komputera wiąże się z konfliktem sprzętowym, sami chyba doskonale domyślacie się dlaczego? bo nie posiada żadnego układu scalonego to jest po prostu płytka i połączenia równoległe co uważam za skandal, takie coś może nawet doprowadzić do uszkodzeń sprzętu w najgorszych przypadkach! 
Na dodatek zaraz po otwarciu obudowy jeden z kabelków po prostu odleciał wraz ze ścieżką płytki elektronicznej
koszt: 2,29 zł


Moduł do budowy powerbanka quick charge 3.0

Wszystko tutaj by się zgadzało, moduł fajnie działa, daje nawet 2 amper ładowania 5 volt, tyle że NIE MA TUTAJ ŻADNEJ OBSŁUGI QUICK CHARGE 3.0 napięcie zawsze wynosi 5 volt i nie więcej !!!

koszt: 9,80 zł

Ładowarka sieciowa quick charge 3.0


Kolejne oszustwo to ładowarka sieciowa, która miała podawać na jednym z gniazd napięcie quick charge 3.0 czyli od 5 do 12 volt, niestety tak się nie dzieje, mimo oznaczeń, nawet na ładowarce nie ma nic o wyższym napięciu niż 5 volt

koszt: 7,82 zł

A tutaj inny model ładowarki, która daje rzeczywiste napięcie quick charge czyli 5-12 volt:
(kupiona na allegro w podobnej cenie)Różne przejściówki USB 3.1 - to także atrapy, w dodatku perfidnie zrobione, usb 3.1 nie ma wszystkich styków i są tylko po jednej stronie gniazda 

koszt: 1 zł każda

A tak wygląda rzeczywista przejsciówka USB 3.1, ma wszystkie styki z obu stron!!! a po stronie gniazda ma dodatkowe styki tak jak port USB 3.0
koszt 3 zł

Kapcie do mycia podłogi

No własnie kapcie!!! gdzie te kapcie? tylko jedna sztuka, brakuje do pary, kolejna złotówka wywalona w błoto, chociaż nie, można ją nałożyć na miotłę i zmywać  😂😂😂

koszt: 1 zł

AMETYST PRAWDZIWY ALE OSZUKANY WAGOWO!

Jest to prawdziwy kryształ (sprawdzony przez fachowca) lecz waga tutaj jest oszukana bo miało być 20 gram a nie o połowę mniej na każdej sztuce !!!


Najbardziej oszukany zostałem od polskiego sprzedawcy !!!


To jeszcze nic, najbardziej oszukany zostałem od polskiego sprzedawcy, gdzie zamówiłem 200 mili-litrową butelkę kleju polimerowego za 11 zł, a dostałem ... tubkę 40 ml wartą 2-3 zł max. W tym przypadku się już wnerwiłem i odesłałem natychmiast ten produkt i zgłosiłem zwrot ! Bez problemu odzyskałem pieniądze ale z automatu od shopee bo ten polski sprzedawca nawet nie raczył potwierdzić że przesyłkę odebrał i nie odpowiedział do samego końca przyznanego mu czasu w tym sporze!
Jak widzicie zakupy na shopee to niełatwa sprawa, trzeba mieć odpowiednie doświadczenie i wiedzieć za w czasu czego się spodziewać, ludzie młodzi tego mogą nie wiedzieć ale starsi doskonale wiedzą na co mogą natrafić, zwłaszcza ci którzy robili zakupy "u chinoli" już w latach 90';tych na polskich bazarach i giełdach, gdzie już wtedy pełno było tego różnego dziadostwa, ja doskonale spodziewałem się co dostanę, ale robiłem to na potrzeby tego artykułu aby wam pokazać jakie rzeczy można spotkać.


Teraz ten złom nadaje się jedynie na części zapasowe do innych "projektów" 😂😂😂😂😂


Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy