piątek, 21 lutego 2020

Płatna telewizja w Polsce ma się coraz gorzej, czy jest się czemu dziwić?

Od kiedy w naszym kraju zawitała naziemna telewizja cyfrowa dużo się zmieniło. Ludzie w końcu zauważyli że nie opłaca się płacić coraz większych sum za płatną telewizję satelitarną lub kablową skoro po pierwsze coraz gorszą ofertę prezentują kanały tam nadawane a po drugie są to powtórki powtórek a przecież to samo możemy oglądać na darmowych kanałach.Moje kanały odbierane z satelity z różnych pozycjiGdy wchodziła telewizja cyfrowa naziemna do naszego kraju około roku 2011 oferta nie byłą jeszcze tak rozbudowana jak obecnie, ale w momencie wejścia kolejnych nowych kanałów takich jak Fokus TV czy Metro TV (należące do discovery) a także inne kanały z MUX-8 w tym również darmowy niekodowany TVP Sport coraz więcej ludzi rozważa po prostu porzucenie płatnych platform satelitarnych o ile nie interesują ich dodatkowe kanały filmowe czy sportowe z najnowszymi premierami filmowymi czy serialowymi.

Coraz mniejsza liczba abonamentów może wiązać się także z tego powodu że ludzie przerzucają się na internet, głównie youtube gdzie można sobie oglądać co się chce albo netflix albo CDA gdzie jest prawie tyle samo co w płatnej TV

Nie ma się też co dziwić zirytowania odbiorców, skoro płatne kanały za które płacimy spory abonament dodatkowo dorabiają sobie na reklamach których jest coraz więcej i więcej.

Czasy gdy to kanały w kablówkach typu Viasat history były bez ani jednej reklamy (głównie utrzymując się z abonamentu) dawno przeminęły, dziś nawet ten kanał nie przypomina kanału historycznego bo to co jest tam nadawane to po prostu kpina, są nawet wojny magazynowe, ten kanał przypomina TVP historia, który w większości ramówki nie nadaje programów naukowych ale ... historyczne typu dziennik telewizyjny z czasów komuny.

Sam posiadałem wiele lat płatną telewizję, zrezygnowałem całkiem niedawno właśnie w trakcie wprowadzania naziemnej telewizji cyfrowej. Pamiętam rozwój kanałów płatnych od ich samego początku od lat 90'tych (początku lat 2000+)
Kablówki mają problem, już prawie 20% Polaków rozważa rezygnację z tradycyjnej telewizji na rzecz Netfliksa albo HBO

https://antyweb.pl/kablowki-maja-problem-juz-prawie-20-polakow-rozwaza-rezygnacje-z-tv/


Co piąty użytkownik z płatnej telewizji kablowej lub satelitarnej rozważa całkowitą rezygnację z usług tradycyjnej telewizji na rzecz wideo OTT. Nieco bardziej skłonni do tego typu decyzji są mężczyźni (21,8% vs 15,9%). Tylko 15,1% korzystających z płatnej TV zdecydowałoby się na dodatkową subskrypcję wideo. Największy odsetek respondentów zdecydowałby się na pakiet do 29 zł (42,3%).
Już prawie 20% klientów kablówek i platform satelitarnych rozważa całkowitą rezygnację z usług telewizyjnych, do tego dochodzi 15%, które zamierza dokupić do swojej oferty tv pakiet Netfliksa czy HBO GO, w większości za cenę do 29 zł. To tylko pozorna korzyść dla operatorów, którzy na start zarobią na nich dodatkowo, ale cześć z tych klientów, po wykupieniu dostępu do serwisu streamingowego zrozumie po jakimś czasie, że tradycyjna telewizja nie jest już mu potrzebna i z 20$ zrobi się nam 30%.
Oto jak rozkłada się oglądalność poszczególnych kanałów TV:Kiedyś taki dajmy na to kanał Discovery channel to była prawdziwie naukowa telewizja, byłą nadawani nie tak jak dziś 24 godziny na dobę, ale zaczynała nadawanie od godziny bodajże 16:00 lub 17:00, programy naukowe naprawdę wciągały i były interesujące.
Oto archiwalny przegląd kanałów analogowych w kablówce które kiedyś posiadałem (nie są to wszystkie) ale warto sobie powspominać, jest to nagranie z VHS:


Warto wspomnieć że kanały analogowe powyżej 800 MHz czasem odbierały w ten sposób, często był problem z mocą sygnału kablówki na tak wysokim pasmie:Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy