czwartek, 20 lutego 2020

Neostrada - internet lat minionych; modemy i ich bebechy

Neostrada - kto nie zna tego internetu, który oferowany był przez Telekomunikację Polską już od roku 2001. Dość częstym stwierdzeniem było "dzieci Neostrady" które obecnie można przetłumaczyć na "gimbusy" czyli zwariowane niemądre dzieci, ale gdyby tak przeanalizować czasy tamtego internetu i porównać go z obecnym to właśnie wtedy ludzie byli znaczniej mądrzejsi i rozsądniejsi niż obecnie.


Wtedy internet nie był dla każdego, ceny internetu były ogromne, no i prędkość tragiczna porównując ją z czasami obecnymi, gdzie dostęp do internet jest powszechny ze względu na nadajniki GSM - wydawać by się mogło że to powinno wpłynąć na ogólną mądrość u ludzi, lecz widać tendencję całkowicie odwrotną. Najprawdopodobniej powód jest jeden, przesyt, dziś wszystkiego jest zbyt dużo, natłok zwłaszcza taniej rozrywki powoduje lenistwo, ludzie wolą tanią rozrywkę, głupie filmiki niż zdobywanie wiedzy.

Trzeba też brać pod uwagę że kiedyś strony internetowe nie były tak rozbudowane jak dziś a ludzie nie znali jeszcze takich serwisów video jak youtube czy netflix, internet przeglądało się głównie tak jak książki w bibliotece, głównie teksty i fotki (by się czegoś uczyć), multimedia takie jak muzyka to już było coś extra.


Na poniższych fotografiach możemy zobaczyć przykładowe modemy do internetu DSL (linia telekomunikacyjna, ta sama którą używano do tradycyjnych stacjonarnych telefonów).
Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy