wtorek, 11 lutego 2020

RECENZJA: Czujnik zmierzchu oraz ruchu na gwint żarówki E27

Prezentuję bardzo praktyczny i przydatny czujnik ruchu oraz zmierzchu, z gwintem E27 - czyli standardowej żarówki, jest on bardzo prosty w instalacji, wystarczy wkręcić go w dowolny żyrandol oraz dokręcić do niego żarówkę, może to być zarówno tradycyjna żarowa albo LED albo świetlówka - działa z każdą bez problemu.

Co nam daje ten czujnik? Możemy go zainstalować wszędzie tam gdzie potrzebujemy światła i nie chcemy szukać włączników po ciemku, w jakichś korytarzach albo nawet łazienkach.
Mamy tam możliwość ustawiania 3 parametrów potencjometrami, w zestawie dostajemy plastikowy śrubokręt, którym możemy wysterować:


1) czułość wykrywania ruchu: może wyłapać nawet muchę lub obniżyć do tego stopnia że tylko machani rękoma z bliska czujnik wykryje

2) czas świecenia: od 15 sekund do nawet 160 sekund

3) czułość światła na której żarówka ma się zapalić: od dnia do kompletnej ciemności
Jak widzicie ustawienia jakie możemy ustawić są całkowicie dowolne, możemy zrobić tak że czujnik świata będzie reagował również w dzień (czyli całkowicie wyłączyć jego działanie) a żarówka działała by tylko według czujnika ruchu. Albo możemy ustawić to tak że czujnik ruchu w ogóle nie będzie funkcjonował a żarówka będzie działała wyłącznie na czujnik zmierzchu.Jest to super rozwiązanie bo możemy sobie ustawiać jak tylko chcemy.


Do kupienia tutaj:
https://nowyelektronik.pl/index.php?id_product=71579&controller=product

Prześlij komentarz

Whatsapp Button works on Mobile Device only

Wpisz czego szukasz i kliknij w ikonkę lupy